Locuri pt şedinţa foto

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Olecika »

Sunt multe apartamente in Chisinau sau hoteluri unde puteti merge, si noi am cautat ceva de genul insa pina la urma am mers la Weekend Boutique Hotel. Cauta pe http://4rent.md/ sau 999.md sau alte situri de acest gen


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Arishka »

Olecika wrote:Sunt multe apartamente in Chisinau sau hoteluri unde puteti merge, si noi am cautat ceva de genul insa pina la urma am mers la Weekend Boutique Hotel. Cauta pe http://4rent.md/ sau 999.md sau alte situri de acest gen
Olecika pot te rog sa imi spui cit va costat si vo permis sa intre si rudele si prietenii sau numa voi si fotograf???


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Olecika »

Ei aveau un pachet: 111 euro pentru o zi : de la 14:00 pina a doua zi la 12:00
Nunta la noi a fost pe 8 august, respectiv, noi am luat hotelul de pe 7 spre 8. Seara am mers si am dus toate lucrurile, tot ce trebuia pentru a doua zi.
De dimineata pe 8 august, toti au venit la hotel direct, dupa care repede niste poze am facut, nu am avut timp pentru fotosesiune caci intirziam la cununie. Dar daca ar fi fost cununia cu vreo ora mai tirziu, reuseam foarte bine.

Referitor la nr de persoane... a fost un pic problema.. au permis si cind sa vina NASUL zice ca nu ii permite :d. Pina la urma a fost ok, a mai achitat mirele un pic (vreo 50 lei cred ) si a fost ok :).

Camera ne-au dat-o pe aia mai buna, nu mai stiu cum se numeste, formata din 2 camere. Deci, eu m-am imbracat intr-o camera si mirele in alta, astfel nu ne-am vazut de dimineata si decorul a fost diferit in poze si video :D


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Arishka »

Multumesc ffoarte mult....Azi atita informatie me-ai dat si cu atitea mai ajutat....


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Olecika »

Bafta :) Sper sa iti fi fost de folos cu informatia mea :)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by catiushka »

incerc si eu sa-mi fac o lista de locuri pt fotosesie,
si as vrea la un lac/iaz cu punte de lemn, cunoaste cineva unde putem gasi asa ceva?? :roll:
merci


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Nikutsa »

Satul moldovenesc, ft frumos si pitoresc;


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Mary08 »

Arishka wrote:Salut!!Nu stiu daca am nemerit cu tema...Dar am o intrebare la foste si viitoarele mirese.Noi nu sintem din Chisinau,poate cineva stie unde pot gasi apartamente frumoase unde putem sa ne imbracam si sa facem niste poze.Mersi...
Salut, Ariska, eu sunt din Chisinau, sotul nu...la un moment dat, ma gindeam si eu sa ma imbrac in alta parte, si nu acasa, cu toate ca recent ne-au inundat vecinii si trebuie de retusat camera mea, coridorul in genere off, dar stii cind o sa mai ies eu mireasa din propria camera, casa, scara?:-) Plus la asta bunica tare mult vrea sa ma vad iesind din casa, si sa se mindreasca cu asta. Si nu cred ca o sa am timp si resurse ca sa fac reparatie, asa ca fie cum va fi..ca doar no sa fac o suta de poze in casa, si cu asta m-m linistit, sorry de off top. Nu stiu cum e in cazul tau, dar anunturi cu apartamente poti gasi pe 999.md sau makler. Bafta!


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by catiushka »

merci nikutsa, cu siguranta voi face o vizita invitatilor straini acolo
pt nunta cred ca ar fi cam departe, caci eu traiesc la 30 km mai la sud de chisinau, nunta e la 30 km la vest de chisinau si satul moldovenesc la 30 km mai la nord, :lol:
amplasate toate foarte interesant, dar poate o sa reusim daca nu gasim alta varianta :D
tu nu ai alte detalii? pret?


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Locuri pt şedinţa foto

Post by Kitsurica »

Olecika si eu vreau sa fac fix ca tine, sa inchiriem apartament cu 2 camere pentru a ramine peste noapte in el cu vorniceii, fiindca sotul e din sat, dar eu as vrea sa fac video cum se pregateste mirele si mireasa, vroiam sa va intreb nu au fost probleme cu adusul si dusul lucrurilor,a ca o sa fie cam multe, voi cum ati facut? La mine camera e ok, sora mea cind a fost mireasa a facut poze faine, doar ca nu e mult spatiu, iar eu vreau incercari pentru mire, o sa mai fie neamuri de la tara, eu vreau doar tinerii. Cit despre iesirea de acasa, eu cred ca o sa trecem pe acasa inainte de plecare la sala si atunci o sa facem iesirea din scara, o sa servim vecinii cu dulciuri, daca o sa dispunem de timp, e o ideie pentru cei care au vecini, bunici etc care vor sa vada cum iese mireasa de acasa. Catiusha lac cu punte este la Costesti, frumos, doar ca este cam departe de Chisinau, insa daca doresti fotosesie in lan de griu sau de floarea soarelui e un peisaj fooarte pitoresc. In caz ca nu dispuneti de timp pentru Costesti se poate de facut poze pe pirsul lacului de la Valea Trandafirilor, insa e cam distrus pirsul ala, locul nu e cine stie ce, daca mai are cineva idei m-ar intereas si pe mine


Post Reply