Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Sala de nunti

Post by charnelle »

maryLand wrote:Draga Izium...fii pe pace, eu mi/am expus parerea foarte obiectiv...insa crede-ma ca dupa Novas e greu sa spui de calitatile unei alte sali...
si cel mai important, e ca voua sa va placa...caci parerile altor oameni nu chiar conteaza...daca voua va place, nu aveti de ce sa va faceti griji...
poate noi am nimerit mai rau...poate la nunta aia nu a mers ceva ...insa tare conteaza si cum voi veti organiza...cum veti face...
inca o data mentionez, eu mi/am expus doar o parere de trecator...atit... :)
ai dreptate Maryland! chiar nu inteleg acele care reactioneaza atat de agresiv la critici ! de ce suntem aici pe forum fetelor? ca sa aflam informatii, nu? sau vreti sa auziti doar ceea ce doriti sa auziti?! :shock: e normal sa fie critici, ele trebuie sa fie constructive, sa va permita chiar daca ati ales acea persoana sau sala sa mergeti si sa vorbiti pentru ca acest lucru sa fie evitat!


maricika
Posts: 119
Joined: 18 Sep 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by maricika »

Salutare fetelor,nici nu mam asteptat ca este asa ceva pe net,ma bucur nespus de mult ca am dat de acest sait!
Deci am si eu o intrebare,noi avem undeva vreo 240 de invitati,cemi propuneti?si ce parere aveti de sala Nord-Vest?


natalitza778
Posts: 56
Joined: 26 Sep 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by natalitza778 »

nord vest mi se pare o sala superba ..eu am nimerit sa vad la o nunta stilata cu huse foarte frumoase un fel de portacaliu roz ...chiar e foarte frumoasa sala ...si administratorul e un om educat ....unica ce nu e tare ok ...dar nu e mare lucru ..exteriorul ..adica flori ceva vrede frumos nu este ...


doinasergiu
Posts: 3
Joined: 10 Oct 2011, 23:00

Vs Oscar

Post by doinasergiu »

Sal, Alintush!
Am citi msg tau despre sala Oscar si Inelush... Imi poti spune mai in detaliu ce probleme au fost/cunosti ref la aceste sali?! Eu caut de ceva timp info utila depsre ei si nu prea gasesc... Daca stii sau ai auzit ceva interesant, te rog mult sa te imparti cu Info!!!! Smile
Ms anticipat!!!


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Referitor la Casa Mare Magdacesti

Post by CristinaB »

As vrea si eu sa-mi impartasesc si eu parerea despre Casa Mare Magdacesti..Sunt de acord total ca acustica este cam slabuta...Intrarea la WC este chiar in sala de dans...incomod... Masa aranjata haotic...Deservirea nu rea, cum s-ar spune :merge.. Nunta la care am fost a fost cam mare de vreo 100 perechi. Pentru asa numar de persoane la dans ne impiedicam unul in altul...Pentru mine eu spun pas la acest local.Stilul nu-i nici rustic,nici modern un mix de nu stiu ce stil...Interesante luminile sub forma de para a focului arzind....Dar cam atit..


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Casa Sarbatorii

Post by CristinaB »

Persoanele care s-au interesat la Casa Sarbatorii de la Cioresti...Cam ce preturi variaza meniul acolo? Programarea se face cu mult timp inainte?


Image
mary111
Posts: 91
Joined: 04 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by mary111 »

charnelle wrote:
maryLand wrote:Draga Izium...fii pe pace, eu mi/am expus parerea foarte obiectiv...insa crede-ma ca dupa Novas e greu sa spui de calitatile unei alte sali...
si cel mai important, e ca voua sa va placa...caci parerile altor oameni nu chiar conteaza...daca voua va place, nu aveti de ce sa va faceti griji...
poate noi am nimerit mai rau...poate la nunta aia nu a mers ceva ...insa tare conteaza si cum voi veti organiza...cum veti face...
inca o data mentionez, eu mi/am expus doar o parere de trecator...atit... :)
ai dreptate Maryland! chiar nu inteleg acele care reactioneaza atat de agresiv la critici ! de ce suntem aici pe forum fetelor? ca sa aflam informatii, nu? sau vreti sa auziti doar ceea ce doriti sa auziti?! :shock: e normal sa fie critici, ele trebuie sa fie constructive, sa va permita chiar daca ati ales acea persoana sau sala sa mergeti si sa vorbiti pentru ca acest lucru sa fie evitat!
OBIECTIV?????? In momentul in care ai mentionat de Novas ai dat dovada de Subiectivitate absoluta!!!!! Cum a mai scris cineva pe forum ...scriind un comentariu trebuie sa va ginditi la faptul ca cineva poate si-a facut deja alegere a si ii faceti in zadar inima rea cu parerile voastre subiective!!!! Puteai sa faci un efort si sa mentionezi si un numar mai mare de plusuri in privinta restaurantului,sunt sigura ca exista! Sunteti capabile doar de critici!
P.S penru mine,spre exemplu, Novas-ul sau Miadora nu reprezinta absolut nimic, IEFTIN BUN SI MULT iN CHILA!!!!!!!
have a nice day....


mary111
Posts: 91
Joined: 04 May 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by mary111 »

izium wrote:
maryLand wrote:dupa 2 nunti , una dupa alta , azi revin in forţă cu o impresie despre 2 localuri .

1. Casa Mare, Magdacesti
A. Acustica-extrem de proasta...unii nu aud nimic, altii asurzesc
b. deservirea a fost ok, un pic neatenti dar nu semnificativ
c. mincarea, proaspata, gustoasa insa oribil amenajata...aveam impresia ca sunt in anii 2000
d. lumina destul de proasta...
dezavantaje. prezidiumul extrem de lung, camera de dans si cea de ospat separate prin usa , stil nedefinit(parca elemente populare in jur, in schimb lustre si oglinzi swarovski Image )
lumina s-a stins de citeva ori, chiar daca pe 5 secunde, orikum deranjeaza, miros de wc in sala de fourchette, aranjamentele mincarii oribile pe masa.

avantaje: ograda mare, probabil un pret avantajos.

Insa nu cred ca se merita sa investesti intr-o sala ca asta, mai ales fiind departe si necesitind transport aparte. Sunt sali in oras cu acelasi pret , muuulllttt mai ok.

nu vreau sa ofensez, este parerea mea, insa deja dupa nunta atrag atentia la muuulllte detalii. :roll:
Marylan ............nustiu poate tu asha ai nimerit sau asta este parerea ta...........nu sunt in tara de aceea nu am fost si nici nu am vazut sala................dar parintii mei si VS au fost ..chiar intro seara cind se facea o nunta si sau uitat totul ce si cum..............si miau spus invers foarte frumos ....mincare frumos amenajata si cum ii place moldoveanului multa sa fie........sala mare si destul de luminoasa..are ceva special nu ca toate celelate restaurante............fiecare cu parerile lor ........cind am citit mesajul tau miau dat lacrimile daca sincer .........iam sunat indata pe ai mei si leam spus ........ei mau incurajat si miau spus ca cind au fost foarte tare leau placut nau mai stat pe ginduri de aceeea si au aleso........si pina in august 2012 mai au multe planuri sa schimbe acolo ......oricum mersi pentru informatie
nu te descuraja draga!!!! totul va iesi Super !!!! Nu atrage atentie la comentarii care reprezinta mai mult lauda "localului sau " decit o parere vizavi unui local!! Succes in pregatiri!!! Ai de lucru pe un an inainte :)


Alesika86

Re: Sala de nunti

Post by Alesika86 »

mary111 wrote:
izium wrote:
maryLand wrote:dupa 2 nunti , una dupa alta , azi revin in forţă cu o impresie despre 2 localuri .

1. Casa Mare, Magdacesti
A. Acustica-extrem de proasta...unii nu aud nimic, altii asurzesc
b. deservirea a fost ok, un pic neatenti dar nu semnificativ
c. mincarea, proaspata, gustoasa insa oribil amenajata...aveam impresia ca sunt in anii 2000
d. lumina destul de proasta...
dezavantaje. prezidiumul extrem de lung, camera de dans si cea de ospat separate prin usa , stil nedefinit(parca elemente populare in jur, in schimb lustre si oglinzi swarovski Image )
lumina s-a stins de citeva ori, chiar daca pe 5 secunde, orikum deranjeaza, miros de wc in sala de fourchette, aranjamentele mincarii oribile pe masa.

avantaje: ograda mare, probabil un pret avantajos.

Insa nu cred ca se merita sa investesti intr-o sala ca asta, mai ales fiind departe si necesitind transport aparte. Sunt sali in oras cu acelasi pret , muuulllttt mai ok.

nu vreau sa ofensez, este parerea mea, insa deja dupa nunta atrag atentia la muuulllte detalii. :roll:
Marylan ............nustiu poate tu asha ai nimerit sau asta este parerea ta...........nu sunt in tara de aceea nu am fost si nici nu am vazut sala................dar parintii mei si VS au fost ..chiar intro seara cind se facea o nunta si sau uitat totul ce si cum..............si miau spus invers foarte frumos ....mincare frumos amenajata si cum ii place moldoveanului multa sa fie........sala mare si destul de luminoasa..are ceva special nu ca toate celelate restaurante............fiecare cu parerile lor ........cind am citit mesajul tau miau dat lacrimile daca sincer .........iam sunat indata pe ai mei si leam spus ........ei mau incurajat si miau spus ca cind au fost foarte tare leau placut nau mai stat pe ginduri de aceeea si au aleso........si pina in august 2012 mai au multe planuri sa schimbe acolo ......oricum mersi pentru informatie
nu te descuraja draga!!!! totul va iesi Super !!!! Nu atrage atentie la comentarii care reprezinta mai mult lauda "localului sau " decit o parere vizavi unui local!! Succes in pregatiri!!! Ai de lucru pe un an inainte :)
mersi mary111.................


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by tasa84 »

izium intradevar nu treb sa te descurajezi, cit de buna n-ar fi sala intotdeauna o sa se gaseasaca o persoana 2 sa zica ca nu li-a placut(asta e si normal) asa este la toti :roll: dar dac fiecara o sa stam si o sa zicem ca iaca dupa sala in care am facut eu nunta celelalte nici nu se compara nu este chiar frumos, ca atunci se primeste ca cineva a facut nunta in palat da cineva intr-un bordei(cam asa se primeste din spuse)..... fiecare are dreptul la alegerea sa si p/u el/ea alegerea facuta este cea mai buna...... asa ca nu va intristati si intrati in panica, fiecare isi expune parearea unii mai lejer, altii mai dur.....


Locked