Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Madalyn
Posts: 154
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Madalyn »

heliga wrote:
November wrote: heliga
Daca sincer pu mine toate rochile is la fel :) poate de asta si imi pare scump :)
si mie tot mi s-a parut scump,dar fiindca a fost o dorinta si m-am gindit ca sunt in stare sa o realizez am facut-o ;) poate daca nu puteam imi luam si eu o rokie mai ieftina :)
Rochia ta e suberba! ma bucur pentru tine ca ai putut-o procura. Eu ma gindesc sa imi cos una, tot vreau ceva cu dantelutza pentru ca este atit de fin! ;)


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

Madalyn wrote:
heliga wrote:
November wrote: heliga
Daca sincer pu mine toate rochile is la fel :) poate de asta si imi pare scump :)
si mie tot mi s-a parut scump,dar fiindca a fost o dorinta si m-am gindit ca sunt in stare sa o realizez am facut-o ;) poate daca nu puteam imi luam si eu o rokie mai ieftina :)
Rochia ta e suberba! ma bucur pentru tine ca ai putut-o procura. Eu ma gindesc sa imi cos una, tot vreau ceva cu dantelutza pentru ca este atit de fin! ;)
pai uite verisoara mea tot era indragostita de rokiile de la pronovias ,dar nu a fost in stare sa o procure si atunci a cusut-o dupa un model cam ca al meu.a fost superba a cusut-o la o doamna in Chisinau si a costat 5000 de lei si 500 de euro cu tot cu vual.da si timpul pt cusut a fost de o luna caci si ea era peste hotare si a venit cu o luna inainte de nunta.


Image
Image
naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Rochia de mireasa

Post by naty83 »

Salut vitoare miresuici nu va jaliti pentru rochie machiaj si coafura.Eu cind am fost mireasa miam cumparat rochiia desigur ca nu la un pret exagerat pina la 1000 e dupa nunta o alta miresuica mia cumparato si cu un pret bun daca rochia e frumoasa si originala veti vindeo la alte vitoare miresuici si nu veti avea de perdut cu nimic .Multi imi spuneau ceti cumperi asa scumpa ca va sta in dulap si se va ingalbini,si inchizi bani.Asa ca miresuicelor faceti ce va spune sufletu nu ascultati ce spun alti odata in veata sinteti regina serii.


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

naty83 wrote:Salut vitoare miresuici nu va jaliti pentru rochie machiaj si coafura.Eu cind am fost mireasa miam cumparat rochiia desigur ca nu la un pret exagerat pina la 1000 e dupa nunta o alta miresuica mia cumparato si cu un pret bun daca rochia e frumoasa si originala veti vindeo la alte vitoare miresuici si nu veti avea de perdut cu nimic .Multi imi spuneau ceti cumperi asa scumpa ca va sta in dulap si se va ingalbini,si inchizi bani.Asa ca miresuicelor faceti ce va spune sufletu nu ascultati ce spun alti odata in veata sinteti regina serii.
uite asa am zis si eu ;)


Image
Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

Imageam gasito pe net dar asa de tare imi place are ceva asemanator cu rokita la care m-am oprit eu rokia mori lee 1601 ,eu m-am decis co o voi coase dar modelul asta nu cred cami va sta bine ca eu am ceva bogatii marisoare in fata si daca mai pun floricel pai triplez si am eu .. :D :D :D
Last edited by Anonymous on 24 Nov 2011, 14:58, edited 1 time in total.


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Rochia de mireasa

Post by doina30882000 »

Ce superba e rochita, Cristina!!!!!!!


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

eu nebuna sunt un pic chiar as alege si aceasta culoare roza doar ca as modifica la piept si asa imbracao cu cercuri ca sa fie mai infoiata dar tare imi place ... Image


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

Kristina+mashiu
e foarte draguta rokita ;) parerea mea ca mai bine ar fi asa sa o imbraci nu cu cercuri ,dar fiecare cu gustul lui:cherry:


Image
Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

acuma urmeaza sa ma decid pe care o voi coase ...ca amandoua imi plac ,sotu mea zis cami va fi greu cu aceasta findca are coada mai mare ...


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by heliga »

da unde e cealalta rokie ca eu numai una vad?sau nu ai postat-o? Image


Image
Image
Locked