Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

Eu la fel voi fi o miresuica josuta.....Dar la cele tip siirena eu nu mam vazut in ea....Cind am masurat pe a mea ,cu toate ca e pufoasa si e stil printesa am sintito ca e a mea si ca alta no inlocuieste....Am probat si cele A-line...Dar na fost sa fie....Probeaza si te decizi la sigur doar asa...Apropo,Rodinka ,facem nunta la aceeasi sala... Image Image Image


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by RoDiNkA »

CristinaB wrote:Eu la fel voi fi o miresuica josuta.....Dar la cele tip siirena eu nu mam vazut in ea....Cind am masurat pe a mea ,cu toate ca e pufoasa si e stil printesa am sintito ca e a mea si ca alta no inlocuieste....Am probat si cele A-line...Dar na fost sa fie....Probeaza si te decizi la sigur doar asa...Apropo,Rodinka ,facem nunta la aceeasi sala... Image Image Image
Da, cred ca ai dreptate, trebuie sa masor, altfel nu voi cunoaste. Insa eu vreau sa o cos...
Serios? Chiar ma bucura foarte mult ca mai e cineva care face nunta la acelasi local cu mine. E super frumos acolo, imi place enorm Image Image Image
Doar ca va fi mai problematic cu transportul...Tu pe ce data ai nunta? Image


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

Localul e superb si cred ca isi merita banii si efortul de a merge putin mai departe de Orhei.. Noi nunta o facem pe 13-10-2012..Initial am vrut data voastra doar ca voi ati fost mai harnici si mai norocosi si deja era rezervata...Noi suntem din Criuleni ambii si tata socru a facut mare taraboi ca ce el sa duca oamenii la capatul pamintului....undeva pe la Balti n-am gasit?Eu ii ziceam mamei-soacra ca sa incerce sa-l calmeze ca am auzit ca si la Balti este sala buna...Asta asa mai in gluma..
Dar cred ca chiar o sa fie mai bine ca transportul o sa fie organizat si nam sa ma pomenesc la jumatata de nunta fara alai...Cit despre rochita...totdeauna trebuie sa probezi...Mai stii poate o gasesti gata facuta!?!?!?! Succes la cautari!!


Image
Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Anusca »

Alinka wrote:fetelor suntem 4 kare fak nunta la Casa fermierului
Miresuicile care faceti nunta la Casa Fermnierului pot sa va asigur ca ati facut o decizie buna.Eu sunt din Nisporeni si parintii mei au trebuit sa vina cu oastea tocmai 2 ore si ceva, la inceput tot erau impotriva insa cind au vazut sala si locul s-au linisit. De oaspeti nici nu mai zic, toti au ramas super incintati de locatie si park nimeni nu s-a plins de cele 2 ore pe drum.


silvunea
Posts: 110
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by silvunea »

Pare bine Anusca eu tot sunt din NISPORENI :)


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by RoDiNkA »

Anusca, iti multumesc din suflet pentru incurajare, chiar ma simt inaripata acum! Image
CristinaB, nu am avut nici o intentie sa va "furam ziua preconizata". Noi vroiam sa facem nunta primavara sau la inceputul verii, dar...totul deja era prea ocupat...cred ca asa a fost sa fie, ca intemeierea familiei noastre sa fie la finele verii... :oops:
Dupa cite am vazut eu, suntem 3 la sigur in lista mireselor norocoase ce vor organiza nunta la Casa Fermierului, a 4-a nu am gasit-o :?:
Alinka, tu dai startul ;)
Asa ca, felicitari noua si bafta la toate in organizarea nuntii de vis!!! Image Image Image

Sa nu suparam miresele, care acceseaza aceasta tema pentru a gasi ajutor in cautarea rochitei de nunta...
Fetelor, nu va suparati, va rog! Eu la fel nu m-am determinat ce voi face cu rochita, unica ce simt e dorinta de a o crea, dar nu gasesc nici un model care sa ma frapeze... :roll:
Bafta noua la toate!!! Image Image Image


Image
Diddy88
Posts: 55
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Diddy88 »

marinka wrote:eu fiind peste hotarele tarii, si ma intorc cred cu o luna inaintea nuntii imi caut modelul de rokie pe internet, imi place ceva de genu asta rochia elixir, cele de la salon mi-au zis ca pot sa bronez rochia cu cel mult 6 luni inainte dar nustiu daca voi putea sa vin in tara si acum stau si ma gindesc ca daca o sa vin cu o luna inainte de nunta sa nu o pot brona ca ma gindesc ca rochia nu va fi si nustiu ce sa fac... voi ce ma sfatuiti sa fac :?: :?:
Daca nu ai probat rochia si nu stii cum ar arata pe tine e mai bine sa nu o bronezi parerea mea. ca mai apoi sa nuu fii intr-o situatie neplacuta si incomoda ..cel mai bine e sa fii sigura de tot si in totalitate in legatura cu rochia pt ca e doar o data in viata ..parerea mea dar sigur deja dorinta si ce vei face depinde de tine! In orice caz mie de la salon mia zis o domnita :" daca ai makar o indoiala in privinta rochiei nu o lua pt ca a ta oricum te steapta si ca orice mireasa la un moment dat se opreste si zice ASTA E PT MINE!!!! " :D :D :D :D :D


Diddy88
Posts: 55
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Diddy88 »

criss wrote:
si eu am patit la fel cu rochiile de la Pronovias, San Patrick si la Spoasa. Atatea rochii fumoase si atatea am masurat (fiind peste hotare) toate ma aratau sau inocenta sau o doamna prea eleganta. plus de alta mai mult ma avantaja cu aplicatii din pietricele si biser, iar la ei nu prea sunt modele cu asa ceva, asa ca demult renuntasem la ele. Eu raman fan inrait a rochiilor de la Maggie sottero iar stilul cu drapaje si acum (dupa nunta) imi place, desi n-am vazut pe nimeni sa mantioneze de asa rochii sau sa fie interesati de asa rochii.
Am auzit si am vazut pe internet rochiile ei si mi-au placut si mie ..insa cum nu am masurat nu pot sa-mi exprim o parere woaw :D , nunta e abia in septembrie si acuma iarna nu am vrut sa merg sa probez , astept si eu colectiile noi :) :)


Diddy88
Posts: 55
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Diddy88 »

CristinaB wrote:Buna fetelor! Eu am fost foarte mult timp nehotarita in privinta modelului...Acum IN SFIRSIT!!! Am ramas la modelul Mori Lee 1601 sau Papilio 1103 sau Artemida sau 114-14/115 ...M-ar interesa in special Mori Lee daca cineva din fostele miresuici sunt interesate sa dea in chirie....La Unica Mariaj din Jumbo este la pretul de 800 euro si 500 euro chiria..Image

O colega de univer a avut Mori Lee si tot atita a achitat ..era superba rochia!!! Image


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasa

Post by CristinaB »

Diddy88 eu deja am cumparat rochita Mori Lee cu 500 euro Image Image Image Image Image


Image
Locked