Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Tinka
Posts: 57
Joined: 16 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Tinka »

daca nu e secret de unde ati luat calarashu????


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by INNA 2012 »

gianin wrote:Noi am luat coniac "Calarasi" de 5 ani (60 lei) - foarte buna, aromata si placuta; sampanie "Cricova" muscat (35,1 lei). A ramas de cumparat vodca... pentru care inca stam la dubii... :shock:

si noi tot cam la Calarasi Divin ne-am oprit,dar inka stam la dubii,e si normal ca nu arata ca cel Siurpriznii,dar eu le-am probat pe ambele.deci imi expun parerea,Siurpriznii e mai fin,e mai moale si mai usor la baut,pentru domnisoare e ok,dar la o nunta mare de 200 oameni eu cu 80 de sticle nu fac nimic,de asta si stam la dubii,si cam batem spre Calarasi :)


nelly_best
Posts: 88
Joined: 22 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by nelly_best »

Pentru 70 de persoane noi am luat 50 de sticle de coniac (Tiras cu 55 lei st. de la Tiraspol), 30 de vodka (Mirnaya 40 lei),20 de shampanie.....Deoarece nu avem experienta in domeniul organizarii nuntilor de asta am luat cu rezerva...mai bine sa ramiie decit sa nu ajunga.....mai ramine vinul, sucul shi apa ..... Voi de unde o sa luati sucul...?


Diddy88
Posts: 55
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Diddy88 »

Noua ni s-a zis ca orice bautura indiferent alcoolica dulce , suc..cind calculam la cumparat sa punem 1 sticla la 2 persoane deci la 140 de oameni eu trebuie sa iau 70 sticle sampanie , vodka , coniac , etc ... la capitolul asta tata a zis ca el face tot 8) 8) 8) 8) cred eu probleme nu vor fi :D


Diddy88
Posts: 55
Joined: 05 Jan 2012, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Diddy88 »

nelly_best wrote:Pentru 70 de persoane noi am luat 50 de sticle de coniac (Tiras cu 55 lei st. de la Tiraspol), 30 de vodka (Mirnaya 40 lei),20 de shampanie.....Deoarece nu avem experienta in domeniul organizarii nuntilor de asta am luat cu rezerva...mai bine sa ramiie decit sa nu ajunga.....mai ramine vinul, sucul shi apa ..... Voi de unde o sa luati sucul...?

Cred ca ai facut corect si ai luat cu foarte buna rezerva ;) va fi un kef indestulat!


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by heliga »

Inna 80 de stikle de coniac la 200 de oameni poate fi putin eu am luat 160 surpriznii(tot voi avea 200 de oameni) mai bine sa ramin dekit sa nu ajunga mai am si a doua zi zeama asa ca o sa se consume oricum.multi au zis ca daca ai coniac bun pai atunci unii nici nu se ating de vodka sau vin :|


Image
Image
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by INNA 2012 »

heliga wrote:Inna 80 de stikle de coniac la 200 de oameni poate fi putin eu am luat 160 surpriznii(tot voi avea 200 de oameni) mai bine sa ramin dekit sa nu ajunga mai am si a doua zi zeama asa ca o sa se consume oricum.multi au zis ca daca ai coniac bun pai atunci unii nici nu se ating de vodka sau vin :|
pai da,si tocmai de asta ca cum Siurpriznii e usor si moale,ma tem ca nici cu 120 nu fac treaba,si de asta ne gindim la Calarasi,iese un pic si mai ieftin,ca la noi e problema cu bugetul


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by maryLand »

daca coniacul este bun...vodka aproape ca nu se bea...iar vin luati cel mai putin...

apropo de sucuri, eu nu le-as recomanda ...se beau foarte repede si oricum este nevoie de o bautura in plus...iar daca este cald...ele nu potolesc setea deloc. Image


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by heliga »

aprpopo de vodka :idea: eu cred ca ar fi ok daca ati lua 1/4 persoane si sampanie la fel :!:


Image
Image
nataly_o
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 00:00
Location: Deutschland

Re: Bautura pt nunta

Post by nataly_o »

helga, 1/4 de litru mi se pare cam mult, asta e 250 g , dupa mine e mai bine sa fie mai putina bautura dar mai buna


Post Reply