Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Servicii foto si video

Post by CristinaB »

Cind am discutat eu cu cei de la simplu.md mi-au dat urmatorul price p/u 2012:

Image [/url]
Preturile sunt de pe site-ul lor.


Image
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto si video

Post by perla »

CristinaB wrote:Cind am discutat eu cu cei de la simplu.md mi-au dat urmatorul price p/u 2012:

Image [/url]
Preturile sunt de pe site-ul lor.

O Doamne!!!! 700 euro in plus daca cununia e in ziua de vineri, simbata si Suminica, de parca sta o zi si o noapte... Image


User avatar
salinusca
Posts: 76
Joined: 18 Oct 2011, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by salinusca »

Salut, as vrea sa stiu parerea celor care au colaborat cu baietii de la http://bestvideomd.com/, ni-am vazut zilele acestea cu ei, mie nu-mi convine totul 100% dar se poate de facut unele compromise, VS i-a placut si vrea sa-i luam pe ei. Pe mine ma preocupa faptul ca ei nu redactiaza nici o poza, adica daca mie in ziua nuntii imi ese un cos mare drept in frunte atunci in toate pozele voi fi cu el….
Poate cineva din voi a lucrat cu ei, va rog mult sa-mi scrieti parerea ref. la rezultatul final


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto si video

Post by Alintush »

salinusca wrote:Salut, as vrea sa stiu parerea celor care au colaborat cu baietii de la http://bestvideomd.com/, ni-am vazut zilele acestea cu ei, mie nu-mi convine totul 100% dar se poate de facut unele compromise, VS i-a placut si vrea sa-i luam pe ei. Pe mine ma preocupa faptul ca ei nu redactiaza nici o poza, adica daca mie in ziua nuntii imi ese un cos mare drept in frunte atunci in toate pozele voi fi cu el….
Poate cineva din voi a lucrat cu ei, va rog mult sa-mi scrieti parerea ref. la rezultatul final
exact aceiasi intrebare iam dat si eu...la care raspunsul a fost ca: ei ce e mascat iti scoate..acolo daca-i un cos care se vede cu ochiul liber ti-l prelucreaza, dar nu va sta buchitis sa se uite la toate pozele...adica cei cu ochiul liber prelucreaza...insa nu va mari poza ca sa stearga toate neajunsurile...
si alunelele, cicatricele nu le scot...


nataly_o
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 00:00
Location: Deutschland

Re: Servicii foto si video

Post by nataly_o »

Beatrise wrote:Fetelor pe cine imi recomandati di acesti fotografi? si poatye stie cineva preturile....

Igor Shimbator http://www.schimbator.com/
Vadim Calinici http://www.calinici.com/
Iurie Chapkin
Artur Roscolotenco http://roscolotenco.com/

Mersi/// Image Image
Beatrise, la decizii finale ai spus de Andrei Turcanu ca fotograf, sau ati renuntat?
Din cei enumarati, eu as alege Roscolotenco sau Schimbator, de ceilalti doi nu pot spune nimic pentru ca nu ne-am intersat, noi personal am ales pe Roscolitenco, pentru ca imi este mai aproape ca stil.
danadiana17 wrote:Cei de la SIMPLU.MD la telefon mi-au spus ca costa 700EU, dar pe site era scris 650EU. Dar daca nunta este in afara Chisinaului distanta 50km trebuie sa achiti +150Eu (Nu inteleg de ce? Mai inteleg sa achit benzina). Love Story 200EU si daca nunta este peste hotare +350EU.
Noi am semnat cu 700 insa pentru cununie care e in alta zi nu vom achita, eu i-am spus ca sora tot pe ei ia rezervat mai devreme si nu a adaugat pret suplimentar pentru alta zi, iar sora mea care a comandat mai devreme a semnat cu 650, mi-au spus ca fac cresteri treptate a preturilor, primii care rezerveaza aceea si au parte de preturile mai mici, tu probabil ai vazut pricelistul mai devreme decit ai sunat si de aceea diferenta, la mine tot asa a fost, eu m-am intersat inca prin toamna si era 600, deja consider ca e greseala mea ca nu am rezervat atunci desi deja 80% eram sigura ca echipa www.simplu.md va lucra la nunta noastra, oricum bine ca nu s-a rezervat data mea intretimp.
Plus cel mai bine e sa intrebi direct de la ei care este pretul, intreaba care pret e valabil, iar referitor la taxa inafara orasului probabil ca nu vrea sa lucreze la distante mari de Chisinau, pentru a nu compromite majoritatea comenzilor care sunt in Chisinau sau in raza lui, ca in pricelistul si in contract este specificat aparte transportul, asa ca 150E nu pot fi pentru transport.



tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto si video

Post by tasa84 »

Beatrise wrote:Fetelor pe cine imi recomandati di acesti fotografi? si poatye stie cineva preturile....

Igor Shimbator http://www.schimbator.com/
Vadim Calinici http://www.calinici.com/
Iurie Chapkin
Artur Roscolotenco http://roscolotenco.com/

Mersi/// Image Image
calinici imi pare ca are pretuti cam ca schimbator 600(asta era anul trecut)
chapkin p/u 2010 cerea vreo 700-800 asta p/u un nr de vreo 800 de poze asa mi se pare(stiu precis ca nr era limitat), roscolenco tot in jur de vreo 600-700....... sper ca te-am ajutat cu ceva ;)


nataly_o
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 00:00
Location: Deutschland

Re: Servicii foto si video

Post by nataly_o »

perla wrote:
CristinaB wrote:Cind am discutat eu cu cei de la simplu.md mi-au dat urmatorul price p/u 2012:

Image [/url]
Preturile sunt de pe site-ul lor.

O Doamne!!!! 700 euro in plus daca cununia e in ziua de vineri, simbata si Suminica, de parca sta o zi si o noapte... Image
nu sta o zi si o noapte dar pentru ei e zi lucratoare vineri, simbata duminica, in ziua cununiei tale doar nu o sa aiba alta nunta, dar ar putea sa ia o comanda completa, mai e ca sezonul nuntilor e scurt in Moldova e oleaca primavara si vara si spuma inceputul toamnei personal, eu am stat ceva timp in Germania si am inteles un adevar, pentru tot se plateste, nimeni doar nu te impune sa faci cununia in alta zi,


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Servicii foto si video

Post by bobrsergey »

Очень яркая и красочная свадьба Александра и Алины. Грамотная организация, выездная роспись, потрясный первый танец, театрализованное похищение невесты и многое, многое другое ПОСМОТРЕТЬ
www.video-bomond.md
+373 795 130 44
Last edited by bobrsergey on 31 Jan 2012, 11:19, edited 1 time in total.


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Servicii foto si video

Post by Liudocika2012 »

bobrsergey wrote:Очень яркая и красочная свадьба Александра и Алины. Грамотная организация, выездная роспись, потрясный первый танец, театрализованное похищение невесты и многое, многое другое ПОСМОТРЕТЬ
Goooooood job guys! Sunteti tari! Foarte frumoasa pereche Image


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
danadiana17
Posts: 8
Joined: 13 Jan 2012, 00:00

Re: Servicii foto si video

Post by danadiana17 »

Fetelor eu sincer am rams SOKATA! Eu respect lucrul pe care il fac cei de la SIMPLU.MD, il fac Profesionist si sa nu se supere. De pret nu zic nimic fiecare este in drept sa mareasca preturile cind doresc si cit doresc. Dar eu nu inteleg una..., de ce cind am apelat eu costa 650EURO si se "facea RETOUCHARE la TOATE pozele de la FOTOSESIUNE" dar acum cind pretul sa marit la 700EURO "se face minim 25 fotografii RETOUCHARE" si eu presupun ca asta scrie si in contract. Adica cum iese cu cit se mareste pretul si numele cu atit mai putine poze sunt retouchate si..., PARADOX! Parerea mea este pentru asa pret merita sa fie prelucrate minim 500 de fotografii sau chiar toate si sa fie specificat in contract. Eu nu doresc sa platesc (450EU=LUCRU anul trecut)+(250EURO=NUME)=700EURO (si - minim 25 de foto retouchare). Ce vreau sa pun ca ultimul timp sunt fotografi cu nume ce prefera sa dea fotografii neprelucrate din toate punctele de vedere. Asa a patit o prietena de a mea nu vreau sa spun cine e fotograful ca sa nu fac inima rea, a platit o suma frumusica dar a primit poze neprelucrate. Ca raspuns au primit "ca asa este stilul cit mai natural". Parerea mea este indeferent ce pret platiti mic sau mare, pretul trebuie sa fie pe masura lucrului facut.

PS: Imaginea Ofertei este de pe 06.01.2012 .


Locked