Buchetul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Maryuta
Posts: 128
Joined: 01 Mar 2012, 23:01
Location: Italia

Re: Buchetul miresei

Post by Maryuta »

Multumesc mult :oops: :oops: :oops: Asa e.. aceeasi zi... si deja nu reusesc sa adorm... Eu in Moldova vin pe 9 aprilie, de afli pretul buchetului mai devreme , ma anunti si pe mine!!!


Image
Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by Sorinella »

Maryuta wrote:URAAAAAAAAAAAAAA... am gasit florile pe care mi le doream...Voi avea buchet din asa flori doar de culorile alb si rosu!!!! :D :D :D
Image
esti convinsa ca vei avea aceste flori in buchet? ?? am scris cu citeva foi mai in urma despre aceste flori))) nu se livreaza in Moldova) sau pooate a inceput cineva sa importe Plumeria......si euu nu stiu...Daca mergi la agentie... roaga sa vb direct cu floristul lor.... sa ne scrii si noua aici ce zice)
si sai rogi sa ti arata macar un buchet facut de ei(penttru ca in mapa respectiva... cu buchete nu au nici un buchet confectionat de ei) fii atenta.


Rodica
Posts: 37
Joined: 07 Nov 2011, 00:00
Location: Orhei

Re: Buchetul miresei

Post by Rodica »

Eu as avea incredere si as aculta sfaturile Sorinellei. Sunt ciudati aia, nu au nici site nici numar de fix sau adresa. Daca nu sunt astea, dupa mine ar fi normal ca sa aiba macar un nume prenume, sa stii cu cine vorbesti. Si mai ales ca iau comanda cu maxim o luna inainte de nunta, ca la piata. Din cate stiu eu, comenzile pot fi luate si mai devreme, nu Sorinella? Sau se schimba asa de mult preturile la flori in cateva luni?
Fetelor, mai bine fiti atente sa nu ramineti fara buchet in ziua nuntii. Sa dea domnul sa nu am dreptate! Pentru mirese, si-a facut cineva buchetul la ei?


Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Buchetul miresei

Post by Sorinella »

Rodica wrote:Eu as avea incredere si as aculta sfaturile Sorinellei. Sunt ciudati aia, nu au nici site nici numar de fix sau adresa. Daca nu sunt astea, dupa mine ar fi normal ca sa aiba macar un nume prenume, sa stii cu cine vorbesti. Si mai ales ca iau comanda cu maxim o luna inainte de nunta, ca la piata. Din cate stiu eu, comenzile pot fi luate si mai devreme, nu Sorinella? Sau se schimba asa de mult preturile la flori in cateva luni?
Fetelor, mai bine fiti atente sa nu ramineti fara buchet in ziua nuntii. Sa dea domnul sa nu am dreptate! Pentru mirese, si-a facut cineva buchetul la ei?
Nu zic nimic rau de ei,pentru ca nui cunosc.... dar daca observ ceva ce ar putea duce in eroare fetele,eu zic sa puna mai multe intrebari.... Comenzi puteti face si cu 10 zile inainte de nunta si cu jumate de de an.... preturile la flori din 2009 au crescut cu 7-10% nu mai mult... mereu treptat si nesimtitor pentru buzunarul clientilor. E cel mai greu sa spui un pret la buchet din florile rare... restul sunt detalii care cu adevarat se discuta intre 4 ochi))) cu floristul


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Alintush »

Rodica wrote:Eu as avea incredere si as aculta sfaturile Sorinellei. Sunt ciudati aia, nu au nici site nici numar de fix sau adresa. Daca nu sunt astea, dupa mine ar fi normal ca sa aiba macar un nume prenume, sa stii cu cine vorbesti. Si mai ales ca iau comanda cu maxim o luna inainte de nunta, ca la piata. Din cate stiu eu, comenzile pot fi luate si mai devreme, nu Sorinella? Sau se schimba asa de mult preturile la flori in cateva luni?
Fetelor, mai bine fiti atente sa nu ramineti fara buchet in ziua nuntii. Sa dea domnul sa nu am dreptate! Pentru mirese, si-a facut cineva buchetul la ei?
Nu cred ca in ziua nuntii sa ramina fara buchet...ii va face, dar nu ceea ce si-a dorit...si cum nu mai este timp sa faci buchetul in alta parte ii vei lua...insa nu vei fi multumita de el...


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by Liudocika2012 »

Cristina & Andreika 22 ani, Moldova, are niste poze cu buchete frumusele, vad ca e scris de la 300 la 600 lei buchetele, vedeti daca va place. Am vazut si invitatii foarte bine lucrate dar nu stiu cit costa...


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Buchetul miresei

Post by tancha_ru86 »

i-am contactat si eu pe aia cu buchetul de plumeria, insa au fost foarte rezervati in a da detalii, au zis ca vii personal si vb, au adresa e undeva in spatele autogarii din centru. dar nu prea m-au lasat impresionata tocmai pentru faptul ca nu au dat nici un detaliu. eu doar eram curioasa ce or sa zica de acel buchet, insa nu prea mi-au inspirat incredere.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Buchetul miresei

Post by me BRIDE »

Miresici,
totusi, se hotaraste cineva din voi sa-si faca singura buketul?
grija nr 1 la el este desigur rezistenta...


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Buchetul miresei

Post by aretina »

Eu cred că o să mi-l fac singură, îmi dă gust să fac totul cu minutele mele, şi din cauza bugetlui, ca tre economisesc. :?


Lilia
Posts: 115
Joined: 30 Sep 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by Lilia »

ma gindeam si eu sa-mi fac singura buchetul, dar mi-a trecut gustul dupa ce l-am facut la cununia religioasa. Ei bine, daca ai flori frumoase in gradina, se poate de incercat, iar daca sa le cumperi te costa tot atit cit sa-l faci la comanda, plus ca e nevoie de rabdare si ceva timp. La cununie eu l-am facut, s-a primit dar nu asa cum ma gindeam ca trebuie sa fie - aveam emotii, imi cadea totul din mina, o floare s-a rupt, dar a mers, mi-a trebuit doar pentru vre-o doua ore, iar dupa s-a uscat si l-am aruncat. Poate la cineva se primeste, nu zic, dar eu nu vreau sa risc si asa foarte tare imi fac griji pentru toate, buchetul il las pe mina profesionistilor. ;)


Locked