Nunta "La Plopi"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Nunta "La Plopi"

Post by Niagarcik »

bride wrote:ieri mama mea a vb cu administratoarea si aceasta a spus ca e deja de 3 saptamiini le vin controlale ft des..si ca le'au pus si 1 amenda din cauza a unei sticle de vodka..de contract nu a zis nimic..doar ca a spus ca vrea sa;si angajeze niste juristi care sa'i apere de amenzi pe ei.//..dar pe noi...>\?...??? :|
salut fetelor!!! sunt si eu o mireasa de 2013.... noi am fost duminica (azi marti) si am bronat deja sala pentru 2013 septembrie...si deja , cu parere de rau, este anexa la contract precum ca se accepta doar bautura cu acciz si factura care arata de unde a fost procurata...dna Maria ne-a recomandat sa nu ne grabim cu procurarea bauturii pentru ca mai este mai mult de un an pina atunci poate se mai schimba ceva...sa dea Domnul..


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

Niagarcik wrote: salut fetelor!!! sunt si eu o mireasa de 2013.... noi am fost duminica (azi marti) si am bronat deja sala pentru 2013 septembrie...si deja , cu parere de rau, este anexa la contract precum ca se accepta doar bautura cu acciz si factura care arata de unde a fost procurata...dna Maria ne-a recomandat sa nu ne grabim cu procurarea bauturii pentru ca mai este mai mult de un an pina atunci poate se mai schimba ceva...sa dea Domnul..
nu stiu daca e bine sa asteptati, legea nu cred sa fie anulata, dar iata preturile la bauturi alcoolice la sigur vor creste http://m.protv.md/stiri/economie/avalan ... risme.html


Image
O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by O viitoare mireasa »

fost La Plopi, problema cu bautura e deja rezolvata
coniacul se toarne din niste sticle speciale fara etichete


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by perla »

O viitoare mireasa wrote:fost La Plopi, problema cu bautura e deja rezolvata
coniacul se toarne din niste sticle speciale fara etichete
adica? totata bautura o toarna in vase aparte?


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by O viitoare mireasa »

eu am vazut doar koniakul, nu stiu de vodka... arata destul de ok, da cel mai important ca rezolva problema


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by O viitoare mireasa »

inca ceva, am observat ca se aduce ft multa mincare la a doua masa si nu se maninca

s-au adus sarmale, carne cu un fel decartofi si clatite
cred ca ar fi bine careva din aceste feluri sa fie adus la prima masa, ca deja la ora 24 nu mai vrei sa maninci asa de mult

asta asa ca un sfat pentru viitoarele miresuici


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Nunta "La Plopi"

Post by Alinkka »

La casa fermierului la fel daka nu ai koniakul ku accizi se propune de pus in grafine , la vodka nu se cere.


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Nunta "La Plopi"

Post by Dutsu »

Fetele care deja au facut nunta La Plopi acum recent puteti sami spuneti cit va esit de on meniul si daca nu va este greu sal si afisati ce a intrat in meniu.....multumesc mult...


NicoletaCiokoleta
Posts: 13
Joined: 02 Sep 2012, 13:12

Re: Nunta "La Plopi"

Post by NicoletaCiokoleta »

salut fostelor si viitoarelor miresuici!
sunt si eu viitoare miresuica a anului 2013, postati va rog cit mai multe poze cu decorul salii "La Plopi". Sunt in criza de idei si habar nu am ce fel de decor vreau. HELP PLEASE!!!!!


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

asta asa 3 link-uri care le-am gasit acum , ca idei
http://marinaflorist.gallery.ru/watch?a=blxc-hkWm
http://youplusweevents.com/2011/07/%D0% ... -la-plopi/
http://www.stil.md/content/octavian-nicoleta

si daca ai rasfoit paginile anterioare, acolo sunt multe idei de decor si foto de la nuntile fostelor mirese
daca nu ai un buget restrans la acest capitol poti sa realizezi un decor nemaipomenit, doar determinate cu stilul care il doresti, culorile, si apoi imaginea se va forma de la sine, depinde daca doresti sa te adresezi la cineva, decorul va fi creat de persoana respectiva, daca singura vei face, gasesti o sumedenie de idei pe net pe care le poti realiza La plopi


Image
Post Reply