Limuzine pentru nunţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Limuzine pentru nunti

Post by olesikag »

iulia admin!tiam scris un mesaj privat! :D :D :D in privinta la automobilul de la nunta!dar credca nu a ajuns!poti sami spui te rog despre ea. fost totul kum vau spus ei?adika nu vai luat mai multi bani?kita benzina ati keltuit!mersi!!!!!! :D


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

masina p/u nunta

Post by tasa84 »

fetelor ce-ati facut cu masinele p/u nunta? cine si ce a gasit?
eu am fost ieri la http://4rent.md/rentacar si mi-au zis ca p/u masinele astea mici(nu limuzice) ap au zis ca treb de apropiat mai aproape (adic dac mie imi treb p/u 15iulie, atunci pe 1, 2 iulie sa ma apropii) si preturile parca sunt destul de accesibile, dar ma tem sa nu ma trezec in ziua nuntii fara masina :(


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Limuzine pentru nunti

Post by Anusca »

fetelor ce-ati facut cu masinele p/u nunta? cine si ce a gasit?
eu am fost ieri la http://4rent.md/rentacar si mi-au zis ca p/u masinele astea mici(nu limuzice) ap au zis ca treb de apropiat mai aproape (adic dac mie imi treb p/u 15iulie, atunci pe 1, 2 iulie sa ma apropii) si preturile parca sunt destul de accesibile, dar ma tem sa nu ma trezec in ziua nuntii fara masina
tasa84 dar la ce preturi is chiriile si cum ele vin? Pe 24 ore sau iti iai pe citeva ore, si dak au si sofer. Eu vreau sa iau masina tot de asta mica dar sa aiba sofer ca sa nu chinui pe cineva din prieteni si sa nu intelega nimic din nunta mea.


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Limuzine pentru nunti

Post by tasa84 »

Anusca wrote:
fetelor ce-ati facut cu masinele p/u nunta? cine si ce a gasit?
eu am fost ieri la http://4rent.md/rentacar si mi-au zis ca p/u masinele astea mici(nu limuzice) ap au zis ca treb de apropiat mai aproape (adic dac mie imi treb p/u 15iulie, atunci pe 1, 2 iulie sa ma apropii) si preturile parca sunt destul de accesibile, dar ma tem sa nu ma trezec in ziua nuntii fara masina
tasa84 dar la ce preturi is chiriile si cum ele vin? Pe 24 ore sau iti iai pe citeva ore, si dak au si sofer. Eu vreau sa iau masina tot de asta mica dar sa aiba sofer ca sa nu chinui pe cineva din prieteni si sa nu intelega nimic din nunta mea.
anusca eu am intrebat si preturile sunt p/u o zi, aici pe site sunt puse preturile p/u masini si mai este inca ceva ca sunt masini p/u care se lasa gaj, dar p/u care nu trebu....... dac sa iei sofer de la ei ap 20euro ziua, asa mi-o zis domnisoara de acolo........ dar poti sa incerci sa le scrii pe mail poate o sa-ti raspuna :D


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Limuzine pentru nunti

Post by Anusca »

anusca eu am intrebat si preturile sunt p/u o zi, aici pe site sunt puse preturile p/u masini si mai este inca ceva ca sunt masini p/u care se lasa gaj, dar p/u care nu trebu....... dac sa iei sofer de la ei ap 20euro ziua, asa mi-o zis domnisoara de acolo........ dar poti sa incerci sa le scrii pe mail poate o sa-ti raspuna
Oo imi plac preturile dar mai mult imi place ca pot sa iau sofer si costa nu tare scump. Dupa cum ziceam soferul e foarte important pt mine. Dar nu stii daca iai sofer tot treb sa lasi gaj pt masina? Of cu trimusrile emailurilor in MD mai degraba nu face :) Deja cind venim acasa o sa merg si o sa vb cu dinsii mai exact detalii. Mersi oricum pt info.


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Masina in chirie

Post by nuntajimdo »

Atentie - fetelor cine are nevoie de cortegiu pentru nunta puteti accesa www.nunta.jimdo.com la rubrica Cortegiu , Craisler de culoare alba, bej si negru la pret de 30 euro/ora.


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Limuzine pentru nunti

Post by olesikag »

La nunta atit de mult am cautat mashina!Sa primit pina la urma ka sau skimbat planurile,shi mashina nu a putut veni, shi sunt bucuroasa ca nu am keltuit bani degeaba!Deoarece am fost dushi de nishte prieteni ku automobilu pina la cununie(nia mers ca era aproape de casa). Shi pina la fotosesiune am mers ku fotograful in mashina! Shi a fost destul!Eu shtiu, deacum daca eram poate departe de orash paote shi komandam mashina mai luxoasa! tare am dorit crysler! cred ca e mai fain de cit limuzina! :D :D :D


nuntajimdo
Posts: 137
Joined: 23 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Limuzine pentru nunti

Post by nuntajimdo »

olesikag wrote:La nunta atit de mult am cautat mashina!Sa primit pina la urma ka sau skimbat planurile,shi mashina nu a putut veni, shi sunt bucuroasa ca nu am keltuit bani degeaba!Deoarece am fost dushi de nishte prieteni ku automobilu pina la cununie(nia mers ca era aproape de casa). Shi pina la fotosesiune am mers ku fotograful in mashina! Shi a fost destul!Eu shtiu, deacum daca eram poate departe de orash paote shi komandam mashina mai luxoasa! tare am dorit crysler! cred ca e mai fain de cit limuzina! :D :D :D
olesika important ca a fost bine e adevarat ca nu tot timpul ne reuseste asa cum am vrea noi :!: si eu sunt de parere ca limuzinele deja e putin demodat si neconfortabil


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Limuzine pentru nunti

Post by olesikag »

lesika1984 wrote:
olesikag wrote:La nunta atit de mult am cautat mashina!Sa primit pina la urma ka sau skimbat planurile,shi mashina nu a putut veni, shi sunt bucuroasa ca nu am keltuit bani degeaba!Deoarece am fost dushi de nishte prieteni ku automobilu pina la cununie(nia mers ca era aproape de casa). Shi pina la fotosesiune am mers ku fotograful in mashina! Shi a fost destul!Eu shtiu, deacum daca eram poate departe de orash paote shi komandam mashina mai luxoasa! tare am dorit crysler! cred ca e mai fain de cit limuzina! :D :D :D
olesika important ca a fost bine e adevarat ca nu tot timpul ne reuseste asa cum am vrea noi :!: si eu sunt de parere ca limuzinele deja e putin demodat si neconfortabil
Da a fost bine totul!Shi voua va doresc sa nu aveti emotii!Totul va fi super!


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Limuzine pentru nunti

Post by bride2011 »

cu vs am renuntat la limuzina, vom folosi masinile personale, daca sincer nu inteleg pentru ce sa dai vreo 200- 300 euro si sa te enervezi ba ca merge incet, ba ca nu stiu ce.....
masina mea preferata este audi, asa ca audi al nostru ne va insoti si in ziua aceasta, aceasta fiind prima naostra masina achizitionata impreuna...


Post Reply