In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Alintush »

Rodinka, Multumesc mult...sa dea Domnul asa sa fie ;)
foc la ghete daca vrei sa fii mamica...iar de dansat...puteti dansa si in doi cu bebeul din burtica cind iti vine pofta de dans...


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Planificarea unui bebelus

Post by bride »

fetelor sa aveti parte de o sarcina cit mai usoara..Fericire multa voua,ca parinti si desigur micilor minuni din burticile voastre!!! :P


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Admin »

Alintush, m-ai facut sa-mi amintesc de perioada sarcinii. Exact asa eram si eu, exact asa is toate. Cele care zic ca nu au simtit mari schimbari, mint ! Hormonii astia, bata-i vina, ne fac sa parem niste nebune pe alocuri in timpul sarcinii: plangi si razi fara motiv uneori, ti se schimba gusturile alimentare, n-ai dispozitie cand ar trebui sa ai etc. Schimbari is multe tareee...
Referitor la polita, tuturor gravidelor li se fac polita gratis. Asa ca mergi la medicul de familie si o sa-ti explice cum iti faci. Astfel vei avea gratuit unele preparate si servicii medicale.
Sarcina usoara si linistita sa ai!


mirabellla
Posts: 280
Joined: 20 Feb 2012, 11:12

Re: In curînd voi fi mămică

Post by mirabellla »

Da confirm si eu in privinta politei medicale ........daca va adresati la medicul de familie..... toate investigatiile, consultatilee se fac gratis (la unele tre sati astepti rindul dar e gratis) :)
alitush ma amuzat relatarea ta in privinta la starea de spirit si dispozitie :) multa rabdare si liniste sufleteasca in continuare :)


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

Fetelor bucurie mare si in familia noastra...se pare ca barza vine si la noi cu toate ca inca nu ne vine acrede acest lucru...am facut 2 teste deja si ambele pozitive...intuitia imi sopteste ca da bebele e pe drum deja, acum astept miercuri sa mergem la medic sa ne confirme sarcina....
...nici nu stiam cum sai dau noutatea sotului , imi parea mult sa astept ina seara cind se intoarce de la munca si i-am trimis o poza cu testul...el ma suna si imi zice ..ce e adevarat sau e vreo gluma ....nu stia cum sa reactioneze...acum e in culmea fericirii cu toate ca nu isi arata bucuria si satisfactia, prefera sa fie si realist tot odata...


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

Amelia...ce mult ma bucur pentru voi...de ce sa astepti pina miercuri, dar nu te duci luni sau marti???noi vom fi cam de aceeiasi virsta... :D
asteptam mai repede sa confirme si medicul sarcina si sa cresteti mari :oops:


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

Alintush wrote:Amelia...ce mult ma bucur pentru voi...de ce sa astepti pina miercuri, dar nu te duci luni sau marti???noi vom fi cam de aceeiasi virsta... :D
asteptam mai repede sa confirme si medicul sarcina si sa cresteti mari :oops:
am facut programarea tocmai e miercuri, noi nu suntem in tara , la moment suntem in Marea Britanie si aici sistemul medical functioneaza doar in baza de programari...asa ca pina miercuri asteptam ....da Alintush noi vom fi cam de aceeasi virsta, dupa calculele mele ar trebui sa am vreo 4 - 5 saptamani..dar deja mai exact voi afla la medic...


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by perla »

Amelia scumpete, ce bucurie... felicitari,si sa fie cu Doamne ajuta...

Ah, ce ma bucur ca ne inmultim... copiii sunt cea mai mare bucurie a vietii...


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Amelia »

perla wrote:Amelia scumpete, ce bucurie... felicitari,si sa fie cu Doamne ajuta...

Ah, ce ma bucur ca ne inmultim... copiii sunt cea mai mare bucurie a vietii...
merci Perla, sa dea Domnul sa fie intr-un ceas bun ...


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: In curînd voi fi mămică

Post by INNA 2012 »

Amelia sa va fie intr-un ceas bun! ...cite emotii tre sa te incerce acuma :D


Post Reply