Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Lista Neagră

Post by Ninela »

Scumpitelor, din surse demne de incredere, justin.md, cam in fiacre zi are cite un accident sau alte chestii care il distanteaza de serviciul lui. Mai pe scurt e un "scurge- bani" din toate cuplurile :(


Image
User avatar
anelia
Posts: 95
Joined: 05 Mar 2012, 21:31

Re: Lista Neagră

Post by anelia »

Noi la fel am apelat la Adrian si mi s-a parut un baiat tare de treaba si mi-au placut mult lucrarile lui. Nunta noastra a fost pe 13 octombrie si ne-a promis pe simbata pozele. Sper asa si sa fie. Nu disperati, totul va fi bine...


Image
User avatar
anelia
Posts: 95
Joined: 05 Mar 2012, 21:31

Re: Lista Neagră

Post by anelia »

Fetelor, dupa cum v-am si spus pe simbata pozele urmau sa fie gata si iata ca azi am fost la studioul lui Adrian si le-am luat. Ne-am inteles ca le vom alege pe cele mai reusite si el le va scoate pe hirtie la studiou. Avem multe poze frumoase si parca ne-am readus aminte fiecare moment din ziua de 7 si 13 octombrie. Se vede ca a vut de suferit de pe urma accidentului si nu a facut fata volumului mare de lucru, dar cred ca se reabiliteaza el in fata mirilor care inca nu au primit pozele. Succes!


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Lista Neagră

Post by DanielaG »

Anelia vrem sa vedem si noi pozele


Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by lummynel8 »

am patit totusi cu JUSTIN.MD....cu chin si vai a dat poze dupa 4 luni jumate si acum a disparut..sint citeva poze frumoase dar putine ca majoritatea sint de calitate joasa de culoare neagra portocalie si sura...i s-a stricat fotoaparat exact la nunta noastra si ascundea acest fapt pina la urma...70%de foto nu sint calitative,saptamina aceasta dupa multe promisiuni a spus ca ne da bani inapoi pentru video si clip ca nu i se "primeste"...la moment video si videoclip nu ne da...banii inapoi nu ne da...la telefon nu raspunde...ignora mesaje...isi bate joc de noi...am pirdut 800 euro in vint...atita batjocorie am patit nu va imaginati...promisiuni desharte.,..era un moment cind l-am crezut ca se simte rau ca a cazut in accident,chiar l-am aparat tot pe acest forum in aceasta tema..dar au fost minciuni...in ajunul de anul nou cu nunta din 12 august nu am video nu am videoclip,nu am majoritatea fotografiilor...nu am bani inapoi ...sint multe fete care au patit ca mine...de la aceasta persoana..www.justin.md transmiteti va rog prin toata moldova sa nu aiba de aface niciodata cu aceasta persoana ...noi il gasim..prin politie prin cunostinte..aceasta a fost ultima stadie...shtiu ca el urmareste acest forum...

Mesajul a fost editat de catre Admin conform Regulamentului punctul 2.9


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by K_ID_25 »

mda, lumminel ... foarte urita povestea la care am sperat sa fie un happy end, cel putin din partea mea, promit ca toate miresele cu care voi lucra de acum incolo vor auzi de el si de cit de "bravo" este

pacat ca orice ai face acum oricum nu dai timpul inapoi ca sa poti imbunatati pozele si sa ai si video ...


Image
lenuta_lg
Posts: 99
Joined: 13 Jun 2012, 11:15

Re: Lista Neagră

Post by lenuta_lg »

Sunt socata!!! sincer, la ceva bun din partea lui nici nu ma asteptam... lumminel inarmeazate cu multe puteri, dupa mai multe insistente sper sa primiti macar materialele asa cum sunt, fiindca pacat... ca doar evenimentul nu se mai repeta... Chiar ma mirasem cind incepusei sa scrii de bine despre el, si intr-un fel ma bucuram ca in sfirsit acest om incepe a lucra normal! El are cite un accident in fiecare luna, umple lumea de minciuni, dar ele deja nu mai merg! Voua va doresc multa rabdare si puteri!


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by RoDiNkA »

Vai, Lummynel......imi imaginez ce emotii si trairi te incearca acum............... :(
Putere, credinta si multa rabdare va doresc!!!!!!! Cum e posibil de procedat astfel...Prestatorii de servicii.......daca cititi aceste mesaje si cat de cat simtiti durerea persoanelor care atat investesc, atat de mut alsteapta acest moment, eveniment unic in viata fiecaruia - NUNTA....cu atata grija isi aleg "ajutorii" pentru a realiza aceasta poveste cat mai frumos....Si...cat de dureroasa e sa fie dezamagirea?!!!!!!!!! Doar unica ce ramane in urma....sunt pozele si inregistrarile video...........


Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by lummynel8 »

merci fetelor de sustinere...eu am la mina material video brut de la nunta....in momentul de fata incercam sa intoarcem banii inapoi pentru "nemontarea videoului si clipului"si pentru foto necalitative si pentru daune morale de nedescris....daca se va sfirshi cu bine voi scrie pe forum...nu ma dau batuta,moralul inca e sus...


tiana
Posts: 3
Joined: 23 Jan 2013, 23:47

Re: Lista Neagră

Post by tiana »

K_ID_25 wrote:Fetelor, uite ca a trecut deja suficient timp de la nunta mea, dar acum cititnd aici am decis ca poate ceea ce stiu eu sa fie util pentru viitoarele mirese:

1. sala Hanul Vechi (meniu si modificari pe ultima suta de metri) - si am avut si eu marea surpriza ca in 2-3 zile pre-nunta sa ma trezesc cu meniul de la 500 la 750 lei !!! si la fel cind am inceput a tipa IMEDIAT mi s-a facut reducere de 25 lei de persoana. Ceea ce pot sa spun ca a compensat amarul din gura a fost mincarea cu adevarat buna si proaspata, deservirea la nivel etc ... dar pe de alta parte citeva elemente stabilite in meniu au fost inlocuite si noi am fost anuntati de asta la 23:00 !!! in seara din ajunul nuntii - adica atunci cind mirii NORMALI dorm si nu ar trebui sa rasp la telefon ... asta ma iritase la moment pina in maduva oaselor si inca mai tin minte senzatia .... plus la toate una din mesele cu 16 locuri avea doar 14, iar havuzul de cioolata de care ni se spusese ca ne putem folosi ca sa indulcim oaspetii vine FARA chelner, adica tot cu 2 zile inainte de nunta dupa ce cumparasem ciocolata si toate trebuia sa scot de sub pamint un nene sa stea linga havuz ... l-am gasit dar costa 50 euro si pentru nou acesti bani erau ca 5000 in acele zile :D deci am renuntat la el

2. am facut makiajul si coafura la "superbii" Iuliana Sandu si Sergiu Bacioi - dupa recomandarile mireselor tot de aici de pe forum si daca sincer am ramas cam suparata si pe ei ... de ce ? pentru ca:
- Iuliana desi a promis ca ma suna sa ma cheme la corectia sprincenelor - nu a facut-o, si cind am sunat-o eu si m-am dus - nu a facut decit sa se uite si sa constate ca nu mai treb sa se oboseasca facindu-mi ceva pentru ca oricum in ziua nuntii ma va desena cum ii trebuie !!! incredibila atitudine - am mers la un alt salon pentru corectia sprincenelor, dar de vopsit Iuliana s-a facut ca a si uitat ! desi promisese
- in ziua nuntii (desi intrebasem de o suta de ori in ajun ce servicii ale lor si cit ar costa - nici unul din ei nu mi-a zis nimic concret dadeau doar cifre de genul 500-700 lei, 1000 - 1500 lei) m-am dus la ei la salon la 6:00 cum era intelegerea m-au facut ei cu makiaj si coafura si cind dau sa le achit ghiciti ce ?! suma era la toate capitolele MAXIMALA !!! adica desi iuliana vorbea ca imi va propune citeva modele de gene - de care depinde pretul makiajului - nu mi-a propus sa aleg nimic, desi Sergiu trebuia sa ma consulte ce fel de coafura imi merge mai bine - nu a facut decit sa copie nereusit de pe foaia printata de mine modelul care MIE mi se parea ok (nu doream coc, ci doar bucle rezistente pe spate in stil romantic - pina la urma m-am ales eu cu bucle frumoase, dar nu era nimic deosebit si cel mai important NU au rezistat pina la urma), si uite pentru asta ea mi-a cerut 700 lei , el 1500 lei PLUS 200 lei pentru ca au venit pentru mine la serviciu inainte de ora 8:00 (cind scriu pentru mine ma refer la inca 3 mirese de care se ocupau in paralel !!!) va imaginati ce escroci ?! poate exagerez, poate n-o sa ma credeti - dar am jurat ca nu le mai calc pragul in veci.
Dupa nunta mea am cunoscut-o pe Alintush, care tot la ei a fost mireasa si a vb frumos despre ei, era multumita parca :)

3. BanketBand nepunctuali- muzica, au cintat intr-adevar tare tare bine, eu ii recomand, dar cu toate acestea vreau sa atentionez miresele viitoare sa aiba grija lor ca la mine au intirziat la NUNTA cu 20 min !!! credeam ca imi ies din minti :D au venit ei la 18:20 in 5-10 min au instalat tot si au si inceput a modera nunta, dar avind in vedere ca ii sunam incontinuu la 18:15 chiar si nu ne spuneau decit ca sunt pe drum si ca se apropie, iar la noi lumea era deja pe loc ... nu ne-am simtit prea bine. Partea buna e ca s-au apucat si au cintat foarte bine pina dimineata asa fara sa manince sau sa ia pauza ... cred ca si-au dat seama ca nu e vina noastra ca ei au intirziat.

4. Fourchette - la mine a fost fruit carving, nu am pe nimeni in candidati la lista neagra aici decit pe domnul Pepene Verde :D care era de NEGASIT in data de 18 mai , a trebuit sa dam comanda din romania si oricum nu erau asa de mari cum ne trebuiau (in comparatie cu preturile fabuloase).
Salut K_id_25,

Voi cu cit timp inainte de nunta ati bronat sala? Dar cum au justificat cresterea pretului? Nu ati avut contract? Cind ati avut nunta?
Facem si noi acolo nunta in vara, suntem ambii peste hotare si nici macar nu am avut ocazia sa vedem sala amenajata de nunta...dar ceea ce vazusem deja ne placuse... Ne-au zis ca or sa mai reimprospeteze cite ceva in interior si exterior ... Sper ca arata bine acum...Ne recomanzi sa atragem la ceva anume atentia?

Mersi mult pt informatie si sper ca nu te deranjeaza ca am pus prea multe intrebari. :)


Post Reply