Tortul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
LILIT
Posts: 113
Joined: 04 Apr 2013, 15:54

Re: Tortul miresei

Post by LILIT »

Dutsu wrote:Image
Foarte frumos! Simplu si gust. Cu atit mai mult ca gherberele sunt rezistente fara apa.


Image
Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Tortul miresei

Post by Aleena »

Torturi de nunta exclusive:

Марьяна эксклюзив торты на заказ
40 лет, Молдова, Бельцы-Кишинев

Demult urmaresc lucrarile acestei doamne si de fiecare data ma conving ca imaginatia si maiestria sunt fara limite.


Alina Braileanu:

Image
lenuta_lg
Posts: 99
Joined: 13 Jun 2012, 11:15

Re: Tortul miresei

Post by lenuta_lg »

Noi am dat comanda de torta la bisquit, s-au purtat destul de amabil, kg costa in functie de tipul tortei, noi am ales de 250. Deasemenea am dat comanda si de masa dulce, au asortiment bunisor si tot la 10 lei bucata.


Image
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Tortul miresei

Post by CristinaB »

Lenuta ,eu n-as spune ca 10 lei este putin....Noi la Panilino ne-a iesit 4,5 bucata...
Desigur ca depinde ce fel de torta este, ce gramaj are fiecare prajitura , si daca-i frisca sau martipan...


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Tortul miresei

Post by maryLand »

Noi am platit pentru prajituri, 5 lei bucata, era destul de marisoara si doamna de la Colibri ne-a taiat-o in doua, pe fiecare bucata erau intialele noastre.
Cred ca 10 lei este cam multisor, luind in considerare ca trebuie sa iei la fiecare invitat cite una. Insa, cum a zis si Cristina, depinde de umplutura, crema, fructe exotice, etc. ;)


Image
User avatar
dreamscape2012
Posts: 21
Joined: 12 Sep 2012, 14:08

Re: Tortul miresei

Post by dreamscape2012 »

Garofitelor din Ungheni, unde ati comandat torta? Este vreo patiserie Buna in Ungheni? Sau totusi ati comandat la na din patiseriile din Chisinau? In acest caz care ofera serviciul de transport la Asa distanta si cam ce preturi sunt acum. Va multumesc mult!


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Tortul miresei

Post by IRACIKA1983 »

Cu torta ne ghindeam sa o facem la comanda la Dulcinela cind ne-am uitat ce doream noi era la 300-350 lei kg...ne-am linistit pe loc si am luat torta de la sala 17 kg la 160 lei kg ....fara nervi cum sa-l aducem sa lasam arvona ...sa mincat totul am ramas multumiti .Cum apar ceva poze o sa vi-l aratam.


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Tortul miresei

Post by Nadinn »

la noi torta a fost de la Tortik,,,sincer nu am mai gustat din ea,nu mai tin minte din ce cauza,cred ca eram prea ocupata cu invitatii caci toti imi ziceau cit de multumiti au ramas sh cit de frumoos a fost,,,shtiu ca pe noi torta nea costat 2400 pt 10 kg,kilogramul la ei fiind 200 de lei,,,mamica sa certat un pic cu cel care a livrat torta la sala spunind ca sa primit cam scump,totusi nu am mai inteles care a fost faza,cel mai important e ca sotul a zis ca a fost delicios;)


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Tortul miresei

Post by IRACIKA1983 »

Nadinn!!! Dimineata pe la 7 gustam si noi cite ceva de pe masa ...asa de repede a trecut ,ca nu mi-am dat seama...noi am ajuns acasa la orele 9 dimineata si la 3 eram la Ghidighici.Dar de torta si noua ne-au povestit eri ca au dat comanda de 10kg dar la nunta d-ul cu livrarea a zis ca sa primit mai mult ...si nasii s-au certat cu ei ,nu poate sa fie chear asa cum vrem noi .bine ca am ramas multumite de sala ,muzica ,dansatiri,deservire,vreme frumoasa...la cumatrii -cind om cununa si noi ne vom stradui sa nu mai facem greseli .


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Tortul miresei

Post by christa »

Pana la urma eu- ca nasa - am ales torta de la Panna Cotta, deja dupa 1 iunie va zic cum a fost, ieri am fost cu finii si ei au degustat, asa ca o facem din 3 torte/feluri, torta o sa fie maricica 20 kg 4 etaje. Sper sa fie bine si sa ramana multumita toata lumea.
Dreamscape, nu stiu pe nimeni in Ungheni, dar nu ar putea finii sa isi aleaga sau macar sa iti recomande ceva?
Din cate am inteles, patisierii nu pot garanta exact greutatea dorita, de obicei ei preintampina ca poate fi +- 1 kg, dar la voi Nadin a fost mai mare cu 2 kg sau poate au inclus livrarea?


Post Reply