Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Muzicanţii II

Post by Dutsu »

sunt total de acord cu tine martahoti...noi tot neam refuzat de invitati cunoscuti ca sa nu facem concert din nunta...am fost la o nunta unde pe linga Drimba au mai venit 3 invitati vestiti si dansa lumea dar majoritatea erau pe afara...mirele cu mireasa in genere erau obositi si stateau la masa de prezidium...


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Muzicanţii II

Post by Mary08 »

martahoti wrote:Fetelor,

Mie personal nu prea imi place ca la nunta mea sa fie vedete cunoscute deoarece toata lumea e cu ochii pe ei si am impresia ca mirii sunt la un moment dat neglijati. Oaspetii sunt ca la concert. Eu mi-am ales formatia Sonor, ei au membri mai putin cunoscuti, astfel sper ca toata atentia sa fie la miri si la invitati si cu totii impreuna sa ne distram si sa dansam mai mult timp. Am fost la o nunta la care a cantat formatia Dramba- da , mi-au placut, au facut show, insa am avut impresia ca nunta a trecut asa repede si nici nu am avut timp sa dansam pe saturate, din cauza ca ei au avut multe numere si toata lumea nu facea altceva decat sa ii admire.

Mai sus mi-am exprimat strict parerea mea personala, bineinteles fiecare alege in functie de buget si preferinte.
Martahoti, la ce pret este formatia Sonor? au si moderator? Merci anticipat ;)


martahoti
Posts: 33
Joined: 09 Oct 2012, 21:11

Re: Muzicanţii II

Post by martahoti »

Mary08 wrote:
martahoti wrote:Fetelor,

Mie personal nu prea imi place ca la nunta mea sa fie vedete cunoscute deoarece toata lumea e cu ochii pe ei si am impresia ca mirii sunt la un moment dat neglijati. Oaspetii sunt ca la concert. Eu mi-am ales formatia Sonor, ei au membri mai putin cunoscuti, astfel sper ca toata atentia sa fie la miri si la invitati si cu totii impreuna sa ne distram si sa dansam mai mult timp. Am fost la o nunta la care a cantat formatia Dramba- da , mi-au placut, au facut show, insa am avut impresia ca nunta a trecut asa repede si nici nu am avut timp sa dansam pe saturate, din cauza ca ei au avut multe numere si toata lumea nu facea altceva decat sa ii admire.

Mai sus mi-am exprimat strict parerea mea personala, bineinteles fiecare alege in functie de buget si preferinte.
Martahoti, la ce pret este formatia Sonor? au si moderator? Merci anticipat ;)
Sonor sunt la 1200 euro pentru 2014, 4 persoane, Ionela si sotul ei Marin si inca un domn care canta la toate instrumentele( au vreo 5-6 instrumente)+ 1 pers care se ocupa de aparatura si efecte. Ionela e moderaloare( vb f bine romaneste, cu accent romanesc-asta ne-a placut) si modereaza foarte bine, dar si canta(voce) f bine. Sotul ei e la clape si canta(voce) de asemena foarte bine. Am citit doar de bine de ei. Iau 300 euro avans, restul dupa masa mare. Noua ni s-au parut profesionisti si sper ca se vor prezenta bine la noi.

Poti sa vezi cum canta pe youtube:


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Muzicanţii II

Post by Arishka »

Olecika wrote:Arishka, la noi a fost familia Manciu iar dna Elena a fost moderatoare. Am ramas foarte multumita de ea, este organizata, calma, plina de energie si gaseste limba comuna cu ceilalti participanti la nunta (dansatori, chelneri, restaurant si desigur oaspetii). Depinde ce vrei tu la nunta :) La noi a fost o nunta klasica, cu obiceiurile cele mai importante, cu muzica diversa.... Asa ca la moldoveni. Oricum te vei intilni cu dumneaei cu citeva zile inainte de nunta si ii vei zice ce si cum vrei, ea va face tot asa cum vrei, doar sa ii zici. Eu de exemplu am vrut foarte mult sa cite cite o piesa pentru fiecare mama, cite un cadou special si dna Elena a organizat foarte frumos totul.....

Eu cred ca e o alegere buna si sunt sigura ca veti avea o nunta frumoasa si bine organizata :) Bafta !!!
Mersi mult de raspuns...Mai am o intrebare Doamna Elena vorbeste si cinta in rusa tot,sau numa in romina???


mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Muzicanţii II

Post by mariska1 »

martahoti wrote:Fetelor,

Mie personal nu prea imi place ca la nunta mea sa fie vedete cunoscute deoarece toata lumea e cu ochii pe ei si am impresia ca mirii sunt la un moment dat neglijati. Oaspetii sunt ca la concert. Eu mi-am ales formatia Sonor, ei au membri mai putin cunoscuti, astfel sper ca toata atentia sa fie la miri si la invitati si cu totii impreuna sa ne distram si sa dansam mai mult timp. Am fost la o nunta la care a cantat formatia Dramba- da , mi-au placut, au facut show, insa am avut impresia ca nunta a trecut asa repede si nici nu am avut timp sa dansam pe saturate, din cauza ca ei au avut multe numere si toata lumea nu facea altceva decat sa ii admire.

Mai sus mi-am exprimat strict parerea mea personala, bineinteles fiecare alege in functie de buget si preferinte.
da, fiecare cu parerea lor,da sa-ti spun ca mare atentie lumea de la noi de la nunta nu i-a dat lui Alexandru, ca sincer vorbind nici nu stiau cine e el si ca este cintaret, numai citeva persoane stiau ca e Alexandru Manciu cintaret de la televizor,asa de simplu se compoarta si nu are aere de mare vedeta...


anaana
Posts: 5
Joined: 06 Sep 2013, 09:22

Re: Muzicanţii II

Post by anaana »

Salut fetelor!
Ce parere aveti de "Fratii Stefanet"?????????????


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicanţii II

Post by Olecika »

Arishka, dna Elena vorbeste si cinta in toate limbile :D Adica la noi invitatii au fost vorbitori de limba romana si ea a vorbit romana dar a cintat multe cintec si in rusa. Dul Seriu a cintat si i rusa si in ialiana... Nu mai vorbesc de Alexandru :D


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicanţii II

Post by Olecika »

Referitor la formatia SONOR as vrea sa imi spun si eu parerea.

Eu am fost la o nunta unde ei au cintat si mi-a placut foarte mult. Sunt 3 persoane dar fac un show foarte frumos, plus ca moderatoare si-a schimbat citeva tinute in seara ceea (oriental, tiganesc, popular...)

Noi chiar i-am sunat prin iarna ca ne gindeam sa ii luam la noi la nunta, insa ne-au zis pretul de 1700 euro, ceea ce ne-a parut mult... Dar is bravo :) Si moderatoarea vorbeste frumos, nici mult, nici putin.... Eu consider ca e o alegere buna ! ;)


martahoti
Posts: 33
Joined: 09 Oct 2012, 21:11

Re: Muzicanţii II

Post by martahoti »

Olecika wrote:Referitor la formatia SONOR as vrea sa imi spun si eu parerea.

Eu am fost la o nunta unde ei au cintat si mi-a placut foarte mult. Sunt 3 persoane dar fac un show foarte frumos, plus ca moderatoare si-a schimbat citeva tinute in seara ceea (oriental, tiganesc, popular...)

Noi chiar i-am sunat prin iarna ca ne gindeam sa ii luam la noi la nunta, insa ne-au zis pretul de 1700 euro, ceea ce ne-a parut mult... Dar is bravo :) Si moderatoarea vorbeste frumos, nici mult, nici putin.... Eu consider ca e o alegere buna ! ;)
Olecika,

Noi la inceputul lui august am vorbit cu ei si i-am rezervat si noua ne-au cerut 1200 euro pentru august 2014. Asta este pretul fara dansatori si tinute (oriental, tiganesc, popular...) care costa in plus, cam 200 euro dansatorii si 50 euro/fiecare tinuta. Cred ca de asta voua v-au cerut 1700 euro.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicanţii II

Post by Olecika »

Posibil... oricum, eu nu cred ca ceea ce fac ei cu tot pachetul costa banii astia... As da 1700 euro pentru mult mai multe persoane si instrumente... Asa nu... In schimb show-ul e frumos, nu am ce zice :)


Locked