Planificarea unui bebelus

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by wildcat soul »

noi deja gata am dat analizele :roll: totu le ste bine :) analiza la virusi tre sa o mai dau inca o data pentru a ne convinge ca totul e ok, ca era putin marit la 2 virusi dar mi s aspus ca de la imunitate si am primit un curs de lecuire, si deja mia ramas de terminat de reparat dintii:) nu m rabdare mai repede, asa vreau un bebelus, si sotul la fel...
Last edited by wildcat soul on 03 Feb 2014, 16:11, edited 1 time in total.


Image
olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Planificarea unui bebelus

Post by olicika »

Aneam imo pare foarte rau, nici nu gasesc cuvinte de consolare. Am auzit doar de bine despre Victoria racial, chair o vecina de a mea la es a conceput, tot avea probleme - avort, apoi sarcina extrauterina, dupas care s-a adresat la v. Racial, acum Slava sDomnului are 3 copilasi. Fii tare, gaseste puteri in tine si mergeti inainte spre multastetptatul vis.


Image
Romanita
Posts: 19
Joined: 30 Oct 2013, 23:13

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Romanita »

Fetelor, am cumparat azi Acid folic. Daca va fi bine in urmatoarele 3-4 luni dorim sa concepem un copil. Ginecologul nu mi-a prescris expres, insa a mentionat, printre altele, ca ar trebui sa incepem sa il luam, eu si sotul. Am citit aici in tema ca medicii recomanda coplexe de vitamine, insa eu am luat Acid folic simplu, Фолиевая кислота, produs in Ucraina, 8,95 lei 30 de pastile. Ma gindesc sa trec la complex de vitamine mai aproape de sarcina. Voi cum faceti?


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

Eu am luat adica si iau Prenatal Forte inainte de concepere cu 3 luni si acum...


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by wildcat soul »

Dutsu wrote:Eu am luat adica si iau Prenatal Forte inainte de concepere cu 3 luni si acum...
si nu te-ai ingrasat de la prenatal forte? eu il beau de o luna dar am adaugat putin in greutate :? :?


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Planificarea unui bebelus

Post by Dutsu »

Nu...din clasele de liceu ma tin pe 50 kg maninc destul de mult...asa spune sotul...dar nimic si nici dupa vitamine tot nimic... :)


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by wildcat soul »

fetelor, care au fost primele simtome ,la inceputul sarcinii? eu mai am o saptamina pina cind ar trebui sa se inceapa cilu, testul nu cred sa arate inca, dar am inceput a avea niste gusturi putin mai deocheate si multe mirosuri care imi produc greata pe care le consideram normale pina acuma, temperatura corpului e 37,2 nici nustiu ce sa ma gindesc, asa ca am nevoie de ajutorul vostru, ce simptome ati avut? pot tine cont de temperarura corpului? pe net am citit ca e unu din simptome


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by maryLand »

Fetele cu burtici, mai stranutati peste noi...cele in asteptare..poate se va lega vre-o barza de capul nostru!!!

Sarcina usoara tuturor, iar tie wildcat soul, tinem pumnii sa fie cu adevarat marea minune!!! ;) ;) ;) ;)


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Planificarea unui bebelus

Post by wildcat soul »

mersi mult, astept cu nerabdare sa treaca saptamina asta sa vedem ce va fi deja:) cu toate ca sotul e sigur ca sunt insarcinata :oops: mia spus ca e intuitia lui de barbat :lol:


Image
aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: Planificarea unui bebelus

Post by aneam »

wildcat soul wrote:mersi mult, astept cu nerabdare sa treaca saptamina asta sa vedem ce va fi deja:) cu toate ca sotul e sigur ca sunt insarcinata :oops: mia spus ca e intuitia lui de barbat :lol:
Eu cred ca esti ;) Eu de ex am simtit ambele dati cu o sapt inainte de ciclu. Temperatura ridicata, dar nu o simti asa cind esti bolnava, si sinii se fac tari. Dar chiar te simti diferit. Testele miau aratat cu 5 zile inainte de ciclu. Iti tin pumnii si succes si ai grija de tine si sa nu racesti. Sa ne anunti !!!


Post Reply