In curînd voi fi mămică

Dupa nunta e firesc sa trecem la un nou nivel in viata de familie. In doi e bine, dar in trei e si mai minunat. Aceast forum va contine subiecte despre viitoarele mamici, mamici si bebelusii lor.
User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by perla »

aneam incearca covrigei, si bomboane mentolate... eu cu nimic nu puteam scapa de toxicoza.... si acum imi amintesc de ea cu frica :( nu as mai ramine insarcinata doar din cauza toxicozei nebune care a durat pina la 17 saptamini ...


aneam
Posts: 155
Joined: 02 Mar 2012, 09:07

Re: In curînd voi fi mămică

Post by aneam »

Am sa incerc ca nu mai am putere. Ma trezesc cu greturi si ma kulk, numai gindul la mincare imi provoaca greata. Multumesc! Of pina la 17 sapt.saraca de tine te cred ii foarte greu nici capul nu lucreaza. Eu am mai auzit de seminte de floarea soarelui. Sper ca repede imi va trece. :-)


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Fetele care au trecut deja de prima etapa de sarcina...cind vati dus la medic?cind ati facut prima Eco?


User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Honey_lady »

Daca imi amintesc si eu de perioada toxicozului, atunci chiar nu as mai vrea sa fiu insarcinata. 4 luni de greturi si ameteli nebune.Unoeri vomitam pina mai lesinam :( Imi era greata de la tot, mirosuri, parfume, muzica pina si de la jocuri mai ales "Candy Crush" de pe facebook, si acum cind imi amintesc mi-se face greata. :lol: :lol: :lol:


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

Dutsu, cind am depistat sarcina (prin testul pozitiv), a 2 zi m-am dus la medicul ginecolog...ea mi-a dat indreptare la ecografie..poti sa te duci si singurica fara indreptare...dar daca termeniul sarcinii va fi mai mic de 4 sapt la ecografie nu va fi depistata sarcina...asa ca calculeaza ultima zi a ciclului menstrual...daca ai 4-5 sapt si mai mult liber te poti duce sa treci o ecografie


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Mersi...joi duc și sper sa vin cu o veste bună


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

Am fost la eco...așa ca mă puteți include în lista următoare...suntem încă foarte mici DNP după calcule din calculatoarele din net 4 septembrie...


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Alintush »

Dutsu wrote:Am fost la eco...așa ca mă puteți include în lista următoare...suntem încă foarte mici DNP după calcule din calculatoarele din net 4 septembrie...
felicitarile mele...sarcina usoara...


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: In curînd voi fi mămică

Post by Dutsu »

multumesc
:)


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: In curînd voi fi mămică

Post by wildcat soul »

Dutsu wrote:Am fost la eco...așa ca mă puteți include în lista următoare...suntem încă foarte mici DNP după calcule din calculatoarele din net 4 septembrie...
waw ce bravo sunteti, felicitariii :)))


Image
Post Reply