Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
ircik
Posts: 10
Joined: 09 Jan 2014, 13:53

Re: Rochia de mireasă 3

Post by ircik »

mirena wrote:spuneti va rog saituri americane de unde se poate de dat comanda la rochii de mireasa
www.ebay.com


Alesea
Posts: 6
Joined: 18 Nov 2012, 20:29

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Alesea »

Buna fetelor, fostele si viitoarele miresuci. Am fost si eu in vara acesta una dintre fericitele mirese care am avut parte de o zi minunata si nemaipomenita, plina de fericire si emotii nemaipomenite. Asta va doresc si eu, viitoarelor mirese, si cu cat o sa fiti mai degajate cu atat mai mult o sa va puteti bucura de acesta zi.
O sa postez si eu rochiata mea, care am purtat-o cu cel mai mare drag( sunt si pana acum indragostita de ea ), m-am simtit minunat e o rochie foarte comoda, calitativa si desigur frumoasa. Daca cineva e interesata as da-o cu mare placere la un pret rezonabil


anisoara123
Posts: 8
Joined: 23 Dec 2013, 00:18

Re: Rochia de mireasă 3

Post by anisoara123 »

Vreau si eu sa-mi cos modelul de rochie care m-a "cucerit", am fost la salonul Anny si inima mea tot sta acolo, doar ca toti incearca sa vina cu sfaturi si imi zic ca e riscant...va rog care ati cusut sau coaseti, stiu ca ei fac lucru bun, vreau sa stiu despre calitatea tesaturii cu care lucreaza, ma tem ca dqca pretul e cit de cit mai ieftin sa nu fie calitate rea...


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Mary08 »

Si eu sint in situatia ta, am ales un model si le-am trimis pe email poza si mi-au spus ca undeva costa in jur la 600 de euro, ca suma se achita treptat dupa posibilitate, si ca ea mi-a calculat asa dupa stofe scumpe si frumoase, dar a zis sa vin si alegem poate si ceva mai ieftin ;) ...dar tot parca ma tem sa risc, daca nu va iesi modelul care am vrut :o


Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Niagarcik »

Eu am cusut la salonul Anny..am ramas multumita, sefa salonului se implica la fiecare clienta...stofa am ales impreuna...iar daca ceva nu imi placea deodata ii spuneam ce si cum...stofa de deasupra am vrut-o ca in rochia originala si dna mi-a dat comanda din Turcia...am asteptat cumintica cam la vreo 3 luni sa vina...


Image
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Mary08 »

Niagarcik si la final era modelul care l-ai vrut, de cite ori se merge la proba, caci intre timp ma rog cineva se poate ingrasa sau slabi...? :D
P.S Noi viitoarele mirese la sigur ca nu ne ingrasam, cu atita stres si pregatiri :lol:


Niagarcik
Posts: 122
Joined: 16 Jul 2012, 21:52

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Niagarcik »

Nu, tot normal, dar pe parcurs, incepi sa gindesti altfel, parca iti mai vin idei, si oricum am mai deviat de la modelul original...se poate intimpla ca modelul de corset nu este potrivit pentru forma pieptului sau siluetei, si atunci un mester bun vede asta si modifica in asa fel incit sa te avantajeze, nu lucreaza dupa sablon.. (la mine cam asa sa primit)
Dar de ingrasat cred ca nu...oricum cel mai recomandat este corsetul pe sireturi in caz de ingrasat/slabit sa nu fie probleme


Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Rochia de mireasă 3

Post by mmgg29 »

Si eu am fost la salonul Anny si am vazut ca intr-adevar lucreaza calitativ, foarte atent si da, stofa este de calitate. Chiar mi-a aratat ca ele nu folosesc fatin, ci un fel de material mai subtire si mai delicat, ceea ce face ca sa se priveasca frumos. Mi-a aratat si poze cu miresele care si-au cusut la ele si rochiile aratau ca originale,
Daca ar fi o rochie bufanta, sunt de parere ca straturile de desubt sa fie din stofa mai ieftina, oricum nu se vede, insa dantela sau alta material- da fie de calitate.


User avatar
Zinaida
Posts: 29
Joined: 24 Aug 2013, 13:33

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Zinaida »

http://www.mirnevest.md/users/pvnews/25 ... -1002.html
fetelor uite ce anunt am gasit eu de deimineata!!!poate cineva cauta asa gen de rochii!!La super oferta de 250euro!accesati linkul si o sa vedeti mai multe detalii si pe sait http://www.mille.md/ Poate cineva gaseste rochia sa aici!!


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Mary08 »

Am fost ieri prin Jumbo si m-am uitat la rochii, concluzia este ca poti gasi si la 250-300 euro cumparare, doar ca purtate odata cum zic ele, rochite destul de dragute, doar ca multe din ele sint ivory, foarte putine sint albe, cica dupa spusele vinzatoarelor nu se mai intreaba, si nu ies frumos in poze cu ele, parca-s alb bat in albastru :? , eu cred ca daca calitatea e buna nu ar trebui sa iasa asa.. ;) Am masurat citeva, si una mi-a placut mult, dar la ei acolo lumina e ultravioleta, si nu prea se intelege culoarea, dar era mai alba ca celelalte in orice caz, un alb-laptic cum a zis consultanta...ideea e ca nu stiu ce sa fac, in salon culoarea e una, am sa ies cu ea afara si nu mi-a placea ap ce fac :?: mai vreau sa merg prin Elat sa ma uit...ele acum sint mai cu reducere caci inca nu este sezonul, dar prin martie au zis ca astea de 300 eu, iar le ridica pe la 600-700, si nu stiu, sa o cumpar de pe acum, cu toate ca mai sunt inca vreo 5-6 luni pin la nunta.
P.S sotul a zis ca daca mi-a placut si e la un pret bun, de ce sa nu o cumpar de pe acum, mai putine griji pe la primavara ;)


Post Reply