Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
aduil
Posts: 1
Joined: 29 Nov 2013, 20:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by aduil »

[quote="CristinaV"]Imi vind rochita :)
Rochia "Vera" by Aire Vintage Barcelona 2013,in stare excelenta !!! Trena si bretele flexibile,marime ajustabila. Jupa (подъюбник) cadou! PRET NEGOCIABIL!!! 068024411 Cristina

http://airebarcelona.es/en/vestido/2013 ... A-123.html

In salonul "Beatrice" din Chisinau doar chiria acestei rochii este de 1800 Euro

Vreau sa pun poze si nu stiu cum :(([/q

Buna! Care-i pretul rochiei?


natalya-m-
Posts: 17
Joined: 10 Apr 2014, 13:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by natalya-m- »

CristinaV wrote:Imi vind rochita :)
Rochia "Vera" by Aire Vintage Barcelona 2013,in stare excelenta !!! Trena si bretele flexibile,marime ajustabila. Jupa (подъюбник) cadou! PRET NEGOCIABIL!!! 068024411 Cristina

http://airebarcelona.es/en/vestido/2013 ... A-123.html

In salonul "Beatrice" din Chisinau doar chiria acestei rochii este de 1800 Euro

Vreau sa pun poze si nu stiu cum :((
Salut, Cristina.. mi-a placut rokita ta. Daca ai timp, poti sa-mi trimiti niste poze cu ea pe e-mail, daca tot nu le poti pune aici.. si pretul , te rog.. merci mult ;) natalya-m-@mail.ru


gomera
Posts: 3
Joined: 13 May 2014, 20:27

Re: Rochia de mireasă 3

Post by gomera »

Salut fetelor!!! Vreau sa va zic ca vind si eu rochita mea de mireasa originala marca Pronovias, daca cineva e interesat poate sa vizualizeze informatia pe http://999.md/11989951. Rochia e foarte frumoasa. Va doresc sa aveti pregatiri de nunta cit mai frumoase si memorabile!!!
Last edited by gomera on 17 Jul 2014, 10:34, edited 1 time in total.


Mihaelaz
Posts: 3
Joined: 19 Mar 2014, 15:03

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Mihaelaz »

Fetelor salut, as vrea un sfat va rog, am fost la salonul Anny si mi-a luat masurile si am decis cum va fi rochia si ma costat 11.500 cu tot cu voal, imi pare extrem de scump, cu toate ca deja am semnat contractul fara sa ma consult cu parintii. Dupa ce am spus cit costa si ca am semnat parintilor le pare ft scump si nustiu ce sa fac, sunt suparata,indispusa nu mai am chef de nimic, ma tem . Vreau sa schimb poate ceva,sa mai scot din elemente si ma tem ca nu se poate sau ca no sa vrea Dna Elena... Mie frica :(


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasă 3

Post by CristinaB »

Mihaelaz, sunt de acord ca este o suma mare dar nu este mega-extra-scump ..11500 lei la cursul de azi sunt aprox. vreo 600-650 euro...Eu sunt sigura ca sunt putine mireusici de pe forum, care au dat mai putin pe rochia care a ramas la ele...Tu gindeste-te ca este rochia visurilor tale...
Cred ca si parintii au dreptate , in cazul in care achita ei, ar fi trb sa te sfatui, cit sunt gata sa achite....
Dar daca vrei sa modifici ceva, eu cred ca nu trb sa iti fie frica sa mergi sa discuti cu d-na care coase...Poate este atl tip de stofa,mai ieftina, dar care nu ar strica imaginea rochitei...
Important este sa fii tare, sa stii ce vrei, si crede-ma ca fiecare din noi, a avut nu o data, dar de n-ori dorinta sa nu faca nimic, pentru ca ieseau toate dea-ndoaselea...
Succes in pregatiri si fii calma! Totul va fi asa cum trb sa fie! :)


Image
Mihaelaz
Posts: 3
Joined: 19 Mar 2014, 15:03

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Mihaelaz »

Sper si eu sa fie in primul rind posibil de modificat, saptamina viitoare mer iar la masurari si sper din suflet sa iesim la un numitor comun cu ea si sa inteleaga situatia. Da, intr-adevar nu mi-am dat seama pe moment ca trebuia sa-i anunt,abia cind am venit akasa de la salon,dupa ce semnasem contractul le-am spus parintilor. De aia s-a primit asa. eu cred sa iasa bine. Of, sa trec si de acest hop mai repede :D


sergiusofia
Posts: 4
Joined: 19 Feb 2014, 17:12

Re: Rochia de mireasă 3

Post by sergiusofia »

buna fetelor...ce parere aveti despre rochita IONANNA ,,LA SPOSA'' ???? chiria e kam skumpa si stau la dubii((((


malinchii
Posts: 2
Joined: 25 Oct 2013, 11:53

Re: Rochia de mireasă 3

Post by malinchii »

Vind si eu rochita mea, procurata la Ideal mariaj, mar 36-38, pina la 92 cm in solduri, sus se ajusteaza, 069888136, veniti si probati )
Image
Image
Image


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Arishka »

А у меня целая проблема с этим пунктом подготовки к свадьбе...Даже не знаю,что я хочу и какое платье именно мое....Как вы выбирали свадебное платье? И как поняли ,что именно это ваше???
Пока померила только одно платье,но после этого расхотелось вообще мерить,искпть и ходить по салонам.Насмотревшись фотографий на сайте свадебного салона Orchid ....Решила сходить.Впечатления конечно остались самые ужасные.Обслужили меня конечно не ice.Как только туда зашла меня спролсили на какую сумму я расчитываю,когда я сказала ,мне показала девушка два платья ,я выбрала одно и она такая ВЫ БУДИТЕ МЕРИТЬ...ппц кароче....померила одно и сказала что мне не нравится,больше от нее предложений никаких не было,сказала ну снимайте тогда...Если во всех салонах такое отношение,то даже не знаю что и как решать с платьем(((( ....Подскажите сколько платьев вы перемерили и как вообще проходило это у вас..??? Пока очень расстроена,даже не знаю ,что делать...Для свадьбы все готово,только невеста без платья(((((((((((((((((((


Post Reply