Colacii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Colacii

Post by wildcat soul »

catiushka wrote:fetelor cine s-a ocupat la voi de infrumusetarea colacului miresei? dansatorii fac asta? sau trebuie sa rog vreo vornicica :?: :?:
catiushka de asta se ocupa dansatorii, din florile care le primesti la intimpinarea oapsetilor ei aleg care mai bine ar merge si il infrumuseteaza, la noi a fost destul de frumos, chiar mia placut cum lau infrumusetat


Image
eug.
Posts: 4
Joined: 25 Apr 2014, 13:43

Re: Colacii

Post by eug. »

Nu recomand Franzeluta ! noi la nunta am luat de la Panilino, foarte frumosi colacii, si pentru intimpinare au caravai


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Colacii

Post by Ninela »

Noi am luat de la Franzeluta toti colacii, cit si pt cununie. Foarte gustosi si frumosi!!!


Image
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Colacii

Post by InnaM »

Shi noi am luat de la Franzelutza, shi n-au dezamágit. Frumoshi shi gustoshi ca intotdeauna. Torta apropo tot Franzelutza.


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Colacii

Post by wildcat soul »

la noi tot a fost panilino si torta si candy baru si colacii, si la cununi tot la ei au fost facuti, si cind am rugat nasii sa ne fie nasi, sunt foarte drumosi la pret nu sunt scumpi si sunt gustosi, au gustul colacilor care ii facea bunica cindva pe cuptor, si arata foarte frumos


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Colacii

Post by Olecika »

Eu la capitolul colacul miresi am o mica problema :)

E corect ca dansatorii tre sa il infrumuseteze, sau vorniceii, in cazul in care nu sunt dansatori.... Dar nu imi place deloc chestia asta.. In primul rind, pe colac se pun flori care nu sunt intotdeauna curate, foarte multi umbla cu miinile peste el (dansatori sau vornicei), apoi mirii il rup... si apoi oaspetii tre sa guste din el, cica le aduce dragoste :D

Eu de exemplu, in experienta mea ca dansatoare, am intilnit multe cazuri cind oaspetii refuzau sa guste din colac.. si cu toate ca initial nu intelegeam de ce, acum impart si eu aceasta parere :)

Consider ca ar fi mai bine daca pentru colacul miresei ati comanda un colacel frumos ornamentat, poate chiar cu in diferite culori (stiu ca se face acum asa), care sa stea cuminte cu toti colacii si doar sa fie dansat de dansatori sau de vornicei.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Colacii

Post by catiushka »

fetelor dar colacii trebuie din timp comandati?
wildcat soul cit costa ei la panillino? si unde este panillino? poate ceva pe la botanica?
ei se iau in ziua nuntii sau cu o zi inainte?


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Colacii

Post by wildcat soul »

catiushka wrote:fetelor dar colacii trebuie din timp comandati?
wildcat soul cit costa ei la panillino? si unde este panillino? poate ceva pe la botanica?
ei se iau in ziua nuntii sau cu o zi inainte?
sincer nu tin minte care era pretul lor dar noi am luat cei mai mari, cind am sunat la ei si am intrebat si miau spus pretul mia parut destul de rezonabil si am fost la ei si am facut comanda, noi am avut si reducere am luat colaci pt cununie nunta si deja am facut comanda de tort si dulciuri pt candy bar si sincer am ramas foarte multumiti, comanda se face la ei cu 1-2 saptamini inainte, eu am fost undeva cu 1,5 saptamini inainte de nunta si am facut comanda, iata situ lor http://panilino.md/ uite acolo sunt adrese unde poti sa te apropii, poti sa faci un colacel mic la comanda si sa vezi cum e


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Colacii

Post by Ninela »

Noi colacii i-am dat comanda cu 1 saptamina inainte de nunta. La Panilino imi pare ca tot cu 1 saptamina inainte trebuie de dat comanda.
Catiushka, unele magazine aduc produse de la Panilino, si poti prin ei sa faci comanda, daca nu gasesti filiala lor la Botanica.


Image
Post Reply