Buchetul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by Anusca »

Foarte frumoase buchete la toate fetele.
Intr-adevar Marina are foarte multe idei si este foarte flexibila..asa ca va veti intelege cu siguranta cu ea.
Eu am facut 2 buchete de mireasa si perlutele mici de la buchet , am folosit ace de siguranta cu gamalie-perluta. Cele mari- deja sunt siraguri care se aranjeaza asa cit ai nevoie. Anusca, de unde asa bujori frumosi vei lua?...eu sunt incintata de asa buchete, simplu dar foarte foarte frumos. Dar butoniera tot din bujor faceti?
Maryland mersi. Bujorii din poze am inteles ca is din Olanda. Dar eu ma gindsc sa folosesc de astia de acasa caci mama mea are o gradina plina de bujori albi, roz, galbeni, violeti de toate culorile. Sper doar sa fie infloriti pina pe 10 iunie :) Mama zice ca ei taman o sa fie deschisi la bubuslie si nu vor fi foarte infloriti si sper sa reziste caci taman va fi sezonul lor :) iata la butoniera mirelui nush dak facem din bujori caci imi par prea mari (o sa ocupe juma din costumul mirelui :P) Poate un trandafir frumos (si de astia am o gradina plina, de toate culorile):)


Ellen
Posts: 327
Joined: 06 Apr 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by Ellen »

Păcat că în luna septembrie nu înfloresc bujorii
aş fi optat pentru bujori, pioane...miros superb :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by maryLand »

De inflorit , infloresc ei...doar ca costa 150 de lei floarea...asa trebuie sa afcem o sera a noastra cu bujor..poate poate prindem inca bujorii... :)


p.s. Anusca, eu o sa vin sa prind buchetul la nunta ta, pe urma il voi congela si il voi avea si la nunta mea!!! :) :) :) :)


Image
Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by Anusca »

p.s. Anusca, eu o sa vin sa prind buchetul la nunta ta, pe urma il voi congela si il voi avea si la nunta mea!!!
Sa stii ca eu anumit o sa-l arunc spre tine :P

P.S. Cind iti vine sotiunea o sa trecem pe la voi sa aducem invitatia (pe care tu deja o stii :P) si sa mai aducem ceva ce asteapta altii :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by maryLand »

Anusca wrote:
p.s. Anusca, eu o sa vin sa prind buchetul la nunta ta, pe urma il voi congela si il voi avea si la nunta mea!!!
Sa stii ca eu anumit o sa-l arunc spre tine :P

P.S. Cind iti vine sotiunea o sa trecem pe la voi sa aducem invitatia (pe care tu deja o stii :P) si sa mai aducem ceva ce asteapta altii :D

aaa, am auzit eu acest zvon..deja asteptam sa vina sotiunile.... :lol: :lol: :lol:
da eu buchetul tre sa il prind ca sa am bujori la nunta... :D


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

bujori

Post by adeline »

fetelor nu stiu cum voi, insa eu saptamana aceasta unde nu ma uitam vedeam bujori (pe strada, in rutiera, la chioscuri cu flori...) si m-am imbolnavit ,
vreau si eu bujori la nunta !!!
cum credeti e posibil sa gasesc in august de ai nostri
sau doar olandeji?


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Buchetul miresei

Post by maryLand »

Trebuie sa vorbesti cu un florist..din cite stiu eu , bujorii tin doar pina la mijlocul lui iunie...eu m-am interesat pt septembrie si mai ieftin de 150 floarea nu am gasit..dar sunt si altfel de bujori decit ai nostri, astia din Olanda....Image


Image
Vikulea
Posts: 2
Joined: 19 May 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by Vikulea »

si eu la Marina mi-am facut comanda, buchetul meu cam asa va fi:
Image



mary111
Posts: 91
Joined: 04 May 2011, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by mary111 »

fetitele,cineinca nu si-a ales buchetul ..aici sunt multe idei......... :)
http://www.yourweddingcompany.com/index ... /planId/2/


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Buchetul miresei

Post by Anusca »

cred ca dorinta mea de a avea buchet din bujori nu se va indeplini. Am mai vorbit cu citiva florist si toti au zis ca pe 10 iunie cam putin sase sa mai tina bujorii, si chiar dak tin o sa se ofeleasca pina seara. Asa ca ma gindesc sa fac o alta combinatie de flori.


Locked