Moderatorul nunţii (tamada)

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
angelkiss
Posts: 4
Joined: 20 Jul 2014, 18:19

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by angelkiss »

Tanya_d wrote:
karklu wrote:Salutare fetelor! Am si eu o intrebare: a fost cineva la vre-o nunta unde moderator era Gabi Marcu? Cum e? VS il vrea moderator, iar eu nu stiu nimic de el... am nevoie de referinte. Merci anticipat!
Salut ... Eu am fost la o nunta unde el a fost moderator ... si o sa mai merg la una in august :)...Mi-a placut enorm de mult ... are o voce placuta si e foarte inventiv, improvizeaza pe moment ... nunta a fost de nota 10++++++ ... E si glumet pe alocuri, dar asa, in limitele admisibile, stilul lui de a conduce seamana cu cel a lui Melnic, dar daca sincer mai tare imi place de Gabi...glumele lui sunt mai de calitate, parerea mea.... Noi am vrut sa-l luam si noi dar el nu era disponibil in data noastra si ni i-a recomandat pe altii :) ...Nu ai sa regreti!... Daca mai ai intrebari iti raspund cu mare placere...Sper ca ti-am fost de ajutor ;)

Tanya_d este posibil sa imi spui in privat mai multe detalii despre Gabi - in postura de moderator? Are un scenariu pregatit? Cum sta la capitolul pauze? etc. Orice informatie e de ajutor )


angelkiss
Posts: 4
Joined: 20 Jul 2014, 18:19

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by angelkiss »

Gaby wrote:
Amoricina wrote:inca un + la lista, Gabi Marcu! :D sper sa fie totul bine:)
Amoricina ti-am scris mp dar cred k nu a ajuns, nush dc, :( cum v-ati inteles cu Gabi Marcu? el singur ca moderator, sau vine cu echipa lui(Dj shi A.Manciu)?

Gaby ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai scrie in privat ce raspuns ai primit cu privire la intrebarea ta :)


Cezara
Posts: 15
Joined: 22 Aug 2014, 20:47
Location: Moldova/Chisinau
Contact:

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Cezara »

Honey_lady wrote:Buna fetelor, cine stie cit ia Anatol Melnic ca moderator pentru cumetrie?

Este bun pentru tineret, pentru cei de varsta a 2-a nu-l recomand caci glumele lui altor o sa le para prea vulgare.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by catiushka »

Cezara wrote:
Este bun pentru tineret, pentru cei de varsta a 2-a nu-l recomand caci glumele lui altor o sa le para prea vulgare.
nu stiu cum dar la noi la nunta a facut doar glume si concursuri bune si interesante
nu stiu care-s pt tine virsta a 2, probabil parintii ? la noi absolut toti invitatii de toate virstele au ris de nu mai puteau; toti mi-au zis ca la asa nunta inca n-au fost si ne-au multumit :)


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Sweety »

catiushka, exact ca și la nunta noastră! Au rîs toți și nici cei care neapărat găsesc și-ți expun tot ce nu le-a plăcut n-au găsit un cuvînt rău pentru dînsul!

Mai ales că el știe foarte bine să asculte ce vrei și ce nu vrei să facă și să spună și execută întocmai, așa că de glume vulgare (pe care nici părinții noștri nu le-au numit vulgare) dacă îi spuneți să nu le facă, el nu le face și atît. Te înțelegi de minune cu dînsul, pentru că nu doar că e deștept, e și omănos și știe foarte bine să se adapteze situației și dorințelor expuse. Iar la o cumetrie cred că va fi și mai bine - mai puțini invitați, respectiv, și lui îi va fi mai ușor să-i cunoască și înțeleagă ce merge și ce nu. Noi cînd vom face la sigur îl vom lua! :D Așa că baftă! ;)


Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Design21 »

Salutare fetelor, recomandati-mi va rog un moderator barbat, tinar, nu dupa virsta de 40 ani (ei deja vad lucrurile altfel)

Stilul nuntii noastre va fi una fara traditii in stil mai european, cu DJ.
....si daca cunoaste-ti, spuneti-mi si preturile moderatorilor?!

Va ,multumesc!!!


P.A.
Inulea87
Posts: 29
Joined: 30 Jul 2014, 11:09

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Inulea87 »

Noi am hotarit sa nu luam nici un moderator la nunta. Deci ca muzicanti am ales pe Geta Burlacu si Taraf Lautaresc. Stiu ca ea totodata si prezinta..in plus am si o super nasa care stie sa faca atmosfera si sa implice lumea. Sper sa iasa totul bine :)


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by heyapple »

Noi l-am avut pe Vitalie Jacotă ca moderator. E simplu, respectuos, ia în consideraţie orice dorinţe ale mirilor, la petrecere compunea poezioare din mers, cu gust, haioase, fără indecenţe. Pune mirii pe primul plan, e practic nevăzut. Dar să aveţi grijă că cam îi place masa de fourchette. Eu personal nu am observat, dar mi-au spus câţiva prieteni. Dar chiar de era servit nu s-a observat.


diusha
Posts: 18
Joined: 16 Sep 2014, 11:10

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by diusha »

Victoria03 wrote:Salutare miresuicelor!!!
Moderatoarea care mi-a placut(Natalia Procopii) e ocupata deja.
Ajutati-ma sa gasesc pe cineva.

Nunta va fi una traditionala, imi doresc ca moderatoarea sa vorbesca frumos, sa aiba o dictie buna, sa fie vesele dar nu vulgara.
Si la un pret mic(nu mai mult de 200 euro).
Daca e posibil indicati si pretul pe care il solicita
Multumesc anticipat!!!
scrie te rod num. lu Natalia Procopii


Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Moderatorul nunţii (tamada)

Post by Tanya_d »

angelkiss wrote:
Tanya_d wrote:
karklu wrote:Salutare fetelor! Am si eu o intrebare: a fost cineva la vre-o nunta unde moderator era Gabi Marcu? Cum e? VS il vrea moderator, iar eu nu stiu nimic de el... am nevoie de referinte. Merci anticipat!
Salut ... Eu am fost la o nunta unde el a fost moderator ... si o sa mai merg la una in august :)...Mi-a placut enorm de mult ... are o voce placuta si e foarte inventiv, improvizeaza pe moment ... nunta a fost de nota 10++++++ ... E si glumet pe alocuri, dar asa, in limitele admisibile, stilul lui de a conduce seamana cu cel a lui Melnic, dar daca sincer mai tare imi place de Gabi...glumele lui sunt mai de calitate, parerea mea.... Noi am vrut sa-l luam si noi dar el nu era disponibil in data noastra si ni i-a recomandat pe altii :) ...Nu ai sa regreti!... Daca mai ai intrebari iti raspund cu mare placere...Sper ca ti-am fost de ajutor ;)

Tanya_d este posibil sa imi spui in privat mai multe detalii despre Gabi - in postura de moderator? Are un scenariu pregatit? Cum sta la capitolul pauze? etc. Orice informatie e de ajutor )
Salut! Da are un scenariu pregatit... pauze in ce sens? el face pauze numai cind cinta muzica, asa incit sa nu i se simta lipsa...el e tot timpul la curent cu tot ce se intimpla....nu s-a intimplat sa dispara ... a moderat nunta de la A la Z ... E foarte glumet, are si glume "standard" pe care le spune la toate nuntile ...am avut ocazia sa asist la 2 si multe s-au repetat ...dar si improvizeaza in functie de anturaj ... Face fata usor situatiilor neprevazute....In fine, daca o sa-l luati nu o sa va para rau... cred ca o sa va dati seama de asta si de la prima intilnire cu el daca urmeaza sa faceti o intelegere... Cam asa... daca vrei ceva mai multe detalii intreaba :)


Post Reply