Rochii de mireasa de la Cernauti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
christie
Posts: 5
Joined: 15 Feb 2015, 17:28

Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by christie »

Salut fetele! Cineva si-a procurat rochita de mireasa de la Cernauti? As vrea sa ma duc, dar nu stiu daca se merita. Rochitele sunt calitative? Preturile sunt mult mai mici decit la noi?


Aleks
Posts: 10
Joined: 25 Dec 2014, 17:33

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by Aleks »

Nu este chiar așa departe, respectiv se poate de tras o fugă de văzut într-un week-end.
Și oricum se poate de cumpărat mai multe necesare, pentru că prețurile sunt mai bune decât la noi.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by Kitsurica »

Eu am fost la Cernauti, cind ma pregateam de nunta, preturile sunt mult mai mici, cel putin erau cu un an in urma, ce tine de calitate sunt de toata mina, sunt rochii ieftine care se gasesc si la noi la Calea Basarabiei, dar sunt si buticuri cu rochii aduse de peste hotare din cataloagele marcilor de elita, preturile erau muuul mai mici decit in saloanele din Chisinau, depinde deja de gusturi, dar cred ca poti sa iti alegi ceva, daca ai timp poti sa mergi din curiozitate, poti sa-ti cumperi si din cele necesare pentru nunta acolo.


lidani
Posts: 1
Joined: 24 Feb 2015, 23:05

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by lidani »

fetelor, cine a fost la cernauti , cum sunt preturile acolo ,mar interesa rochie pentru nase costume barbatesti


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by Irinela »

lidani wrote:fetelor, cine a fost la cernauti , cum sunt preturile acolo ,mar interesa rochie pentru nase costume barbatesti
Salut, Păi v-au scris mai sus, că preţurile sunt accesibile, sunt mai scumpe şi mai ieftine. dacă s-a referit la rochii de mireasă, rar cînd rochiile pentru nanaşi pot fi mai scumpe.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Aleks
Posts: 10
Joined: 25 Dec 2014, 17:33

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by Aleks »

lidani wrote:fetelor, cine a fost la cernauti , cum sunt preturile acolo ,mar interesa rochie pentru nase costume barbatesti
Am cumpărat rochie cu 350 EUR. Erau și rochii mai ieftine. Sunt foarte multe și ai de unde alege după toate gusturile, timp să ai la dispoziție.


taniushabride
Posts: 4
Joined: 04 May 2015, 19:54

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by taniushabride »

Aleks wrote:
lidani wrote:fetelor, cine a fost la cernauti , cum sunt preturile acolo ,mar interesa rochie pentru nase costume barbatesti
Am cumpărat rochie cu 350 EUR. Erau și rochii mai ieftine. Sunt foarte multe și ai de unde alege după toate gusturile, timp să ai la dispoziție.
Salut fetelor, vreau și eu să merg la Cernăuți, imi spune cineva acolo produsele în ce valută se vînd, trebuie grivne sau dolari, sau cum bine? merci anticipat! ;)


liubymaia
Posts: 7
Joined: 03 Feb 2015, 20:22

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by liubymaia »

rochiile de mireasa in dolari


taniushabride
Posts: 4
Joined: 04 May 2015, 19:54

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by taniushabride »

liubymaia wrote:rochiile de mireasa in dolari
multumesc


Aleks
Posts: 10
Joined: 25 Dec 2014, 17:33

Re: Rochii de mireasa de la Cernauti

Post by Aleks »

Primesc dolari, dar și euro au luat.


Post Reply