Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
any0988
Posts: 65
Joined: 26 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by any0988 »

Anuska,dar masa cum e la casa fermierului,meniul e suficient de bogat pt 500 lei?
De cite persoane este sala?Si la citi km de Chisnau se afla?
Este posibil de iregistrat casatoria acolo?Adica au gazon?


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by Anusca »

any0988 wrote:Anuska,dar masa cum e la casa fermierului,meniul e suficient de bogat pt 500 lei?
De cite persoane este sala?Si la citi km de Chisnau se afla?
Este posibil de iregistrat casatoria acolo?Adica au gazon?
any0988 ce pot sa zic despre sala casa fiermierului? e superba, o sala mare, incapatoare (sala mare unde eu am facut) au bazin, gazon si loc destul pt o inscriere in aer liber. Meniul e super destul pt 500 lei (la mine a ramas foarte multa mincare) gatesc foarte gustos, dar cel mai bine e sa mergi personal sa vezi sala cu ochii tai. Unicul minus e ca e departe , cam la vreo 40 km de Chisinau. La mine parintii au fost impotriva, mai ales ai mei de la Nisporeni cu oaspetii au mers 2 ore pina la sala, insa cind au ajuns acolo toti au zis ca nu le pare rau de loc pt km parcursi pt ca se merita. Un coltisor de rai cum ziceau oaspetii mei :)


any0988
Posts: 65
Joined: 26 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by any0988 »

Anusca wrote:
any0988 wrote:Anuska,dar masa cum e la casa fermierului,meniul e suficient de bogat pt 500 lei?
De cite persoane este sala?Si la citi km de Chisnau se afla?
Este posibil de iregistrat casatoria acolo?Adica au gazon?
any0988 ce pot sa zic despre sala casa fiermierului? e superba, o sala mare, incapatoare (sala mare unde eu am facut) au bazin, gazon si loc destul pt o inscriere in aer liber. Meniul e super destul pt 500 lei (la mine a ramas foarte multa mincare) gatesc foarte gustos, dar cel mai bine e sa mergi personal sa vezi sala cu ochii tai. Unicul minus e ca e departe , cam la vreo 40 km de Chisinau. La mine parintii au fost impotriva, mai ales ai mei de la Nisporeni cu oaspetii au mers 2 ore pina la sala, insa cind au ajuns acolo toti au zis ca nu le pare rau de loc pt km parcursi pt ca se merita. Un coltisor de rai cum ziceau oaspetii mei :)

aha,am inteles,doar ca eu am o mica problema,nicidecum nu reusesc sa dau de site-ul lor si nici de contacte,ma poti ajuta please.... :roll:


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by Anusca »

any0988 wrote:
Anusca wrote:
any0988 wrote:Anuska,dar masa cum e la casa fermierului,meniul e suficient de bogat pt 500 lei?
De cite persoane este sala?Si la citi km de Chisnau se afla?
Este posibil de iregistrat casatoria acolo?Adica au gazon?
any0988 ce pot sa zic despre sala casa fiermierului? e superba, o sala mare, incapatoare (sala mare unde eu am facut) au bazin, gazon si loc destul pt o inscriere in aer liber. Meniul e super destul pt 500 lei (la mine a ramas foarte multa mincare) gatesc foarte gustos, dar cel mai bine e sa mergi personal sa vezi sala cu ochii tai. Unicul minus e ca e departe , cam la vreo 40 km de Chisinau. La mine parintii au fost impotriva, mai ales ai mei de la Nisporeni cu oaspetii au mers 2 ore pina la sala, insa cind au ajuns acolo toti au zis ca nu le pare rau de loc pt km parcursi pt ca se merita. Un coltisor de rai cum ziceau oaspetii mei :)

aha,am inteles,doar ca eu am o mica problema,nicidecum nu reusesc sa dau de site-ul lor si nici de contacte,ma poti ajuta please.... :roll:
Iata saitul lor (un pic cam ciudata denumirea :) http://saturn-13.com/index.php/casafermierului


Veronica
Posts: 1
Joined: 30 Aug 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by Veronica »

Salut. Noi facem nunta La Ialoveni , Voyage....fetelor ati fost pe acolo, ce pareri aveti? Noua ne-a placut sa-la asa intr-un stil mai pitoresc, din lemn....dar as vrea sa aud mai multe pareri...,Merci.


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by perla »

Veronica wrote:Salut. Noi facem nunta La Ialoveni , Voyage....fetelor ati fost pe acolo, ce pareri aveti? Noua ne-a placut sa-la asa intr-un stil mai pitoresc, din lemn....dar as vrea sa aud mai multe pareri...,Merci.
buna si noi cind cautam sali am intrat la Voyage, ne-a placut foarte mult, asta vara o pereche a facut acolo nunta, si au ramas fosrte multumiti, si nici nu e scump, 450 lei locul, dar au zis ca mincare e multa si ajunge, au si havuzul asa frumos, mai ales daca ornamentezi sala frumos, e ca o papusa :)


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by perla »

perla wrote: pe 10 septembrie viitorii nostri nasi fac nunta la Rogveriu, o sa va spun impresiile despre sala dupa nunta... am vazut-o doar pe net, si mi-a placut mult, dar una e cind o vezi asa frumoasa pe net, alta e cum arata in realitate si care sunt conditiile lor...
eh fetelor, ce sa va zic... nu voi mai avea posibilitatea sa ma impartas cu impresiile despre sala Ciorescu (Rogveriu) cum am promis, deja pot sa va spun ca nu sunt seriosi deloc si ca pot sa lase oamenii cu 10 zile inaintea nuntii fara sala :cry: :cry: ... viitorii nostri nasi trebuiau sa faca nunta pe 10 septembrie in aceasta sala, si marti s-au dus la sala sa intrebe cind pot sa vina sa achite meniul, si ce credeti, pentru 10 septembrie deja se achitase meniul pentru alta nunta, :shock: :shock: :shock: deci, se primeste ca nasii nostri au achitat arvona 5000 lei in octombrie, perechea astalalta au achitat-o in decembrie tot pentru 10 septembrie, in caiet unde isi inseamna managerii i-au sters cu corectorul pe nasii nostri si au scris perechea astalalta Image Image . Fetelor nasii nostri sunt socati, nimeni din decembrie pina acum nu au binevoit sa le spuna "bai ... catati-va alta sala, ca noi iaka avem altii care ne-au dat mita si v-am tusanit pe voi in lokul lor"(sorry de jargoane dar suntem socati). Imaginati-va cum sa afli cu 10 zile inaintea nuntii ca nu ai sala unde sa faci nunta, invitatii deja toti sunt anuntati unde va avea loc sala, invitatiile transmise la toti, unde sa cauti sala cu 10 zile inainte de nunta???? :?: Noi le-am zis sa-i dea in judecata, ca au contract, bon de plata... asa ca.. fetelor, toti si parintii, si viitorii nostri nasi, si noi, toti suntem in panica.


Si cine mai intreaba de sala de la Ciorescu Rogveriu sa le ziceti sa nu faca greseala sa faca nunta acolo.


olicika
Posts: 309
Joined: 02 Jun 2011, 23:00
Location: Moldova

Re: Sala de nunti

Post by olicika »

of-of-of, de parca asta e soarta anului 2011, Image noi tot cu 2 saptamini inainte am fost anuntati ca nu mai avem sala, am avut un soc, nu va pot reda dragele mele. spre fericirea noastra, cu eforturile tuturor sala din Criuleni era libera pentru 9 septembrie, si deja am intarit si meniul si tot, atita stres pe capul nostru, cheltuieli in plus, mama mia. Sa speram ca mai mult nu voi avea perepetii inainte si in timpul zilei cele mari. Dumnezeu le face parte la toti, la asa oameni li se intoarce totul, cum poti face asa ceva la oameni, si asa sunt emotii mari in perioada pregatirilor, dar se mai gaseste cite un dobitoc, nu stiu cum altfel sa-i mai spun, sa-ti stearga orice dorinta de a avea o nunta ca-n povesti.... La moment sunt foarte bucuroasa de sala care o vom avea, acolo totul e in stil marin, e foarte frumos, deja sa mai treaca o saptamina si sa se sfirseasca tot calvarul acesta, deja de tot mi-i frica, la cine nu ma adresez de 100 ori intreb daca e liber la o suta %,,,,,,, AOLEEEEUUU.
Fetelor, inca o data m-am convins ca arvonele neoficiale, intelegerile prin cuvinte nu aduc la bine ,,,,, of, se primeste ca mereu trebuie sa umbli cu notarul dupa tine.


Image
sunflower
Posts: 82
Joined: 03 Aug 2011, 23:00
Location: Londra,UK

Re: Sala de nunti

Post by sunflower »

draga any0988 daca te-ai hotarat sa faci nunta la casa fermierului e timpul sa faci rezervarea - este bataie pe sala aia, sant ocupate si zilele de joi - si asta pentru anul viitor... adica depinde cand vrei sa fdaci tu


O viitoare mireasa
Posts: 246
Joined: 13 Aug 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by O viitoare mireasa »

olicika, pe voi tot la Rogveriu v-au refuzat???


Locked