Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by adeline »

cu placere, de aceea si suntem noi aici sa ne sfatuim una pe alta ;)
asta e rochia mea
Image
m-a costat 10000lei, aici intra costul materialului si al lucrului(cusutului)


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Rochia de mireasa

Post by doina30882000 »

E extraordinara!!!!!!!!! foarte frumoasa! este una asemanatoare in Colectia Allure, superba! si eu am remarcat-o :P


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by adeline »

da eu am facut asa cum vrei si tu din cate am inteles
mi-am ales pe net modelul care imi place cel mai mult si a fost acest model de la Allure . iar apoi am asteptat sa apara el la noi in moldova sa-l probez, pana atunci am mai masurat alte rochii sa imi fac impresia in ce imi sta in ce nu. apoi in sfarsit am masurat-o pe aceasta si m-am convins ea este si alta nu poate fi, initial nu vroiam sa cos, vroiam sa o iau in chirie , dar nu s-a primit, si am hotarat sa o cos dupa placul meu :P


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Rochia de mireasa

Post by doina30882000 »

Exact asa vreau si eu sa fac! sper sa imi reuseasca!dac poti sa imi dai nr doamnei care ti-a cusut tie rochia! merci mult :*


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by adeline »

desigur , 069565251 Dina, atelierul se afla in centru pe str. A Hijdeu vis-a-vis de hotelul art rustic
in privinta la trena
daca nu vrei sa ai batai de cap si te-ai hotarat sa renunti la ea, parerea mea sa o faci din spate nu de aceeasi lungime cu fata (adica pana la pamant) dar putin mai lunga cu vreo15-20cm aproximativ ca o mini trena
nu stiu daca am redat explicit ce am vrut sa spun, sa fie cam asa in lungime
Image
cred ca asa se va privi mai frumos si mai bogat, dacat deloc fara trena, iar la dans sigur nu iti va incurca


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by maryLand »

Am avut o rochie fara trena...a fost comoda...dar eleganta..postez o fotografie sa o vedeti..calitatea cam proasta:
Image


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by maryLand »

briul cu floare , a fost in culoarea nuntii , dar si a pantofilor. Am avut pantofi fuchsia. Dupa nunta, adica miine vind rochia...asa ca nu imi ramine amintire decit pe poze..insa sper ca cea care o va purta sa fie la fel de fericita ca si mine, in ea...


Image
Ludmila
Posts: 20
Joined: 31 Mar 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Ludmila »

Multumesc de raspuns prompt!!! :o Chestia ca eu am gasit modelul si in Moldova.La Unica Mariaj costa 500euro prima chirie si 800 euro rochia noua+cadouri. La salonul L"amour costa 600 euro chiria si 1000 pretul spre vinzare.Am mai gasito in SUA cu 714 dolari nou-nouta..Ma gindeam so procur de la cineva care a mai imbracato o data sa mai economisesc ceva..Daca esti dispusa s-o vinzi sunt deschisa la negocieri!! Image [/quote]




-------------
Buna. Eu rochia sunt dispusa sa o dau in chirie. deoarece mii asa de draga , incat doresc sa o pastrez. Daca doresti sa o probezi... eu cu ea voi fi la chisinau in octombrie... pentru chirie pretul e negociabil si sigur mai mic decat la salon. daca doresti poti sami lasi un contact.


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by nadiko »

Pe acest link, oferta de vinzare/chirie pentru rochia ce am purtat-o eu!
http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=9212042


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

nadiko wrote:Pe acest link, oferta de vinzare/chirie pentru rochia ce am purtat-o eu!
http://999.md/Board/Message.aspx?MsgID=9212042
fetelor, asa v-as fi de recunoscatoare ca atunci cind aveti poze pe calculator, sa le incarcati direct pe site, deoarece site-uri alde 999.md, odnoklassniki, youtube, la mine la serviciu sunt blocate, si stiu ca nu sunt singura.. si nu pot privi ceea ce propuneti...


Locked