Înregistrarea Civilă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

Mariashca, cum ne casatorim cum devenim bogate Image Image Image
Olesikag si ce ve-ti face, sau ve-ti akita acei 3000 lei ?


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by olesikag »

Uliana wrote:Mariashca, cum ne casatorim cum devenim bogate Image Image Image
Olesikag si ce ve-ti face, sau ve-ti akita acei 3000 lei ?
inca nu niam ghindit! :D


twik
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by twik »

Fetelor aici gasiti toate informatia care va intereseaza legat de inregistrarea casatoriei.Sunt si preturile.Pagina oficiala.
http://www.stare-civila.gov.md/pages/ca ... nregistare


twik
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by twik »

La mine e o intreaga poveste cu OSC
Noi tot am fost la OSC sa depunem cerere....... si doua luni fix inainte de nunta cadea intr-o marti dar noi ne-am dus joi si ce credeti imi spun ca deacum au 77 perechi inregistrate ,ca au venit de la 4 dimineata perechile si stau in rind si daca vrem la 9 dimineata.Eu am intrat in panica,deacum vroiam so chemam la local 1000 lei ca vine la local si 1000 lei ca nu in orele de lucru.Si doamna de la OSC imi zice:"Eu tot am copii acasa si vreau sa stau cu dinsii dar nu sa va imblu voua pe la localuri" va inchipuiti? Nustiu cred ca vroia bani sau ce nu mai intelegeam ca ma ducea de nas,eu am inceput a plinge si ea vad ca scoate o foita si se uita la orele libere si ce credeti erau ore libere ma inscris la ora care am preconizato.
Doamne cum si-au batut joc de noi!


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

UUUUjjjjjjjjjjjjjaaaaaaaaaaaaaaaaassssssss nu am cuvinte, precis astepta bani si bine ca nu ia-ti propus :P


whitelady
Posts: 256
Joined: 19 May 2010, 23:00

Re: Inregistrarea Civila

Post by whitelady »

ce nesimtile!!!!


WHO
Posts: 80
Joined: 07 Jun 2010, 23:00

Re: Inregistrarea Civila

Post by WHO »

Chiar ce "ujas" .....nu le mai satura de bani nimeni pe astea


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

Fetelor, noi am fost pe data de 03.08.2010 si am depus in sat cererea, stiti la ce pret ne coasta inscrierea in sat ..100 lei :shock: :shock: :shock: normal pe cind aicea 1000 lei


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Mariashca »

Uliana wrote:Fetelor, noi am fost pe data de 03.08.2010 si am depus in sat cererea, stiti la ce pret ne coasta inscrierea in sat ..100 lei :shock: :shock: :shock: normal pe cind aicea 1000 lei
si noi am depus la mine in sat cererea, fiindca o sa vina la sala in balti doamna sa ne inscrie si la fel am achitat 100 lei, cei drep va trebui sa mai dam ceva doamnei ca vine extra ore la sala, dar desigur ca nu ne costa 1000 lei.


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea Civila

Post by Uliana »

da la sat e tare eftin, dar noi vrem pe urma in ziua nuntii sa ne scrim in parc asa pentru poze si amintire, da in parc pretul e tare bun :lol: :lol: :lol:


Post Reply