Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

Kkristina sint de caord cu tine in toate, dar cind am zis ca sint lenoasa nu ma avut in vedere ca kiar nimic nu fac la fata, pentru mine daca sincer kestia cu aburile este o kestie complictata nu am rabdare, mai bine dau cu scrab sau pun o masca :)


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by kkristina »

Aburii deskid porii, da acum a iesit gel care substituie aburile, vsio dlea nas, Image


corynel
Posts: 22
Joined: 13 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by corynel »

eu din cite stiu peellingul se face toamna-iarna si doar dupa o anumita virsta.
Parca nimeni din voi nu are peste 30,nu ca sa-si faca peelling?Nu va e frica sa riscati asa?


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

Corinel, eu cred ca peelingul se face dupa 25 de ani, deoarece toate cremele care sint dupa peeling scrie ca nu mai putin de 25 ani, eu am 27 cred ca problema nu este.
Fetelor mi-am facut ieri peelin, ce sa va spun nu pot sa spun ca ma avut durere dar tare ma frigea fata parca imi ardea Image dar procedura a durat 30 min nu mai mult am fost rosie dupa asta, azi cind m-am sculat pe unele locuri parca ma minca si fata tot imi este rosie nu tare dar este ca ai mei de la serviciu se rideau ca parca am fost la prashit :oops: arata in felul urmator: te-ai bronzat si esti roshie, cosmetologul a zis ca rezultatul se vede dupa o saptamina, ce pot sa zic o sa ved peste un timp :P


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by kkristina »

Uliana nu-ti fa griji o sa dureze 2- 3 zile, eu mi-am sters fata cu romanitsa ca el calmeaza tenul, dar peste o saptamina o sa fii super de frumoasa Image


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

Kkristina multumesc de incurajare, bine ca VS e in deplasare si nu ma vede ca altefe anulam nunta (glumesc) Image


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Mariashca »

Uliana cum la tine tenul fetei dupa peeling? tia trecut rosata?


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

da rosata a trecut fata parca e mai alba practic sint satisfacuta dar nu kiar 100% dar 90% asa sa zic


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

dragele mele eu simbata m-am inscris la tatu la sprincene la by Kluchinkoff, putin am frica dar am inteles ca prima saptamina o sa fiu rosie si pe urma totul o sa fie ok :D


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Mariashca »

pricolina Uliana dar nu te temi cu sprincenele? sa nu ti le faca prea negre sa para desenate ca nu e chiar frumos, parerea mea,
cum la tine tenul dupa peeling sa normalizat? se vad schimbari inspre bine?


Post Reply