Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Mariashca »

Uliana wrote:apui noi ne gindim la 200 de persoane sa luam 130 sticle poate de coniac si 70 vodca, decit 100 koniac si 100 vodca, voi ce ziceti?
e normal uliana cum zici tu, nu luati mutla vodka mai bine mai mult coniak ca el se bea..... Image Image Image Image Image :D :D :D


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Uliana »

ok asa o sa facem :D


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Admin »

Salut. Noi la nunta am luat 30 sticle de Vodka pt 138 persoane si a ramas doar 1 sticla. Deja depinde... Vinul nu prea se bea. Se bea desemenea mult coniac si apa slab carbogazata :D


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Mariashca »

Fetelor stiti pe cineva care aduce bautura din tiraspol? daca puteti scritimi va rog contactele, mersi mult


Elena RuR
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Elena RuR »

Fetelor am auzit ca bautura se va scumpi de pe 1 aprilie cu vrio 30%, nustiu cit e de adevarat! Nimini nu a auzit nimik?scrieti va rog, ca daca e adevarat ar trebui de luat acum.... ca pierderea va fi destul de simtitoare....


o fosta mireasa 2
Posts: 198
Joined: 22 Feb 2011, 00:00

Re: Bautura pt nunta

Post by o fosta mireasa 2 »

Sm auzit si eu ca se va scumpi.
Dar noi am luat-o demult , asa ca stam linistiti
A mai ramas doar apa sa o luam :)


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Anusca »

Eu tot a vazut la stiri ca se vor ridica acizele la bautura si tigari. Noi deja am cumparat coniac si vodca. Sampania o lasam mai pe aproape de nunta. Sper sa nu fie preturile prea exagerate atunci :)


Elena RuR
Posts: 132
Joined: 20 Feb 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by Elena RuR »

mda, treb dar si noi sa ne grabim cu cumparatura bauturilor!!! Image


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Bautura pt nunta

Post by maryLand »

Intr-adevar de la 1 aprilie cresc accizele, asa ca pretul la bauturile tari cresc cu 50 %
Noi am luat vodka, sampania si koniakul. Dar deja apa si sucurile atunci + vinul...care am vazut ca nu se prea bea...
Poate trebuie de grabit, daca vreti o mica economie. :)

http://thepinkbrideblog.blogspot.com/


Image
Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Bautura pt nunta

Post by Anusca »

Intr-adevar de la 1 aprilie cresc accizele, asa ca pretul la bauturile tari cresc cu 50 %
Noi am luat vodka, sampania si koniakul. Dar deja apa si sucurile atunci + vinul...care am vazut ca nu se prea bea...
Poate trebuie de grabit, daca vreti o mica economie.
maryland ce fel de sampania ai cumparat. Apropo sampania tot intra in categoria bauturilor tari? Cel putin dupa mine park n-ar trebui dar mai stii cum socot ai nostri ;) Ca noi am lasat sampania mai tirizu sa o cumparam si ma gindesc ca nu cumva de pe 1 aprilie sa se scumpeasca si ea si atunci mai bine de luat de pe acuma.


Post Reply