Nunta la "Novas"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
lenuta_lg
Posts: 99
Joined: 13 Jun 2012, 11:15

Re: Nunta la "Novas"

Post by lenuta_lg »

SAlut Arishka,
raspuns si eu intrebarii tale, decorul costa in dependenta de ce iti doresti, compozitiile pe mese pot sa coste 200-400 de lei in dependenta de florile alese, arca 1000 lei, covorul 500 lei, pentru prezidium compozitia de flori intre 1000 si 1500 lei. In rest nu am achitat nimic. meniul pe noi ne-a costat 780 lei, suma totala depinde de numarul de invitati care il vei avea. Referitor la sala nu-ti face griji de nimic, totul este perfect, mincarea delicioasa, deservire impecabila!!! noi suntem foarte si foarte multumiti! mult succes!


Image
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Nunta la "Novas"

Post by Arishka »

lenuta_lg wrote:SAlut Arishka,
raspuns si eu intrebarii tale, decorul costa in dependenta de ce iti doresti, compozitiile pe mese pot sa coste 200-400 de lei in dependenta de florile alese, arca 1000 lei, covorul 500 lei, pentru prezidium compozitia de flori intre 1000 si 1500 lei. In rest nu am achitat nimic. meniul pe noi ne-a costat 780 lei, suma totala depinde de numarul de invitati care il vei avea. Referitor la sala nu-ti face griji de nimic, totul este perfect, mincarea delicioasa, deservire impecabila!!! noi suntem foarte si foarte multumiti! mult succes!
Mersi mult....Nu sunt in tara si sfaturile voastre foarte tare ma ajut...asa de greu cind nu poti sa te intilnesti.sa auzi si sa vezi personal tot...offff mai am un an pina la nunta da deacum mi se strica dispozitia.. :(


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la "Novas"

Post by maryLand »

Arishka, in ceea ce priveste Novas-ul stai fara grija, acolo lucreaya doar profesionisti.
Totul este impecabil, incepind de la furculite si terminind cu manusile chelnerilor. Mincarea foarte gustoasa, desigur ca veti alege meniul potrivit oaspetilor vostri.
In privinta lor, trebuie sa fii linistita! ;)


Image
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Nunta la "Novas"

Post by Arishka »

maryLand wrote:Arishka, in ceea ce priveste Novas-ul stai fara grija, acolo lucreaya doar profesionisti.
Totul este impecabil, incepind de la furculite si terminind cu manusile chelnerilor. Mincarea foarte gustoasa, desigur ca veti alege meniul potrivit oaspetilor vostri.
In privinta lor, trebuie sa fii linistita! ;)
MaryLand,mersi mult de sustinere...sper si eu ca o sa fie bine... ;)


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Nunta la "Novas"

Post by Arishka »

Cine face sau a facut nunta la novas...?ce meniu faceti si cit va coasta???mersi


lenuta_lg
Posts: 99
Joined: 13 Jun 2012, 11:15

Re: Nunta la "Novas"

Post by lenuta_lg »

Arishka wrote:Cine face sau a facut nunta la novas...?ce meniu faceti si cit va coasta???mersi

Arishka uite in tema meniu, eu acolo am postat meniul nostru. Mult succes!


Image
Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Nunta la "Novas"

Post by Amoricina »

Si eu voi fi mireasa la Novas, meniul inca nu l-am decis dar VS la poze se lingea pe...buzisoare:)))))


essenza
Posts: 13
Joined: 03 Nov 2013, 23:04

Re: Nunta la "Novas"

Post by essenza »

noi facem nunta in octombrie la novas, noi am rugat sa ne arate niste meniuri alese deja de alti nuntasi care aveau nunta in octombrie 2013, respectiv cind neam dus sa bronam sala, ca sa vedem in mediu cit e pretu:
5 calde, 9 reci -800 lei
4 calde, 9 reci - 780 lei
4 calde, 10 reci- 870 lei (tin minte ca acest meniu continea crevete si icre rosii)
aceste preturi sunt din 2013,si ramin neschimbate...speram asa si sa fie.


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ollga »

didi wrote:Am doar o intrebare la cine si-a facut recent nunta la NOVAS, cum s-au inteles in privinta bauturii alcoolice: cu accize sau se poate si fara?
didi noua ne-au spus neaparat toata bautura sa aiba accize


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ollga »

Arishka wrote:Salut....am o intrebare,daca poate cineva sa raspunde...cit va costat in total decorul salii : flori,arca,covoru,prezidium,mesele pentru invitati,scaune ??? merci mult
Arishka poti sa incerci sa o contactezi si pe florista care imi va decora mie ea este decorator si florist si are idei frumoase si preturi modeste, incearca poate iti convine , Olesea 068344473


Post Reply