Voalul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by maryLand »

Asa de ieftin? eu am avut nevoie de umbrela pt sora mea am umblat tot tolciokul sa gasesc niste rable de umbrele de 550-600 de lei...vad ca s-au ieftin tare...eu umbrela nu vreau, pt ca nu se incadreaza in septembrie al meu..dar mi-ar fi placut sa o cumpar makar... :)


Image
criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by criss »

nadia803 wrote:Mi-am luat si eu voal, tare greu l-am gasit, la mine rochia nu va avea nici un fel de broderie asa ca a fost greu de cautat - peste tot numai cu broderii, simple tot nu mergea ca deja am pe mine prea mult tul. In final am gasit un voal din tul cu broderie pe margine din margele si pietricele, e un pic greu dar se vede super :)

nadia803, de unde ai gasit asa voal, la mine rochia e din satin si are putin aplicatii cu pietricele si mi-ar conveni si mie voal cu broderie din petricele, mai mult decat cu broderie simpla, ca n-am nimic brodat pe rochie.


criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by criss »

eu nu stiu cum sa-mi aleg voalul.....la mine rochia e ivory dar foarte deschis (in foto pare alba) si rochia e in Romania (o sa o iau inaite de nunta) iar voalul as vrea sa-l iau din Moldova. Cele care nu si-a luat si rochia si volaul din acelasi salon, cum ati potrivit culorile, ma refer la ivory ca e de mai multe nuante, ca doar n-ati carat rochia dupa voi pe la magazine, tolciok, etc


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by bride2011 »

criss wrote:eu nu stiu cum sa-mi aleg voalul.....la mine rochia e ivory dar foarte deschis (in foto pare alba) si rochia e in Romania (o sa o iau inaite de nunta) iar voalul as vrea sa-l iau din Moldova. Cele care nu si-a luat si rochia si volaul din acelasi salon, cum ati potrivit culorile, ma refer la ivory ca e de mai multe nuante, ca doar n-ati carat rochia dupa voi pe la magazine, tolciok, etc

La mine e la fel, rochia ivory, doar cu matasa alba, iar de voal l-am facut la comanda la o fetita Marta, are lucrari frumoase, lucreaza cu matase din polonia si materialul e foarte moale si e foarte finutz, lucreaza doar cu 2 culori, alb si ivory, cel ivory e atit de fin....
In poza e rochia mea si cam asa arata si voalul meu doar ca un piculet mai scurt, cel din poza are 3m x 3m, iar al meu are 3m x 1,75 mImage [/img]


criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by criss »

bride2011 wrote:
criss wrote:eu nu stiu cum sa-mi aleg voalul.....la mine rochia e ivory dar foarte deschis (in foto pare alba) si rochia e in Romania (o sa o iau inaite de nunta) iar voalul as vrea sa-l iau din Moldova. Cele care nu si-a luat si rochia si volaul din acelasi salon, cum ati potrivit culorile, ma refer la ivory ca e de mai multe nuante, ca doar n-ati carat rochia dupa voi pe la magazine, tolciok, etc

La mine e la fel, rochia ivory, doar cu matasa alba, iar de voal l-am facut la comanda la o fetita Marta, are lucrari frumoase, lucreaza cu matase din polonia si materialul e foarte moale si e foarte finutz, lucreaza doar cu 2 culori, alb si ivory, cel ivory e atit de fin....
In poza e rochia mea si cam asa arata si voalul meu doar ca un piculet mai scurt, cel din poza are 3m x 3m, iar al meu are 3m x 1,75 mImage [/img]
frumos voal si al tau e foarte mare:). Dar Marta nu lucreaza la ciocana? ca am mai auzit de cineva care face voaluri. Pe tine cat te costa voalul care il vrei?


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by bride2011 »

criss wrote:
bride2011 wrote:
criss wrote:eu nu stiu cum sa-mi aleg voalul.....la mine rochia e ivory dar foarte deschis (in foto pare alba) si rochia e in Romania (o sa o iau inaite de nunta) iar voalul as vrea sa-l iau din Moldova. Cele care nu si-a luat si rochia si volaul din acelasi salon, cum ati potrivit culorile, ma refer la ivory ca e de mai multe nuante, ca doar n-ati carat rochia dupa voi pe la magazine, tolciok, etc

La mine e la fel, rochia ivory, doar cu matasa alba, iar de voal l-am facut la comanda la o fetita Marta, are lucrari frumoase, lucreaza cu matase din polonia si materialul e foarte moale si e foarte finutz, lucreaza doar cu 2 culori, alb si ivory, cel ivory e atit de fin....
In poza e rochia mea si cam asa arata si voalul meu doar ca un piculet mai scurt, cel din poza are 3m x 3m, iar al meu are 3m x 1,75 mImage [/img]
frumos voal si al tau e foarte mare:). Dar Marta nu lucreaza la ciocana? ca am mai auzit de cineva care face voaluri. Pe tine cat te costa voalul care il vrei?
Nu stiu daca lucreaza la ciocana, am fost la ea la buiucani, al meu ma costa 1500 lei


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by bride2011 »

criss wrote:eu nu stiu cum sa-mi aleg voalul.....la mine rochia e ivory dar foarte deschis (in foto pare alba) si rochia e in Romania (o sa o iau inaite de nunta) iar voalul as vrea sa-l iau din Moldova. Cele care nu si-a luat si rochia si volaul din acelasi salon, cum ati potrivit culorile, ma refer la ivory ca e de mai multe nuante, ca doar n-ati carat rochia dupa voi pe la magazine, tolciok, etc
Apropo ea face si vualete, destul de frumusele :D


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Voalul miresei

Post by svetik90 »

bride2011 in cit timp face voalul Marta? si cu cit timp inainte treuie de comandat?mersi


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Voalul miresei

Post by nadiko »

svetik90 wrote:bride2011 in cit timp face voalul Marta? si cu cit timp inainte treuie de comandat?mersi
zice ca il face intr-o saptamina, dar real in doua.


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by bride2011 »

svetik90 wrote:bride2011 in cit timp face voalul Marta? si cu cit timp inainte treuie de comandat?mersi
mie mi l-a facut in 2 saptamini, dar pina am dat de ea, m-am enervat mult, cu toate ca voalul meu a stat la ea mai mult de o luna, nu a fosat problema, ea mi-a spus ca sunt miresuici care vin in ziua nuntii si le iau :D :D :D


Post Reply