Costumul de mire

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: cu brau sa fara?

Post by wildcat soul »

mmgg29 wrote:Miresici, care ati cumparat costum la papion, numaidecat se poarta cu brau? Noi am luat un costum bleu marin, mai mult de zi, decat de ocazie care se potrivesti si cu cravata, si cu papion si am cumparat un papion asortat cu costumul, insa brau n-am gasit. :(
la noi vs la cununie va fi cu papion, noi nu vom pune briu, nu imi place cum arata custumul cu briu, cei drept vor fi doar pantalonii, si jacheta, fara sacou, si camasa speciala pt papion am luat


Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Costumul de mire

Post by Capsunica »

arata bine si fara briu, important ca camasa sa fie potrivita (sunt camase speciale pentru briu, fara briu arata ca o babetica). briul nu este un must.

VS si-a ales un costum cu papion albastru inchis, la care venea si un briu de aceeasi culoare. mie imi place. :)


tipa_cool
Posts: 26
Joined: 20 Jun 2013, 12:25

Re: Costumul de mire

Post by tipa_cool »

Costumul pentru mire l-am cumparat din UNIC et .5 .. Accesibil,calitate buna si marimea perfecta ,,Acolo aduc modele noi , asa ca ai de unde alege ;)


tipa_cool
Posts: 26
Joined: 20 Jun 2013, 12:25

Re: Costumul de mire

Post by tipa_cool »

Fetele,pentru papion este nevoie de cumparat camasa speciala ? uite la asta inca nu m-am gindit,cu toate ca a doua camasa pentru VS inca n-am cumparat :|


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

tipa_cool wrote:Fetele,pentru papion este nevoie de cumparat camasa speciala ? uite la asta inca nu m-am gindit,cu toate ca a doua camasa pentru VS inca n-am cumparat :|
da de obicei camasa pt papion este putin diferita la guler decit cea simpla, si arata mult mai frumos decit cu camasa simpla, noi am luat 2 camase, una la nunta pt ascot si a doua pt papion la cununie


Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Costumul de mire

Post by Capsunica »

mai este camasa pt papion cu guler rotunjit si este camasa cu guler "triunghi".
http://gentlemenscorner.ro/poze_produse_mari/1330.jpg
http://www.vador.ro/wp-content/themes/v ... asa-13.jpg

nu este mare diferenta cind pui papion. noi am luat 2 identice ca model, una alba cu guler ascutit si una ivory cu guler rotunjit pt sala. VS tare mai transpira.


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

la noi pt cununie e de asta cu guler ascutit, numai ca cu nasturei negri, arata asa frumosss 8-)


Image
tipa_cool
Posts: 26
Joined: 20 Jun 2013, 12:25

Re: Costumul de mire

Post by tipa_cool »

Noi pe loc am luat decizia ca VS o sa poarte si papion si cravata, am cumparat doar o camasa obisnuita alba :) nu am tinut cont ca sint inca atitea modele de camasi cu gulere ..hihi


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

sincer eu tot nu am stiut, dar cind am fost si am procurat camasile, am vazut cum sta papionul cu camas asimpla si cu speciala pentru papion, sincer e o diferenta enorma, de aia si am procurat 2


Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Costumul de mire

Post by Olecika »

La noi mirele a avut smoking, papion si o centura foarte draguta. Din start am renuntat la ideea de briu, mie imi pare prea sofisticat pentru mire :)


Post Reply