Aşezarea invitaţilor la masă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Aşezarea invitaţilor la masă

Post by romanct1 »

Merci. Sunt de acord ca nui putin, dar si toti asteapta mincare buna si multa. :) Succese si voua in pregatiri.


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Aşezarea invitaţilor la masă

Post by Olecika »

Noi cu aranjamentul salii la fel am avut mare bataie de cap... Intii am schitat pe foaie, pe urma am mers la sala, pe urma am facut schimbari pe foaie, pe urma iar la sala, pe urma ne-am intilnit cu nasii si iar am schimbat schitele pe foaie, pe urma am mers toti 4 la sala :D uff.. Si in final, o parte din oaspeti, veniti mai devreme s-au asezat unde au dorit :D ca ei nu au vazut planul meselor :D

Cel mai bine e sa faci asta din timp, dar cum nu poti sti cu mult timp inainte lista exacta a invitatilor, e cam complicat sa realizezi un plan al meselor eficient.. Referitor la copii, noi am intrebat insistent din timp cine ii ia, in final nu am avut copii mici, iar cei pina in 18 ani au stat alaturi de parinti, a 13 pers la masa, pentru ca spatiul permitea.

Nu va rusinati sau incomodati !!! Sunt banii vostri, e nunta voastra, asa ca intrebati din timp de invitati ref la ce va intereseaza. Altfel riscati sa aveti haos la nunta :D


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Aşezarea invitaţilor la masă

Post by wildcat soul »

noi am rugat nasii, parintii sa aseze invitatii din parte lor cite 12 persoane la masa, si deja impreuna am completat si modificat cite ceva, tineretul lam asezat aparte, neam staruit sa ii asezam pe toti in asa fel ca sa le fie interesant, adica cit de putin dar s ase cunoasca, sau macar sa corespunda interesele, si sincer sa primit super, toti au ramas multumiti, totul a fost foarteeee superr


Image
Post Reply