Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by catalina »

Image[/img]

speram ca merge:)

Image[/img]


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by RoDiNkA »

Catalinaaaaaaaaaaaaaa, esti superba!!!! Si pari mult, mult mai inalta! Rochia te prinde excelent! Bravo! Ai fost o mireasa foarte frumoasa, gingasa si romantica! Image Image Image Image Image Image Image Image
Te privesc si imi place din ce in ce mai mult stilul Sirena! Image Image Image


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by catalina »

RoDiNkA wrote:Catalinaaaaaaaaaaaaaa, esti superba!!!! Si pari mult, mult mai inalta! Rochia te prinde excelent! Bravo! Ai fost o mireasa foarte frumoasa, gingasa si romantica! Image Image Image Image Image Image Image Image
Te privesc si imi place din ce in ce mai mult stilul Sirena! Image Image Image
iti multumesc mult pentru cuvintele calde!stiu la sigur ca toate care sunteti pe acest forum veti fi cele mai stilate si frumoase mirese!am sa urmaresc acest forum inca mult timp,ca sa va vad si pe voi cum radiati de fericire!Fiti fericite si iubite!


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by RoDiNkA »

Catalina, multumesc mult pentru sustinere si incurajare atit de calda! Sa dea Domnul ca fiecare din noi sa fie anume astfel cum ne dorim!!! Image Image Image


Image
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by bride »

Amelia wrote:Fetelor , eu ij comparatie cu voi...am avut noroc sau mai bin zis am stiut din start ce tip de rokie ma avantajeaza cel mai bine si deja am inkiriat rokita p-u ziua cea mare din colectia brandului spaniol Pronovias ,modelul Fresno

Image


Image


superba rochia.Eu exact asa model caut..doar ca as dori sa se lege ku dantela la spate. Unde anume ai bronat'o? la pronovias sau in alt salon?si daca nu'i secret la ce pret? :)




User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Rochia de mireasa

Post by tancha_ru86 »

RoDiNkA wrote:
tancha_ru86 wrote:
Tancha, ai masurat mai multe modele de acest tip? Cum te simti in ele, ele sunt strimte pina la genunchi, ceea ce nu permite a face pasii mai mari...
Rodinka uite Catalina ti-a dat cel mai bine sfaturi, pentru ca ea a fost mireasa intr-un asemenea moldel si deci stie mai bine ;) decat mine care doar am probat vreo cateva modele.
Bravo Amelia ai facut o alegere foarte frumoasa!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by me BRIDE »

natallliap wrote:Pretul a iesit in jur de 800 euro daca as vrea sa o cumpar, si 600 daca dupa nunta as lasa-o la salon. In fine, dupa atitudinea croitoresei, mi s-a parut ca ne duce de nas. La inceput a zis ca bine, coase rochia, daca vrem o cumparam, ne-o da cu un pret (nu a zis care la inceput) si daca este sa o lasam la ea dupa nunta, o da la jumate de pret. Si la sfirsit s-a ajuns ca ne va scadea doar 200 de euro. Asta nu mi-a placut. De aceea nu mai stiu ce sa fac.
Oho 800 de euro! straniu cam ce model sofisticat ti-ai ales :shock: :shock:
La imperatrice, care are ceva renume si acolo preturile sint mai joase! Mie imi pare ca croitoreasa de acolo a cam exagerat. Nu stiu, poate ma gresesc, dar imi pare ca pentru cusut mai mult de 500 euro nu ar trebui sa coste Image de ce totul e asa de scump Image


me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by me BRIDE »

tancha_papusica,
spune tu ti-ai dat deja comanda de rochita, ce model ti-ai ales, este undeva pe net sa-l vad si eu, cit o sa te coste cusutul si in cit timp va fi gata rochita?
Eu sunt asa de trista, credeam ca alesul rochiei va fi asa o placere enorma pentru mine, dar acum e cel mai greu si nervos pas :x vad cum zboara timpul si eu ramin dezbracata, ma gindesc deja serios la ce-i mai rau: la cusut Image


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Amelia »

Bride eu am inchiriat rochia de la Jumbo , salonul Aire ...acolo am gasit acest model ...am masurat-o si din prima am si inchiriat-o ....400 euro chiria...rochita este in stare ideala....


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by bride »

[quote="Amelia"]Bride eu am inchiriat rochia de la Jumbo , salonul Aire ...acolo am gasit acest model ...am masurat-o si din prima am si inchiriat-o ....400 euro chiria...rochita este in stare ideala....[/quo

am fost si eu intr'o zi la jumbo...si mai toate saloanele erau inchise.Am masurat ceva asemanator ca si rochita ta..doar ca partea de sus e altfel...si mi'au spus ka chiria costa 600euro...dar rochia se vedea ka era purtata de citeva ori...ca avea o kuloare surie. ..nici nu stiu unde sa ma duk sa masor ceva...ca sa nu fie pretul ft exagerat si nici rochia sa nu arate a zdreanta.. :|

rochita ta e superba. Image


Locked