Costumul de mire

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Costumul de mire

Post by Olecika »

noi am procurat ieri in sfirsit smokingul, camasa, papion si pantofi :)

Primele 3 le-am procurat din GIOTELLI (CC Atrium)
Pantofii din Malldova..... IN SFIRSIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Costumul de mire

Post by mmgg29 »

Miresici, cine sunteti prin Romania si aveti posibilitatea sa mergeti la Suceava, nu ezitati sa treceti pe la bazar - e un fel de Calea Basarabiei, doar ca mult mai ieftin decat la noi. Noi am fost pe acolo pt ca VS e din apropiere. Ce am vazut - costum de mire ca la o ruda de-a mea care l-a cumparat la Calea Basarabiei cu 2500 lei si la Suceava - cam 500 ron, camasi la papion - 70-150 ron, papion - de la 10 la 20 ron. Noi am cumparat pantofi de piele clasici, foarte draguti pt VS la 90 ron.

Am mai cumparat un costum albastru inchis, de zi - dar porivit si cu papion, foarte ieftin - 300 ron si calitatea e foarte buna.

Am mai vazut acolo si rochite de seara foarte dragute, unele modele cum le-am vazut la Gemeni la vreo 1600 lei, acolo eram cam la 250-350 ron.

Bafta la shopping!
Last edited by mmgg29 on 01 Aug 2013, 23:55, edited 1 time in total.


fialocika
Posts: 8
Joined: 10 Oct 2012, 19:59

Re: Costumul de mire

Post by fialocika »

Fetelor cine stie o croitorie buna unde fac costume barbatesti? Mirele meu are un figura care nu prea incape in standardele de la noi, asa ca trebuie de cusut costumul la comanda.


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

fetelor pot sa ma laud si eu:) am fost zilele astea la vizita si am procurat custum, sunt foarte bucuroasa, custumul sta perfect pe vs, doar pantalonii am rugat sa nii ajusteze cu un cm(vs se teme sa nu se ingrase putin pina la nunta :D ) am gasit si camase si papion si seinii platoc :) a ramas doar incaltaminte si jaleta sau cum se numeste.. asa ca mai avem un plus mare in lista.... uraaaaa


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Costumul de mire

Post by Ninela »

Felicitari!!!! Noi capitolul dat l-am lasat la sfirsit de august :D Am gasit costumul insa mai lucram putin la silueta :)


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

Ninela wrote:Felicitari!!!! Noi capitolul dat l-am lasat la sfirsit de august :D Am gasit costumul insa mai lucram putin la silueta :)
mersi mult:) la mine vs tot a vrut sa lase mai pe tirziu, el spunea ca in septembrie ne vom duce dupa custum, dar am insistat sa mergem sa il luam, asa stau mai linistita:) stiu ca este si macar de acest lucru nu trebuie sa imi fac griji, ca cu nunta asta deja am cosmaruri :? :?


Image
lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Costumul de mire

Post by lencik88 »

Fetelor..spuneti-mi va rog care sunt preturile la MD pentru jacheta de mire, cravata , camasa si pantofi? Nu ne putem decide de unde sa le procuram...Orice informatie e binevenita...Mersi mult


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Costumul de mire

Post by Ninela »

La Calea Basarabiei cel mai scump costum care ne placuse era vreo 2500-3000 lei, camasa - 250-450 lei, cravata - 60 - 200 lei, butoni - 120 - 300 lei, ac pt cravata - pina la 100 lei, pantofi la Cristina pentru barbati - 550 lei (toate perechile) si ai ce alege. Sacou aparte vreo 700-900 lei.


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Costumul de mire

Post by wildcat soul »

la vizita camasile sunt in jur de 1000 lei, dar se merita, sunt din bumbac egiptean arata superb si nu se botesc mai deloc, si se calca foarte usor, custumele variaza de la 1500 in sus, acuma sunt reduceri mari acolo, pantofii deasemenea pretul se incepe de la 500 (la cristina) , in jur de 2000 la zorile si tot asa, cravatele sunt de la 200 lei in sus


Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

cu brau sa fara?

Post by mmgg29 »

Miresici, care ati cumparat costum la papion, numaidecat se poarta cu brau? Noi am luat un costum bleu marin, mai mult de zi, decat de ocazie care se potrivesti si cu cravata, si cu papion si am cumparat un papion asortat cu costumul, insa brau n-am gasit. :(


Post Reply