Sala de nunti

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by bride2011 »

maryLand wrote:
bride2011 wrote:
nadiko wrote: asha ne-au spus. unul principal si altul ajutor. o sa mai concretizez :)
de ce ati opatat sa fie prezente baututile la prima masa?[/quot

In primul rind din pentru ca are un alt aspect cind pe masa este primul buchet de bauturi.... pentru ca invitatul sa stie ce bea ..... dar imediat ce oamenii se vor aseza la masa, buchetul va fi luat ..... pentru consum !!!

Noi exact asa am hotarit...sa vada initial ce fel de bauturi au la alegere, dupa care sa fie luate din fata..ca sa se aprecieze atit meniul cit si compozitiile frumoase ale Marinei! :)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Cu siguranta sa nu uitam si de lucrarile marinei


strliia
Posts: 19
Joined: 13 Apr 2011, 23:00

salutare

Post by strliia »

salut miresuicilor,ma numesc Elena si si ma bucur ca v-am gasit.,noi avem nunta pe 13 august la "Vispas",si as vrea sa-mi spuna cineva ce conditii vi sau pus in privinta decorului,sint asa dezamagita,imi place fosrte mult sala dar indiferenta lor fata de decor ma omoara,help


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by svetik90 »

salut bine ai venit....eu tot fac nunta in acest local...ce ai invedere cu infrumusetarea?


strliia
Posts: 19
Joined: 13 Apr 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by strliia »

super,pe ce data aveti nunta?eu am avut invedere ca nu stiu cum la voi dar noua mi-au aratat ca din partea lor este doar aranjarea cu stofa a mesei mirilor,iar in spatele hotelului in loc de arca trei stilpi,fara covoras fara nimic,pentru asa un restaurant si asa bani,puteau sa depuna futin efort la decor


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by svetik90 »

la noi e dupa post pe 3 septembrie..da stiu ca au doar pilonii astia din stilp citiva si atit doar.....ce pret va zi la meniu?demult lati rezervat?


strliia
Posts: 19
Joined: 13 Apr 2011, 23:00

Re: Sala de nunti

Post by strliia »

l-am rezervat din decembrie,ne-au spus ca meniul incepe de la 700 de lei pina la 850,unul destul de bun iese la 775 de lei,am fost la ei vinerea trecuta,in timp ce aveau o nunta si chiar mi-a placut ce am vazut pe mese,ierau de toate


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by svetik90 »

super..mersi mult.....oricum stiu ca intr-un meniu de suma de 700 lei tot iesa foarte bine....ei au pus asa pret ca mereu ajungeau la asa sume de meniu :)


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti

Post by maryLand »

Fetele care fac nunta la restaurantul La Plopi...vreau sa va felicit, intr-adevar este o sala foarte frumoasa...sper deja frumusetea de afara sa fie si in interior.

Ieri din intimplare am ajuns si la Chateau Vartely , dreamscape...probabil este cel mai frumos loc din Moldova...o curatenie si o frumusete naturala extraordinar de frumoasa.

Nu in ultimul rind vreau sa laud, Casa Fermierului, o ograda si o gradina de invidiat, o sala superba si deservire foarte buna.
:)


Image
dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Sala de nunti

Post by dreamscape »

Iti multumesc mult Maryland...eu inka nu am fost la Vartely.,,,dar abia astept! Image


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Sala de nunti

Post by natallliap »

maryLand wrote:Fetele care fac nunta la restaurantul La Plopi...vreau sa va felicit, intr-adevar este o sala foarte frumoasa...sper deja frumusetea de afara sa fie si in interior.

Ieri din intimplare am ajuns si la Chateau Vartely , dreamscape...probabil este cel mai frumos loc din Moldova...o curatenie si o frumusete naturala extraordinar de frumoasa.

Nu in ultimul rind vreau sa laud, Casa Fermierului, o ograda si o gradina de invidiat, o sala superba si deservire foarte buna.
:)
Maryland, multumim :D interiorul la Plopi este la fel, foarte frumos! Ce bine cind mai auzi laude si de la altii :d


Locked