Zeama

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Zeama

Post by Dutsu »

eu nu tineam minte precis ori 100 ori 120 insemana ca 120 :)


maklerus
Posts: 139
Joined: 23 May 2013, 14:08

Re: Zeama

Post by maklerus »

Dutsu wrote:eu nu tineam minte precis ori 100 ori 120 insemana ca 120 :)
Aaaaaa, vezi tu, nu mai fa asa presupuneri, stresul ma umple si nu cumva sa ma apuce inima...;))))))))


stela30
Posts: 2
Joined: 05 Aug 2013, 22:17

Re: Zeama

Post by stela30 »

fetelor cu mare drag va recomand SKY LAND-ul...e o frumusete nepomenita acolo si odihna garantata...va las un numar de contact pentru cine are nevoie apelati 079036887-Iurie.
https://www.facebook.com/video/embed?vi ... 4604972016" width="1280" height="720" frameborder="0


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Zeama

Post by CristinaB »

La skyland este si destul de costisitor...Dar intradevar este frumos...


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Zeama

Post by maryLand »

Eu la zeama am luat una dintre rochitele mele...iar coafura de la nunta s-a tinut :oops:
Aveam niste picioare asa de umflate ca m-am incaltat in slapi..in genere la noi zeama, a fost un relax adevarat ;)


Image
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Zeama

Post by tibberoon »

Eu la zeama voi fi in rochia de la cununie pentru ca vor fi ambele a 2-a zi.
De machiat ma machiez singura, daca coafura va rezista atunci bine, daca nu imi fac singura repejor ceva in cap.
Pantofii tot de la nunta ca se asorteaza bine cu rochia sau sandalete bej, lacuite, simple.


http://tibberoon.wordpress.com/
stela30
Posts: 2
Joined: 05 Aug 2013, 22:17

Re: Zeama

Post by stela30 »

CristinaB wrote:La skyland este si destul de costisitor...Dar intradevar este frumos...
administratia e mereu disponibila pentru noi oferte.....incercrea vina nu are mai ales pentru o zi de relaxare maxima


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Zeama

Post by Diana 2013 »

noi la fel facem zeama la sala La Plopi- in sala din cetate, dupa zeama va zic cum a fost. Ma voi imbraca intr-o rochita bej- cream, nu imi procur ceva deosebit, ce tine d eincaltaminte- daca o sa rezist in pantofi-- ok, daca nu---- sandale , sau pantofi pe talpa...


User avatar
Utilizator800
Posts: 46
Joined: 23 Jun 2012, 13:52

Re: Zeama

Post by Utilizator800 »

Miresuici!

Noi mai tare ne-am distrat la Zeama decat la Nunta, eram atat de relaxati, si poate ca inca mai fericiti, pentru ca eram deja sot si sotie :) S-a ocupat de tot-tot socrul, a organizat Zeama pentru vreo 50 de oameni la Turnul Alb, au fost si cativa muzicanti. Am dansat desculti in iarba, zeama si maliguta...mmmmm! Ce pofta mi se face! La nunta nu prea am mancat, ca nu aveam deloc apetit de emotii. Dar in schimb, la Zeama!

Recomand localul acesta cu cele mai mari note! Iar viitoarelor mirese, cel mai mult le recomand, sa se lase pe mainile sigure si iubitoare ale tuturor celor care va pot ajuta cu organizarea, parinti, neamuri, prieteni. Sau poate doar eu eram asa neincrezatoare si vroiam sa controlez totul? Dar pana la urma, a fost atat de frumos, si toti s-au simtit atat de implicati, fiecare facea nunta lui :)


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Zeama

Post by Kitsurica »

cit a costat de persoana zeama la turnul alb?


Post Reply