Zeama

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Zeama

Post by Liudocika2012 »

DanielaG, noi am facut zeama la cafeneaua de la Uniunea Scriitorilor, administratoarea este o doamna minunata, te poti intelege cu ea ce meniu doresti, deja mergeti sa vedeti daca va aranjeaza spatiul respectiv.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Zeama

Post by DanielaG »

Liudocika2012 wrote:DanielaG, noi am facut zeama la cafeneaua de la Uniunea Scriitorilor, administratoarea este o doamna minunata, te poti intelege cu ea ce meniu doresti, deja mergeti sa vedeti daca va aranjeaza spatiul respectiv.
Multumesc...vream sa te intreb la ce pret va ajuns locul de persoana?


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Zeama

Post by maryLand »

aaa, noi tot acolo (Uniunea scriitorilor) trebuia sa facem zeama, pina la urma am ales alt local ;)


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Zeama

Post by DanielaG »

maryLand wrote:aaa, noi tot acolo (Uniunea scriitorilor) trebuia sa facem zeama, pina la urma am ales alt local ;)
Apropo maryland din cite tin minte la Lebada Alba ati facut...nu?....cit v-a costat si cum a fost...ce ati adus..ce au oferit ei?


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Zeama

Post by maryLand »

Ne-a costat 150 ei per om, ne-au dat voie sa aducem mincare de la nunta, dar fiindca nu ne-a ramas tare multa, am comandat de la ei mai multe feluri. Tot de la ei am luat apa, berea si inghetata :D
Mie mi-a placut, am avut mult loc de dans, dat fiind faptul ca am avut la zeama peste 60 de invitati :oops:

p.s. ca sa nu duc in eroare, nasii nostri se cunosc bine cu directorii, astfel am beneficiat de o reducere :roll:


Image
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Zeama

Post by Liudocika2012 »

La Uniune ne-a costat mi se pare ca 100 lei, ei pot sa iti faca meniul absolut in ce suma doresti si poti alege felurile de mincare dorite ;)


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Zeama

Post by DanielaG »

Merci fetelor...cind ajung acasa ma ocup imediat de asta indata ce intocmescmeniul pt nunta...oricum e ok 100-200 lei pt persoana e acceptabil...noi vom avea max 30 pers..


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Zeama

Post by DanielaG »

Fetelor dar la zeama cum se cheama...se anunta la nunta...sau spui doar celor mai apropiati?....daca rezervam pt 30 persoane si vin 50? :shock: :shock: :shock:


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Zeama

Post by Dutsu »

noi facem zeama in restauratul La Plopi cel mic din prima cladire si ne coasta 120 lei de pers. si ei deaja au sa aranjeze din nou mincarea care va ramine dupa nunta...


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Zeama

Post by tancha_ru86 »

DanielaG wrote:Fetelor dar la zeama cum se cheama...se anunta la nunta...sau spui doar celor mai apropiati?....daca rezervam pt 30 persoane si vin 50? :shock: :shock: :shock:
La mine se facea asa: a doua zi dupa nunta doua femei se duc pe la cei apropiati sau pe la cine doresti sa vina, ele au un colac pe care il joaca si o sticla de vin si invita la petrecerea de a doua zi. Insa acum in era digitala totul sta la un simplu apel telefonic. mama a sunat pe fiecare si i-a invitat sa vina sau am mai vazut la alte nunti se anunta la nunta cine are placerea sa vina la acea petrecere, dar aici e cu risc sau sa vina prea multi sau prea putini.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Post Reply