Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

da dupa peeling tenul e mai frumos daca sincer si paraca fata e mai curata si mai alba, de sprincene ce sa-ti spun si eu ma tem dar am inteles ca de la inceput poate sa fie negre dar cu timpul se sterge de asta si vreu cu atita timp inainte de nunta sa fac si ma auzit ca by Kluchincoff face cel mai bine el se uita dupa culoare parului ochilor si forma fetei cam ce iti merge, pina nu incerc nu ma las :D kiar daca ma tem :roll:


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Mariashca »

ULIANA SI CIT TE VA COSPTA NU TIAU ZIS?


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

1500 lei


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Mariashca »

uliana cum sprincenele?leai vopsit?


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

da fetelor am facut tatu la sprincene,vre-au sa spun ca am avut o durere :x dar acuma asa ma maininca si sa prins coaja peste doua saptamini ma duc la corectie, acuma nu arata foarte bine dar a zis ca dupa corectie o sa fie super, eu mai ma noroc ca imi cresc bretonul si cam astupa sprincenele si acuma nu bat ele tare la ochi


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Mariashca »

Uliana wrote:da fetelor am facut tatu la sprincene,vre-au sa spun ca am avut o durere :x dar acuma asa ma maininca si sa prins coaja peste doua saptamini ma duc la corectie, acuma nu arata foarte bine dar a zis ca dupa corectie o sa fie super, eu mai ma noroc ca imi cresc bretonul si cam astupa sprincenele si acuma nu bat ele tare la ochi
ei lasa ca o sa fii frumoasa "красота требует жертв", vezi ca fara durere nimic nu se da usor. bine ca bretonul te scapa, ca altfel era sa stai in casa


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by Uliana »

aha as vrea eu sa stau putin in casa dar cu asa lucru nu ma scapa nimic :twisted:


User avatar
svetik90
Posts: 462
Joined: 10 Jan 2011, 00:00

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by svetik90 »

fetelor apelati la salon sau nu pentru curatire?


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by tasa84 »

eu ma duc acuma simbata la curatirea fetei......... adic nu am nimic asa dar treb de dus........ si chiar si cind am vb cu cosmetologul meu ap ea mi-a zis ca treb cu cel putin 2 saptamini inainte de venit, aici deacu depinde mult de tenul fetei cum se comporta dupa curatare, dac apara cosuri de celea mari(nu stiu cum sa le zic corect) si inca ceva ea mi-a zis ca dac n-ati incercat produsele(cu care treb sa va faca curatirea, ap mai bine nici nu apelati inainte de nunta, cel mai bine va duceti undeva unde ati mai fost si stiti cum se comporta tenul vostru dupa produsele date) sper sa va ajutat cu ceva, dar imi pare ca v-am dat mai multe batai de cap :roll:


dreamscape
Posts: 332
Joined: 19 Mar 2011, 00:00

Re: Pregatirea tenului pu nunta

Post by dreamscape »

Pai si daca nu fac curatiri in viata de zi cu zi, mai face sa facem procedura data? Povestea mea cu curatirile nu a rezultat intr-o frumoasa prietenie:))) Am facut aceasta procedura o singura data, pe cind eram studenta anul 2 in Moldova. M-am dus fiindca credeam ca e o procedura care impropateaza tenul etc...dar tenul meu cu care nu avusem NICI o problema pina la procedura a intrat in rascoala dupa...Mi-au trebuit aproape 2 ani ca sa imi vina cit de cit in regula. Iata asa a fost la mine, si acum vreau sa fac si eu vreo masca inainte de nunta, ceva sa ma simt si eu speciala, dar mi-i frica:(((
Last edited by dreamscape on 30 Jun 2011, 10:25, edited 1 time in total.


Post Reply