Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Sala de nunti II

Post by Christiana »

Buna seara..am nevoie de ajutorul vostru...sunt in cautarea salii pentru nunta de o luna si nu am gasit pina cind nici una potrivita:( Zilele aestea am vazut sala Grand Palace..cineva a serbat acolo nunta? ma puteti ajuta? am nevoie de o sala la care pretul sa nu fie exagerat..600-650. Am nevoie de ajutorul vostru :( :( :(


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Sala de nunti II

Post by Dutsu »

Christiana wrote:Buna seara..am nevoie de ajutorul vostru...sunt in cautarea salii pentru nunta de o luna si nu am gasit pina cind nici una potrivita:( Zilele aestea am vazut sala Grand Palace..cineva a serbat acolo nunta? ma puteti ajuta? am nevoie de o sala la care pretul sa nu fie exagerat..600-650. Am nevoie de ajutorul vostru :( :( :(
Grand Palace e fosul Valentin si Valentina?se afla linga 40 ani...daca da noi am facut acolo cununia cu 40 pers am ramas multumiti de mincare si deservire...nustiu care sunt conditiile dar atunci trebuia sa achiti 10 % din toata suma pentru deservire...


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Sala de nunti II

Post by catiushka »

Christiana wrote:Buna seara..am nevoie de ajutorul vostru...sunt in cautarea salii pentru nunta de o luna si nu am gasit pina cind nici una potrivita:( Zilele aestea am vazut sala Grand Palace..cineva a serbat acolo nunta? ma puteti ajuta? am nevoie de o sala la care pretul sa nu fie exagerat..600-650. Am nevoie de ajutorul vostru :( :( :(
nu stiu daca cautati doar in chisinau
dar daca vreti sa va incadrati in pretul asta vizitati salile de la bacioi, bardar (am fost acolo la o nunta cind am fost acasa, masa foarte bogata si gustoasa, si la mai putin de 600 de lei)
sau Gril parc (ne-au spus ca e pina la 650 lei meniul)
succese


Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Sala de nunti II

Post by Christiana »

Multumesc pentru informatie.....eu ft tare doresc sa facem in afara orasului....dar parintii spun ca va fi deficil cu trasportul :(


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Sala de nunti II

Post by catiushka »

Christiana wrote:Multumesc pentru informatie.....eu ft tare doresc sa facem in afara orasului....dar parintii spun ca va fi deficil cu trasportul :(
daca alegi o sala inafara orasului economisesti mult
asa ca iti rascumperi cu mult costurile transportului
la cumnata au fost 3 rutiere din partea soacrei mici 1 rutiera soacra mare, restu cu masinile (nunta de vreo 100 de pers)
noi tot am ales inafara orasului (dar nu din cauza banilor, ci am vrut sa fie sala de tip vila, cu multa verdeata in jur), parintii mai ciriiau ca e departe dar o sa se descurce ei cu transportul
noi chiar si la orhei eram gata sa mergem (noi fiind din ialoveni deci peste 70 km) dar era ocupata ziua noastra :D sau chiar la vadul lui voda, dar acolo drumul e tare rau, si nici administratorul nu ne-a lasat buna impresie :mrgreen:


Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Sala de nunti II

Post by Christiana »

In sfirsit m-am decis cu sala ..am hotarit ca o vom face la ciocana la Sala de lux..preturile sunt accesibile si sala e frumoasa...deja sper ca totul va decurge bine asa cum au promis ei :)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Sala de nunti II

Post by catiushka »

Christiana wrote:In sfirsit m-am decis cu sala ..am hotarit ca o vom face la ciocana la Sala de lux..preturile sunt accesibile si sala e frumoasa...deja sper ca totul va decurge bine asa cum au promis ei :)
ce repede v-ati hotarit
noi tot raz dva si am semnat contractul :lol:
da doamne sa ne fie nuntile asa cum ne-o dorim noi


Rebecca
Posts: 6
Joined: 29 Jun 2013, 16:50

Re: Sala de nunti II

Post by Rebecca »

Dragelor,daca aveti nevoie de o nunta frumoasa putin inafara Chisinaului si nu atit de exagerata in pret,va propun sala Tineretea din satull Bardar.Acolo am facut nunta anu asta in august.Sala e frumoasa si are si teraasa afara unde poti dansa mai ales cind este cald ! Pretul de meniu pentru om este maxim 600 de lei,insa de acesti bani am avut o super masa plina! Stateau farfurii si una pestee alta la un moment dat! Foarte gustos si doamna care rapsunde de tot este foarte de treaba ! Mult succes!


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by viorela »

Fetelor,sa va zic si eu despre sala Ecaterina,la km 11 pe traseul Chisinau-Orhei.Am doar cuvinte de lauda pentru ei (vorbesc despre sala noua deschisa). Totul a fost super,mancarea gustoasa (eu am gustat doua doua salate,despre restul mi-au zis parintii si oaspetii),chelnerii foarte atenti,administratorul la fel atent,totul a fost sub control,am avut parte de o nunta ca in povesti.Ringul de dans mare (comparativ cu cel din sala veche),si podeaua nu era lunecoasa,toti au dansat si s-au distrat! Au fost receptivi la cerintele noastre. La nunta am avut parte si de doua surprize din partea lor,doi copilasi care au dansat foaaarte frumos,si in timp ce oaspetii dansau,la masa de fourchette au adus inghetata.Deci,cu sufletul deschis va recomand!


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by marcelushka »

viorela wrote:Fetelor,sa va zic si eu despre sala Ecaterina,la km 11 pe traseul Chisinau-Orhei.Am doar cuvinte de lauda pentru ei (vorbesc despre sala noua deschisa). Totul a fost super,mancarea gustoasa (eu am gustat doua doua salate,despre restul mi-au zis parintii si oaspetii),chelnerii foarte atenti,administratorul la fel atent,totul a fost sub control,am avut parte de o nunta ca in povesti.Ringul de dans mare (comparativ cu cel din sala veche),si podeaua nu era lunecoasa,toti au dansat si s-au distrat! Au fost receptivi la cerintele noastre. La nunta am avut parte si de doua surprize din partea lor,doi copilasi care au dansat foaaarte frumos,si in timp ce oaspetii dansau,la masa de fourchette au adus inghetata.Deci,cu sufletul deschis va recomand!
Total deacord, eu am vazut lucrurile din alt unghi, si sincer foarte impresionata. De dimineata eram acolo pentru a face decorul, foarte amabili, administratoarea foarte draguta si receptiva, chelnerii foarte atenti, foarte curat, mie sincer mi-a placut. Bravo lor.


Post Reply