Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
dorinabus
Posts: 4
Joined: 13 Jul 2014, 22:34

Re: Sala de nunti II

Post by dorinabus »

catiushka wrote:dorinabus ai venit tu la noi pe forum cu informatie veridica, ce ne faceam noi fara tine
...CUM AM INTELES AICI NU POTI SA TE DAI CU PAREREA ...CA DETINE CINEVA MONOPOLUL PE FORUM... :shock: ...


dorinabus
Posts: 4
Joined: 13 Jul 2014, 22:34

Re: Sala de nunti II

Post by dorinabus »

nu stiu ce se intimpla aici,nu vreu sa ma bag, dar se vede cu ochiul liber ca e vorba de concurenta... chiar nu merita restau. Codru criticat in halul asta...si eu o data ce mi-am expus parerea ... e neaparat sa i-mi puneti si paduche in frunte? :? cit sunteti de rele fetelor!!! v-a lipseste un pic de educatie si etica... ca nu am crescut ca tine in cimp sa vb doar de paduchi si purici si sa ponegresc tot ce nu-mi convine... :|


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Sala de nunti II

Post by maryLand »

Am fost in 2012 la o nunta la acest Codru. Mincare inacrita, deservire oribila...este undeva comentariul meu. :evil:

Nu inteleg cum in ziua de azi, unele localuri isi mai permit sa faca asa ceva. Sunt banii munciti si agonisiti de parinti, de miri care indura strainatati, sunt emotii si trairi unice in viata. Cum poti sa-ti bati joc de ei? Sincer, as scrie peste tot, comentariile negative...si un local ce o data are mincare acra...va avea de nenumarate ori.

Nu se merita de serbat nici un eveniment in astfel de locuri, in care este pusa in joc in primul rind sanatatea oaspetilor si dupa care starea lor de bine.

Draga dorinabus, aici discutam si ne dam cu parerea si din pacate publicitatea si "vorbele rele" sunt des intilnite pe acest forum, de asta nu prea credem veridica informatia ce vine de la un om care are un singur mesaj si acela de super mega lauda a cuiva/ceva. Multa bafta si daca cu adevarat ai fost o miresuica multumita, te invitam sa participi in discutiile noastre!


Image
irina)
Posts: 1
Joined: 17 Jul 2014, 10:55

Re: Sala de nunti II

Post by irina) »

Salutare tuturor, a fost cineva in Restaurantul Banquet Room de pe strada Bucuriei? Imi place cum arata sala, insa nu stiu nimic despre mancare si deservire.


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Sala de nunti II

Post by Ollga »

dorinabus wrote:
catiushka wrote:dorinabus ai venit tu la noi pe forum cu informatie veridica, ce ne faceam noi fara tine
...CUM AM INTELES AICI NU POTI SA TE DAI CU PAREREA ...CA DETINE CINEVA MONOPOLUL PE FORUM... :shock: ...
nici eu nu sunt demult aici si mai mult ma informez decit scriu, dar am observat si eu ca sunt multe fete rautacioase aici care isi permit si sa numeasca deja, dar nustiu ce fac ele aici ca multe dintre ele deja au sarbatorit nunta, atunci eu le propun sa plece daca nu le place ceva si sa ne lase pe noi cu emotiile si grijile noastre reale


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Sala de nunti II

Post by tancha_ru86 »

Nu ma pot abtine sa nu dau o replica. Iertati-ma, dar am prea mult timp in care ma plictisesc si desi mai citesc o carte, imi mai exersez engleza, ma ma mai plimb, burtoiul nu ma lasa sa fac prea multe si imi mai trece din timp intrand 15 min pe zi pe acest forum. No, dupa ce nasc scapati de mine, aveti putintica rabdare :D . Acest forum m-a ajutat destul de mult imi a organiza propria nunta si cumva am ramas atasata de o parte dintre persoanele cu care am comunicat atunci si o fac si acum, desi nu cunosc personal aproape pe nimeni.

Bun, sa incep cu inceputul.
1. Ollga ce te face sa crezi ca esti mai corecta decat cele care vrand sau nevrand au aruncat unele cuvinte nu tocmai la locul lor atunci cand zici ca le inviti pe fostele mirese sa plece daca nu le convine ceva? Pai la fel de simplu te poate invita si pe tine sa parasesti forumul daca nu-ti convine ceva. Dar aici ar trebui sa fie vorba despre o invitatie la discutii nu la a parasi forumul. Voi, viitoarele mirese, cum ati putea obtine informatii credibile daca nu de la fostele mirese, cele care deja au experimentat conditiile propuse de restaurante, fotografi, stilisti etc. Voi, nu puteti sa ziceti ca va place sau nu un serviciu din moment ce nu l-ati incercat si aici intervin fostele mirese care iti pot da detalii despre acel serviciu care te intereseaza. Deci nu le putem da afara de pe forum doar asa, ca ele deja n-au nici o treaba pe aici. Ele (noi, ca si eu fac parte dintre fostele) va ajuta si nu poti sa negi aportul lor la acest forum.

2. Fetelor, desi nu va cunosc personal, din discutii si replici pot sa-mi dau seama de anumite trasaturi de caracter pe care le aveti. Unele sunteti prea spontane si uneori rautacioase (poate ca si eu sunt asa uneori), dar v-as ruga mult sa pastrati decenta forumului, iar cuvintele jignitoare si comparatiile nu le folositi pe acest forum. Haide-ti sa fim decente si sa ne respectam intre noi, fie ca e vorba de a accepta o parere fie ca nu esti de acord cu o parere. Si atunci cand nu esti de acord cu cineva, spune-ti parerea, dar argumenteaz-o, fara sa aduci acuze si cuvinte jignitoare la adresa cuiva.

3.In momentul in care o persoana intra si lasa un singur mesaj, de lauda, de exemplu, intr-o anumita tema si cam atat, e normal sa fie suspectata de reclama sau ca incearca sa favorizeze pe cineva anume. Doar de ea depinde daca se face credibila in continuare sau ramane la stadiul de suspecta de reclama. Daca totusi vrei cu orice pret sa lauzi un anumit produs, fii mai desteapta si lasa cateva mesaje si in alte teme. Asta asa ca sfat, pentru a evita suspiciunea de reclama. Oricum, fetele de pe aici o sa-si dea seama ca e reclama daca o sa fii prea insistenta, dar macar, cel putin pentru moment evitam replicile imediate de genul "E reclama! Dispari".

4. Celelalte fete, daca vedeti un mesaj in care o persoana care are doar o replica pe forum si aceea de lauda la un anumit serviciu, pur si simplu ignorati-l. Daca acea persoana insista pe subiect, deja puteti sa replicati, in rest ingnorati. Nu ajungem la nici un concens daca cineva spune ceva si restul sar repede ca e publicitate.
E adevarat, primul meu mesaaj pe acest forum a fost sa ma prezint si sa zic ca ma bucur ca v-am descoperit. Acum miresele intra direct cu laude, cu pareri negativa sau cu intrebari. E ok si asa, dar nu credeti ca e mai dragut sa ne prezentam un pic? Sigur, nu sa dam numele din buletin si CNP-ul, or contul bancar, dar asa ca chestie, sa vedem cine si ce reprezinta. Mi se pare ca era si o tema separata, in acest sens.

Da, mesajul meu, e unul, cap-coada off-top, dar macar sper ca nu sunt inteleasa gresit si ca nimeni nu se va simti jignita, iar pe viitor sa se evite discutiile jignitoare si rautacioase si discutiile de genul "Imi place restaurantul X" - "E reclama!".

Sa aveti o vara cat mai frumoasa, cu nunti frumoase, cu nasteri usoare, cu evenimente placute si vacante relaxante. V-am tzucat.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sala de nunti II

Post by Olecika »

:D :D :D tancha ești tare :D


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Sala de nunti II

Post by InnaM »

Ollga wrote:nici eu nu sunt demult aici si mai mult ma informez decit scriu, dar am observat si eu ca sunt multe fete rautacioase aici care isi permit si sa numeasca deja, dar nustiu ce fac ele aici ca multe dintre ele deja au sarbatorit nunta, atunci eu le propun sa plece daca nu le place ceva si sa ne lase pe noi cu emotiile si grijile noastre reale
Hmmm interesant comentariu!!!!

Draga Ollga, nu shtiu de ce ar trebui sa ma justific, dar o fac... De mica am invatzat sa vorbesc doar atunci kind am ce spune. Iar mare facandum-a le-am multzumit parintzilor pentru faptul ca mi-au insuflat anumite calitatzi inclusiv aceasta. Ashadar, in perioada pregatirilor, eu am scris dekit UN mesaj (intrebam fetele cum au procedat vis-a-vis un anumit obicei). Shi n-am scris anume p/u ca consideram ca kiar nu aveam ce spune ca sa aduc valoare acestui forum. Puteam doar adauga "eu fac nunta la sala cu tare, moderator imi este cutareasca, muzicantzii...samd). Iar daca toate am face acelash lucru, n-am mai avea un forum ci doar un site tip ancheta.

Organizindu-mi nunta de la departare, asha cum o fac o mare proportzie din membrele acestui forum, eram practic ca un buriete. Cu drag rasfoiam paginutza cu paginutza, iar fetele mi-au fost de mare ajutor. Trekind prin experientza a doua nuntzi acum e "dupa plata shi rasplata", shi pot sa impartashesc shi eu din experientza shi trairile mele. Vin cu sfaturi care consider ca ar prinde bine altor miresici.

Cum ai spus shi tu - actuala mireasa fiind "mai mult te informezi dekit scrii"...pai daca asha ar face toate miresicile din ce te-ai informa??

Itzi explic ideea uni forum. Este de fapt un portal pentru schimb de idei shi opinii. La fel ca shi o revista daca incep s-o rasfoiesc shi nu-mi place, o inchid frumos shi nu-mi mai pierd timpul. Toate avem optziunea de a o face shi cu acest forum, fara a ne jigni una pe alta.

Asha ca Draga Ollga, te rog sa te deprinzi, pentru ca nu-i ultima data kind vezi numele meu de utilizator.


Tanya_d
Posts: 57
Joined: 04 Jul 2013, 12:18

Re: Sala de nunti II

Post by Tanya_d »

Un mic sfat pentru miresuicele care au nunta la Gril Park ... Sa incep cu inceputul :) ...Astazi am fost la o cununie si dupa, fiind doar in 6, am hotarit sa mergem la terasa la Gril Parc ... Acolo erau in toi pregatirile pentru nunta ce urma sa aiba loc la orele 5 ...noi am ajuns acolo undeva la 14:35 . Mincarea foarte gustoasa, chelner amabil, totul bine si frumos, nu va speriati :)) ... Ce nu mi-a placut si mi-a atras atentia e ca au inceput a aranja furchettul afara la orele 3, nunta fiind abia la 5. Au pus harbuzul si ananasul taiat afara. Pe linga faptul ca astazi a fost o vreme instabila, batea vintisor si respectiv se ridica colbul, a inceput si sa ploua, fructele tot stateau acolo sub ploaie...ulterior si-au dat seama si au pus o umbrela deasupra ... Ce m-a mirat si mai mult e ca cind au venit mirii ...ei si-au dat seama ca nu au facut chiar bine ce au facut...si repede au dus fructele pina in bucatarie si imediat le-au adus inapoi la masa...de parca numai ce le-au pus...si deasupra au pus niste chestii speciale (un fel de setculita) care proteja de gize si alte vietati mincarea...nu inteleg de ce au facut asta abia cind au inceput a veni oaspetii ... In fine, cred ca ar fi bine ca cineva din rude sa mearga la sala mai inainte si sa monitorizeze ce se intimpla acolo ...In rest e foarte frumos acolo si foarte gustos! Succese!


angelkiss
Posts: 4
Joined: 20 Jul 2014, 18:19

Re: Sala de nunti II

Post by angelkiss »

alinadan88 wrote:
Blowyourmind wrote:Buna fetelor!! Stie cineva ceva despre sala de nunti Voyage (dupa Ialoveni) ????
Nu am sarbatorit nici o nunta in acest local, dar vom sarbatori nunta noastra pe 08.08.2015, am fost si am vazut pina cind ne aranjaza totul, designul, sala de dans, ograda......o sa vedem deama cum o sa fie cu deservirea si bucatele, dar dupa parerile de pe forum speram sa fie totul bine!!!! Succes!

Buna,

Am vrut si noi sa serbam fericitul eveniment pe 08.08.2015 la Voyage, dar ni s-a spus ca deja cineva a rezervat aceasta data si din pacate suntem nevoiti sa alegem alt local. Voi ati incheiat deja si contract si tot?

Apropo, ati mai discutat cu cineva referitor la cum se gateste acolo? Ne dorim sa stim daca se merita sa schimbam data si sa raminem la aceasta optiune cu privire la local. :)


Post Reply