Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Buzik
Posts: 28
Joined: 24 Sep 2015, 21:02

Re: Sala de nunti II

Post by Buzik »

Buna ziua Nadea, Din aceste doua sali eu as alege Eventus. Am fost la o nunta la Eventus si la o cumatrie la Select banquet Hall sala Neoclasic(daca doriti aceasta sala atunci la sigur o sa fie mica pentru 90 persoane cu toate ca ei spun ca incap pina la 100,mesele o sa incapa dar va fi foarte putin loc de dans). La Eventus mi-a placut mai mult mincarea,foarte gustoasa,deservirea buna in ambele localuri.Insasi sala mai tare la Eventus imi place.Deja dumneavoastra vedeti care mai tare va place,preturile din cite stiu cam is aceleasi. La curtea Moshului am fost doar la fotosesie,foarte frumosa teritoria,ingrijita,ai unde face o multime de poze. Am vazut ca acolo fac si ceremonii,daca timpul permite e foarte frumos )))


Nadea
Posts: 2
Joined: 26 Apr 2016, 11:11

Re: Sala de nunti II

Post by Nadea »

Am fost shi noi la Curtea Moshului sa vedem. Da e frumos, dar platoul de dans e foarte mic shi nu e acoperit shi e necesar de mult decor dupa parerea mea.Va multzumesc mult pentru sugestii


ana92
Posts: 1
Joined: 13 Apr 2016, 23:44

Nunta in aer liber

Post by ana92 »

Salut as dori a stiu daca e cineva pe aici care a facut nunta la CURTEA MOSULUI ciocana, Multumesc anticipat!


Leana
Posts: 4
Joined: 26 May 2016, 12:58

Re: Sala de nunti II

Post by Leana »

Sandutsa wrote:IRACIKA1983 =noi am decis foarte repede.. a doua zi dupa vizita ne-au sunat si ne-au zis ca ne face fourchettul gratis ... am mai vizitat cateva sali si-am ramas la GOLDEN LION RED HALL. Si dupa pret ne-a aranjat si dupa comoditatea amplasarii, oaspetilor le va iesi ieftin sa plece cu taxiul... :D :D

buna, cind faceti nunta, sau ati facut-o deja?


Leana
Posts: 4
Joined: 26 May 2016, 12:58

Re: Sala de nunti II

Post by Leana »

buna fetelor, este cineva care a facut nunta in 2016 la Golden Lion, sala verde, ce impresii v-au ramas?


olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Sala de nunti II

Post by olesea88 »

Noi am sarbatorit nunta la Golden Lion, si am scris nu doar odata ca am ramas multumiti in privinta bucatelor si deservirea a fost la nivel. Incercati, cred ca daca va hotariti, n-o sa regretati.


bantik
Posts: 18
Joined: 30 Mar 2016, 22:27

Re: Sala de nunti II

Post by bantik »

Leana, voi cind aveti nunta? noi tot am vazut Golden Lion, dar nu l-am ales.. am simtit ca "nu-i al nostru"


angel77
Posts: 3
Joined: 27 May 2016, 14:13

Re: Sala de nunti II

Post by angel77 »

Buna ziua, miresuici si viitoarele nasele! Am citit azi postarea despre sala Golden Lion, scrisa de o miresuica care a facut nunta in mai 2016. Nu stiu ce nu ia convenit dar noi suntem fidelii acestui local, cu multe evenimente cit noi, atat si cunostintele noastre. In aceast local sala verde noi ein 2014 in iunie am facut nunta, finii nostri in acelas an in iulie au facut nunta, apoi in 2015 finii nostri au facut cumatria, dupa care in 2016 in ianuarie am facut deja noi cumatria fetitelor noastre, chiar ieri 26 mai 2016 am fost la cumatrie in sala rosie, intotdeauna am ramas multumiti de bucatarie si bucate, care sunt gustoase ca acasa, chelnerii intotdeauna amabili niciodata nu ne-au creat probleme (ma repet am facut multe petreceri personale in acest local si am tot dreptul sa ma dau cu parerea). Dna Tatiana (administratoarea) intotdeauna saritoare la nevoie, amabila cu o cumsecadenie aleasa, toate intrebarile le puteam rezolva cu ea. Bautura nu ni sa furat niciodata, am avut bautura veritabila si scumpa Finliandia, coniac Ungheni si Bardar, vin de casa, dar nu am vazut sa fie schimbata bautura, nimeni nu sa geluit din oaspeti si tot ce a ramas sa returnat inapoi de la apa , vodca, coniac, vin a ramas o sticla de 2 litri si am servit chelnerii la sfirsit. Eu nu cred ca este in interesul administratoarei sa schimbe bautura, caci nu mai are depozit de bautura sa fie schimbata. De placinte reci.... am fost la multe localuri la nunti, cumatrii, petreceri caci avem in jur de 48 de fini de botez si de 4 ori am fost nasa dar nicaieri nu sau pus placintele fierbinti. Aici e moftul fiecarui in parte, cred ca daca se discuta din timp acest lucru si moft, cred ca aveau sa va faca pe plac si le aducea fierbinti.
Fetelor succes la toate si o parere rea nu trebuie sa va schimbe parerea despre local.... Noi vom reveni din nou cu cea mai mare placere la Golden Lion si cel mai apropiat timp este 3 septembrie anului acesta la nunta finutei noastre de botez.
Last edited by angel77 on 27 May 2016, 18:20, edited 1 time in total.


bantik
Posts: 18
Joined: 30 Mar 2016, 22:27

Re: Sala de nunti II

Post by bantik »

angel77 wrote:Buna ziua, miresuici si viitoarele nasele! Am citit azi postarea despre sala Golden Lion, scrisa de o miresuica care a facut nunta pe 14 mai 2016. Nu stiu ce nu ia convenit dar noi suntem fidelii acestui local, cu multe evenimente cit noi, atat si cunostintele noastre. In aceast local sala verde noi ein 2014 in iunie am facut nunta, finii nostri in acelas an in iulie au facut nunta, apoi in 2015 finii nostri au facut cumatria, dupa care in 2016 in ianuarie am facut deja noi cumatria fetitelor noastre, chiar ieri 26 mai 2016 am fost la cumatrie in sala rosie, intotdeauna am ramas multumiti de bucatarie si bucate, care sunt gustoase ca acasa, chelnerii intotdeauna amabili niciodata nu ne-au creat probleme (ma repet am facut multe petreceri personale in acest local si am tot dreptul sa ma dau cu parerea). Dna Tatiana (administratoarea) intotdeauna saritoare la nevoie, amabila cu o cumsecadenie aleasa, toate intrebarile le puteam rezolva cu ea. Bautura nu ni sa furat niciodata, am avut bautura veritabila si scumpa Finliandia, coniac Ungheni si Bardar, vin de casa, dar nu am vazut sa fie schimbata bautura, nimeni nu sa geluit din oaspeti si tot ce a ramas sa returnat inapoi de la apa , vodca, coniac, vin a ramas o sticla de 2 litri si am servit chelnerii la sfirsit. Eu nu cred ca este in interesul administratoarei sa schimbe bautura, caci nu mai are depozit de bautura sa fie schimbata. De placinte reci.... am fost la multe localuri la nunti, cumatrii, petreceri caci avem in jur de 48 de fini de botez si de 4 ori am fost nasa dar nicaieri nu sau pus placintele fierbinti. Aici e moftul fiecarui in parte, cred ca daca se discuta din timp acest lucru si moft, cred ca aveau sa va faca pe plac si le aducea fierbinti.
Fetelor succes la toate si o parere rea nu trebuie sa va schimbe parerea despre local.... Noi vom reveni din nou cu cea mai mare placere la Golden Lion si cel mai apropiat timp este 3 septembrie anului acesta la nunta finutei noastre de botez.
daca voua v-a placut totul nu inseamna ca si altora trebuie sa le placa la fel de mult. oamenii sint diferiti, iar despre faptul ca s-a furat din bautura au mai scris si altii, deci poate voi ati avut mai mult noroc ;)


angel77
Posts: 3
Joined: 27 May 2016, 14:13

Re: Sala de nunti II

Post by angel77 »

Noi nu doar o dată am fost în această sală cu evenimente și niciodată nu ni sa furat nimic, noi toate rudele noastre avem peste 12 evenimente sărbătorite la Golden Lion în ultimii 3 ani. Nouă ne place și vom reveni în curând, căci până la urmă nu le poți intra la toți în voie.


Post Reply