Sala de nunti II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: :)

Post by Alinkka »

rodicikaa wrote:a auzit cineva da sala de nunti mavl? sunt viitoarea mireasa...si nu prea stiu de localuri...cineva mi-a recomandat acasta sala...ca e ok...pretul acceptabil deservirea ok...mancarea buna....a facut cineva nuta acolo???eu nu sunt in tara si nu ma pot duce sa_l vad....cateva parreri mi-ar fi de folos...multmesc mult
Eu am lokuit buni ani in regiunea lui Mavl, sincer nu as rekomand-o, am mai skris undeva mai sus kaci in pimul rind ma deranjeaza lokul, nu numai o data am vazut oapetii gatiti - chititi shi stau in strada, foarte urit se priveste. Plus intrarea e prin bar, un bar kare arata graoznik, mobila veke shi distrusa. Sunt multe de spus dar eu kind aud de Mavl mereu imi proavoaka dezgust.


User avatar
Utilizator800
Posts: 46
Joined: 23 Jun 2012, 13:52

Re: Sala de nunti II

Post by Utilizator800 »

Dragi viitoare miresuici,

Iata si recenzia Restaurantului Stejaris, unde am facut nunta in iulie:

Vi-l recomand fara dubii, pentru doua motive pentru care l-am ales: cheful nebun si mancarea gustoasa. Toata noaptea s-a dansat, si cred ca la asta a contribuit aerul din codri si spatiul de afara fara coloane, unde s-au putut face hori enorme ca in filme, cate trei roti si roticele mici in mijloc; mancarea gustoasa cred ca se datoreaza bucatareselor care lucreaza acolo inca de pe vremurile cand acest local avea prestigiu si ajungeau acolo doar membri de partid! Meniul de 750 de lei a fost DOLDORA, pacat ca nu am luat mai putin, atata mancare. Dar toti oaspetii au spus ca era foarte gustoasa. La astea se adauga si faptul ca atmosfera restaurantului este atat de degajata, nu exista nimic din pompa si falsul lux din capitala, care face oamenii sa se simta stingheriti si incrispati. Asa ca oaspetii, si mai simpli si mai fitosi, s-au relaxat din plin.

Inca un element care intimideaza referitor la localurile in afara orasului este transportul. Dar la noi, aceasta s-a rezolvat de la sine! Multi au condus, si au fost si microbuze, aproape gratuit.

Din lucrurile la care ar trebui sa fiti atente: 1. deservirea (chiar si daca am angajat extra chelneri, lumea tot mai turna singura in pahare) 2. sonoritatea salii, ca sunetul muzicii sa se auda mai bine 3. control riguros si micro management la toate detaliile ce tin de aspect si logistica.

Mari succese la alegerea localului! Cu toate neajunsurile, noi suntem foarte multumiti de alegerea noastra.


victorita
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2013, 15:08

Sala de nunti

Post by victorita »

Saptamina trecuta am sarbatorit si noi nunta noastra si vreau sa-mi impartas impresiile visavi de SALA DE EVENIMENTE GRACE
Ce tine de meniu: pretul a fost rezonabil la 12 bucate reci si 4 calde am achitat 673 lei de persoana, meniu gustos si multa mincare a ramas
Ce tine de bautura: e bine ca ne-au permis cu bautura noastra, dar ni s-a cerut ca bauturile tari sa fie toate cu acciz si nu am economisit la capitolul acesta, bautura am inregitrat-o la sefa salii si la sfirsitul nuntii ne-a dat in primire cat a fost si cat a ramas
Ce tine de decor : am apelat la Livrare Flori SRL,flori vii in boluri cu apa , foarte frumos , toti au ramas placut surprinsi
Ce tine de muzica : am cam dat-o in bara, muzicantii se tot plingeau ca le este foame si faceau pauze
Ce tine de parcare: parcarea e mica , dar paza a parcat toate masinile
Ce tine de deservire : totul a fost ok chiar daca noi am luat un chelner la 2 mese, 400 lei un chelner, pe cand la alte sali se ia procent si iese suma considerabil mai mare
Totul tine de felul cum iti organizezi nunta si de moderator in mare parte ,deoarece fata de sala nu am avut pretentii ,cum ne-am inteles asa a fost in mare parte. A doua zi am facut zeama la terasa salii pe malul lacului si am ajuns la un pret bun datorita faptului ca facusem nunta la sala.
Noi am ramas multumiti si oaspetii nostri la fel.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti

Post by Kitsurica »

sala va oferit ceva cadouri, a fost ceva din partea salii?


victorita
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2013, 15:08

Re: Sala de nunti

Post by victorita »

Din pacate se oferea bonus la meniu de la 700 lei din partea salii fourchetul plus la asta se oferea o reducere 50 % la salonul Danielle Style pentru mire si mireasa care includea un pachet intreg de servicii pentru ambii, dar eu oricum aveam deja stilistii mei, bonusuri au pentru perioada rece si primavara , asa nu prea.


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti

Post by Kitsurica »

mersy Victorita, deci dupa cum se vede Grace nu e chiar atit de ieftin cum se preconiza la inceput, au marit preturile si ei, eu inca sunt in cautare


victorita
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2013, 15:08

Re: Sala de nunti

Post by victorita »

Eu am vrut un meniu bogat, am avut la prima masa calda si file de pui in bacon si file de pui cu piersic, dar la masa a doua calda somon cu sos de portocala ,asabuco si legume coapte +sarmale, nu stiu depinde cred ca depinde de bucatele alese


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Sala de nunti II

Post by Kitsurica »

dragele mirese ale anului 2013 care si-au serbat nunta, din lista stiu ca sunteti multe, in diferite localuri, a fost pina acum tema cu impresiile despre diferite sali dar deja nu stiu de ce dar nu mai e activa, va rog sa va expuneti parerile, in primul rind o sa fie mai proaspata informatia plus viitoarele mirese ale anului 2014 au mare nevoie de parerile despre sali


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Sala de nunti II

Post by Diana 2013 »

Noi am avut nunta in sala La Plopi, pe 31.08.13, am doar cuvinte de lauda, cine a facut nunta acolo, s-au a fost invitat la nunta acolo stie si intelege despre ce vorbesc. Sala spatioasa, noi am avut circa 200 persoane, si toata lumea in cea mai mare parte a nuntii era pe ring ( si noi cu vs ne miram ca toti danseaza ;) ) si nu am simtit nici pe o clipa imbulezeala, sau lipsa de spatiu.
Bucatele foarte gustoase,- asta din spusele invitatilor- ca eu fiind mireasa- am gustat doar o bucatica de file de pui cu ciuperci si o gurita de iepure ;) )
Deservirea la nivel- bravo si multumim!


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Sala de nunti II

Post by Diana 2013 »

Noi am avut nunta in sala La Plopi, pe 31.08.13, am doar cuvinte de lauda, cine a facut nunta acolo, s-au a fost invitat la nunta acolo stie si intelege despre ce vorbesc. Sala spatioasa, noi am avut circa 200 persoane, si toata lumea in cea mai mare parte a nuntii era pe ring ( si noi cu vs ne miram ca toti danseaza ;) ) si nu am simtit nici pe o clipa imbulezeala, sau lipsa de spatiu.
Bucatele foarte gustoase,- asta din spusele invitatilor- ca eu fiind mireasa- am gustat doar o bucatica de file de pui cu ciuperci si o gurita de iepure ;) )
Deservirea la nivel- bravo si multumim!


Post Reply