Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
lomy7
Posts: 9
Joined: 14 Aug 2014, 10:04

Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by lomy7 »

Buna ziua! Dorim sa facem nunta in 2015. Am gasit o sala care mi-a plakut este sala de nunti Venus de la Ciokana., Decorul salii mi-a plakut, este o sala frumoasa, luminescenta. Decoratiunea salii este destul de frumoasa, arca si decoratiunile tintra in pretul platit. Afara este amenajate destul de frumos. Bucatele de pe pozele pe care li-am vazut mi-au plakut la fel, s-au parut frumoase si gustoase, chiar am gustat si o placinta de la ei e buna, in total 18 feluri de bucate au zis ca pun. Pretul este de 650 lei pentru o masa buna au zis. Deci sala mi-a plakut si am ramas multumita, dar totusi as dori sa aud si alte reclamatii,deoarece este foaret important locul unde iti faci nunta si retraiesk nespus de mmult ca bucatele sa fie de calitate si servicii;le respectiv. Deci poate acei care au fost la nunta acolo sau au petrecut nunta in localul dat va rog ajutati-ma cu niste recomandari din poartea voastra! Multumesk. Apropo avansul salii 5000 lei.


lomy7
Posts: 9
Joined: 14 Aug 2014, 10:04

Re: Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by lomy7 »

Chiar nimeni nimic nu a auzit de sala data nimeni nu a fost la vrio nunta????


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by Mary08 »

Eu am fost la o nunta in mai la Venus, meniul bunisor, clar ca depinde ce alegi) mare decor la sala nu am vazut, iar mirii tot nu am observat sa fi organizat ceva, tavanul mi s-a parut prea inalt, si parca prea marea totul, am inteles ca fursetul e din partea lor, daca is mai mult de 100 de persoane, cu toate ca pe la ora 1-2 noaptea nu prea aveai ce minca din fursetul ala al lor. In rest spatiu pentru dans era, la baie era curat, chelnerii erau atenti.Bafta!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by Olecika »

Eu am dansat acolo la o nunta, cu 2 ani in urma :D Pot spune ca sala e destul de comoda, si dragutza.. doar ca muzicantii se cam plingeau ca nu suna cum trebuie. Eu nu pot zice ca m-a deranjat cumva sunetul (si eu am auz muzical destul de bun :D ) insa de la muzicanti am inteles ca de la inaltimea podului e cam greu de optimizat sunetele ;) In rest, mirii parca erau multumiti.


lomy7
Posts: 9
Joined: 14 Aug 2014, 10:04

Re: Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by lomy7 »

Fetele va multumesc mult synteti,foarte amabile. Kiar aveam nevoie de unele rekomandari. Si daca nu va este greu referitor de minkare deci bukatele aunt bune,dar kum sumt puse pe masa destul?nu putina minkare. Pentry k noi ni-am sfatuit ca sa fie asa normal,oamenii s nu fie flaminzi


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by Mary08 »

Da am auzit si eu ca cu sunetul este problema, dar referitor la minkare, prietena ceea a mea, la care am fost eu, ap au avut meniul de 600 lei, din cite mi-a zis, si arata bine, s-a ajuns minkare, kiar a ramas multa, frumos aranjat, si gustos.


lomy7
Posts: 9
Joined: 14 Aug 2014, 10:04

Re: Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by lomy7 »

Iti multumesc mult pentru infirmatie. Placyt ca oamenii au grija de ceilLti si ajuta.


lomy7
Posts: 9
Joined: 14 Aug 2014, 10:04

Re: Sala de nunti Venus, Chisinau, Ciokana

Post by lomy7 »

Daca cineva mai are de adaugat ceva nu ne suparam)))


Post Reply