Nunta La Vila

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
Mih@il
Posts: 2
Joined: 24 Jan 2015, 22:10

Nunta La Vila

Post by Mih@il »

Buna,
eu vreau sa discut ideea ce nea venit nou in privinta serbarii nuntii noastre.
Suntem peste hotare, dar vrem neaparat la Moldova sa ne casatorim.
Nasi nu avem, sau mai bine zis nu vedem pe cine am putea alege.
Bugetul ne este restrins.
Am vrea sa serbam cu invitatii (16 persoane, doar familia) la o vila inchiriata.
Suntem cu viza de resedinta in Balti, am vrea sa ne inregistram in aer liber in Dendrarius,Chisinau.
Cununia tot la Chisinau am vrea sa o facem si respectiv vila in care vrem sa serbam.
Am vrea sa o inchiriem pe vreo 2,3 zile, ca avem rude ce vin de peste hotare si nu am unde sa se opreasca.
Mai apoi vom vedea ce om face.


Eu am anuntat astea de mai sus ca sa va fie mai usor sa intelegeti intrebarea mea.

Unde as putea sa gasesc asa o vila sau casa sa inchiriem?


:?:


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Nunta La Vila

Post by Kitsurica »

Ideia este minunata, mai putin practicata la noi, dar ingenioasa in felul sau, deci cred ca o sa iasa bine. Vile in chirie gasesti pe site-urile cu anunturi gen 999 etc, acestea costa intre 500 - 1000 e pe zi ( ca sa fie cu mai multe dormitoare si spatiu de masa de sarbatoare) pentru meniu ai putea apela la servicii de catering, sau alege masa de tip furset, acestea nu sunt dintre cele mai ieftine, deci costul ar fi posibil mai mult decit la restaurant, insa imi pare ca o sa fie o nunta foarte frumoasa si mai speciala.


Andrian
Posts: 16
Joined: 15 Nov 2014, 13:15

Re: Nunta La Vila

Post by Andrian »

Mih@il wrote:Buna,
eu vreau sa discut ideea ce nea venit nou in privinta serbarii nuntii noastre.
Suntem peste hotare, dar vrem neaparat la Moldova sa ne casatorim.
Nasi nu avem, sau mai bine zis nu vedem pe cine am putea alege.
Bugetul ne este restrins.
Am vrea sa serbam cu invitatii (16 persoane, doar familia) la o vila inchiriata.
Suntem cu viza de resedinta in Balti, am vrea sa ne inregistram in aer liber in Dendrarius,Chisinau.
Cununia tot la Chisinau am vrea sa o facem si respectiv vila in care vrem sa serbam.
Am vrea sa o inchiriem pe vreo 2,3 zile, ca avem rude ce vin de peste hotare si nu am unde sa se opreasca.
Mai apoi vom vedea ce om face.


Eu am anuntat astea de mai sus ca sa va fie mai usor sa intelegeti intrebarea mea.Am o propunere pentru voi,puteti Sa-mi scrieti in privat Am o propunere pentru voi

Unde as putea sa gasesc asa o vila sau casa sa inchiriem?


:?:


Mih@il
Posts: 2
Joined: 24 Jan 2015, 22:10

Re: Nunta La Vila

Post by Mih@il »

Andrian wrote: Am o propunere pentru voi,puteti Sa-mi scrieti in privat Am o propunere pentru voi

Unde as putea sa gasesc asa o vila sau casa sa inchiriem?


:?:
[/quote]
Cu parere de rau nu pot sati scriu, ceva nu mi se primeste. Daca imi dai un Email de al tau iti scriu neapata.
Scriemi in privat si te contactez.


Andrian
Posts: 16
Joined: 15 Nov 2014, 13:15

Re: Nunta La Vila

Post by Andrian »

Mih@il wrote:
Andrian wrote: Am o propunere pentru voi,puteti Sa-mi scrieti in privat Am o propunere pentru voi

Unde as putea sa gasesc asa o vila sau casa sa inchiriem?


:?:
Cu parere de rau nu pot sati scriu, ceva nu mi se primeste. Daca imi dai un Email de al tau iti scriu neapata.
Scriemi in privat si te contactez.[/quote]
Vashe-skazka@mail.ru


Post Reply