Mărturii pentru invitaţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Mărturii pentru invitaţi

Post by Mariashca »

Cine si ce idei are referitor la marturii, de unde le comandati sau le confectionati manual, eu personal m-am gindit si la ideea de a le face singura Image


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by Mariashca »

http://vyluma.over-blog.com/ aici o pagina cu marturii, cunosc persoana care le confectioneaza manual si face tot ce doriti , puteti veni cu ideile personale


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by Mariashca »

Mariashca wrote:http://vyluma.over-blog.com/ aici o pagina cu marturii, cunosc persoana care le confectioneaza manual si face tot ce doriti , puteti veni cu ideile personale
Fetelor cineva intraba de preturi pe iubire.md si am pus info si aici, am contactat persoana care le face si ea a zis mai bine intrati la ea in butic54 , mag. Varna, tel. 079302761 Vica, ea lucreaza acolo de la orele 10.00 pina la 20.00, succese !!!


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by fluturash »

Astazi am fost la magazinul Maestro, am vazut acolo niste pungute gata din organza pentru marturii(pui bomboanele tragi de ate si se inchide, o legi si gata) erau o multime de culori, si foarte dragute, aratau ca niste floricele cu diametrul cam 20 cm, pe scurt erau foarte faine. 6 lei bucata!!!(o bucatica de stofa, am incercat sa calculez costul de productie si plus inca un pic...nnush cum naiba au decis ei sa puna asa pret.) Poate exagerez dar mi s-au parut scump.


anelik
Posts: 18
Joined: 21 Apr 2010, 23:00

Re: Marturii pentru invitati

Post by anelik »

pops_uk wrote:Astea sunt marturiile noastre
http://cgi.ebay.co.uk/TUXEDO-BOX-CINDER ... 3325wt_941
, doar ca in loc de funda neagra, am pus argintie. Au cate 5 migdale glazurate in ele.
foarte dragute:))

-le-ati comandat pe eBay-sau le faceti singurei?


anelik
Posts: 18
Joined: 21 Apr 2010, 23:00

Re: Marturii pentru invitati

Post by anelik »

pops_uk wrote: Le-am comandat de pe E-bay, deja le-am si primit!
!!superb!!--si rapid (raspunsul tau:)))

in cit timp vi le-au livrat?--si cite piese ati comandat?---da!deacum si pretul cit a fost?;)

-eu nu prea am incredere...tie cum iti par comandate pe net?-calitatea corespunde la ceea ce te-ai asteptat?


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by olesikag »

Fetelor am fost recent la o nunta!shi mirii au pus marturii la oaspeti!sa va spun cinstit aproape jumatate din ele au ramas pe masa unii nici nu leau luat! :x :x poate ka nu shtiu ce inseamna aceasta , in orice caz foarte urit sa primit din partea lor!asha ka , credca voi face fara marturii!
P.S eu pe ale mele nu leam lasat! :D :D :D leam luat akasa!!!!!!!!


nicola
Posts: 97
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Marturii pentru invitati

Post by nicola »

olesikag wrote:Fetelor am fost recent la o nunta!shi mirii au pus marturii la oaspeti!sa va spun cinstit aproape jumatate din ele au ramas pe masa unii nici nu leau luat! :x :x poate ka nu shtiu ce inseamna aceasta , in orice caz foarte urit sa primit din partea lor!asha ka , credca voi face fara marturii!
P.S eu pe ale mele nu leam lasat! :D :D :D leam luat akasa!!!!!!!!

ai dreptate olesikag poate ca intr-adevar multi din ei nu stiau ce inseamna........si eu ma tem ca la mine tot exact asa va fi mai ales ca vor fi multi invitati de la tara si unii la sigur ca nu stiu :?: .....dar oricum eu le voi face ;)


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by Admin »

Sincer, eu nu inteleg rostul acestor marturii. Pe zi ce trece, lumea inventeaza diferite mofturi pe care altii le implementeaza fara sa-si dea seama ca ele nu isi au nici un rost. De banii aia, mai bine comandati inghetata pt toti invitatii. Pe la sf de nunta le ofera chelnerii cate o inghetata si gata. Is bani aruncati in vant si mai cu seama, cum zicea cineva mai sus, oaspetii le lasa pe mese. Are cineva o explicatie plauzibila?


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Marturii pentru invitati

Post by christa »

olesikag wrote:Fetelor am fost recent la o nunta!shi mirii au pus marturii la oaspeti!sa va spun cinstit aproape jumatate din ele au ramas pe masa unii nici nu leau luat! :x :x poate ka nu shtiu ce inseamna aceasta , in orice caz foarte urit sa primit din partea lor!asha ka , credca voi face fara marturii!
P.S eu pe ale mele nu leam lasat! :D :D :D leam luat akasa!!!!!!!!
Am mai auit si eu de asa cazuri


Locked