Starea de spirit... inaintea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by niutka »

Heyapple,nu ești singura eu am nunta pe 14 si ieri am fost cu al meu si maică-sa sa luam vase de spălat mâinile la nași si se amesteca maxim si m-a adus in starea sa plec din piața si sa le zic sa cumpere ei ce vor, pentru nunta lor .m-am întors si am plecat suparata si am sunat-o pe mama sa m-a plâng si mama mi-a zis sa stabilim ori nu se mai baga soacra ori nu mai facem nunta,ca eu nu am chef sa divorțez din cauza ei după nunta.si după o ora si ceva am vb cu al meu si m-am calmat,iar seara am vb cu soacra Si i-am zia sa-si caute de treaba sa nu se mai bage,a promis ca nu se va repeta,dar cine știe,așa ca vad ca nu sunt si nu ești singura care e gata sa renunțe la tot,fii indiferenta,noi sa fim frumoase,dar soacrele sa-si caute de treaba!!!


heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by heyapple »

La noi problema e că ea doreşte să fie pupată în ... şi se consideră cea mai importantă persoană de la nuntă. Ne-a ameninţat că nu vine la cununie, la care VS i-a spus că poate să se cunune şi doar cu naşii. N-are nevoie de favoruri. Vrei-vii, nu vrei-stai acasă. De situaţia cu cumpăratul ce vrei noi demult am trecut. :lol: . Vă doresc o nuntă cât mai frumoasă, luminoasă, cu o soacră veselă, pentru că al urma urmei e şi nunta fiului său, nu numai a ta, şi ar trebui să se bucure pentru copilul său, nu să-i facă probleme. Vorba ceea: o soacră înţeleaptă capătă o fiică, una proastă îşi pierde fiul. Dar dacă nu se primeşte încercaţi să reduceţi la maxim întâlnirile şi discuţiile. Eu cu a mea nici până acum nu eram prietene la cataramă, dar de acum încolo bună ziua şi la revedere.


niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by niutka »

Ap așa o zis si mama mea,rabdă PINA la nunta,capoi pe urma cine știe când va Mai vedeți,si apropo ieri am fost si am cumpărat ce am vrut eu PINA la urma.asa ca o fi ea poama acra,dar al meu tot cu mine ia hotarâre pina la urma,am si rugat-o haideti sa nu ne amaram inima înainte de nunta si sa facem sa fie frumos si o zis ca ea tot vrea pace,si eu i-am zis dacă tot așa vreți de ce m-ați adus in stare sa pling aproape 2 ore si ea o zis ca e așa pentru ca ea nu are fete,in fine pina când e liniște ,acuma sper sa si țină,sa avem nunta așa cum am visat,si ție îți doresc pace si o nunta frumoasa fără mofturi de-ale soacrei :)


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Gaby »

miresuici la fiecare sunt astfel de situatii, sa va zic... la mn situatia nu e din cele mai bune, am ajuns sa fim insultati in casa parintilor mei de catre parintii sotului asta inaintea nunstii cu o luna (respectiv nu am dat okii cu ei pina la nunta, nu shtiam care va fi reactia mea cind urma sa-i vad, shi nu shtiu de unde am luat putere sa zimbesc fatarnic, asa cum doreste ea), ai mei au trecut peste asta, eu incerc sa trec, la nunta shi ai mei shi eu ne-am purtat frumos, insa daca lupul parul isi skimba dar naravul ba, oricum au fost situatii care nu sunt chiar potrivite din partea socrilor mari, ma rog pina la urma oameniii printre oameni se cunosc, toate s-au observat. iar vorba aceea Ce-i mai bn sa fii prost sau chel? nu cred ca merita sa continui ca concluzia este evidenta. eu sunt de parerea ca egalitatatea si simplitatea este sfinta, iar daca nu se respecta mai devreme sau mai tirziu sunt consecinte in defavoare., toti suntem oameni, cu oamenii lucram, iar daca cineva se crede imparat/imparateasa atunci sa actioneze ca ei, da nu numai cu vb ...


Denel
Posts: 2
Joined: 09 Sep 2016, 17:50

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Denel »

Natto wrote:Pozele vor fi peste citeva saptamini ...asa ne-a promis domu' fotograf))) vrem si noi sa ne vedem mai repede dintr-o parte.
Muzicantii au fost Sergiu Fetescu cu formatia " MUzica de suflet" ...ambele voci sint superbe , foarte puternice . Toti au ramas incintati.




salut. poti sa-mi spui te rog cit ai platit pentru Sergiu Fetescu si formatia sa?
multumesc :)


Denel
Posts: 2
Joined: 09 Sep 2016, 17:50

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Denel »

Natto wrote:Pozele vor fi peste citeva saptamini ...asa ne-a promis domu' fotograf))) vrem si noi sa ne vedem mai repede dintr-o parte.
Muzicantii au fost Sergiu Fetescu cu formatia " MUzica de suflet" ...ambele voci sint superbe , foarte puternice . Toti au ramas incintati.


Post Reply