Voalul miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Voalul miresei

Post by nadiko »

Dacă tot postăm prin toate temele cite puțin despre voal, zic ca merită să avem subiect aparte.
Discutam despre voaluri, voalete, flori în par, sau absenta lor.
Last edited by nadiko on 13 May 2011, 12:18, edited 1 time in total.


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Voalul meu

Post by nadiko »

I-mi plac mult voalurile transparente finuțe. Pentru început, cele care le-am văzut la noi par cam "bățoase". Image [/img]
Image


Image Image






nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Voalul miresei

Post by nadiko »

Totodata, am dubii daca astfel de voalse potriveste cu rochia mea. De exemplu la rochia lui Anusca e ideal, pentru ca e neteda si rochia. Cu a mea icind am probat nu prea mi-a placut. Am dat pe net de o poza cu mireasa in rochie exact ca la mine:
Image




Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Voalul miresei

Post by Anusca »

nadiko nush de ce dar cind vad rochia ta imi vine in minte ca treb sa ai o palarioara ceva in cap o vualeta:) AM o cunoscuta care o avut rochie aproximativ ca a ta si la fel avea vualeta in cap si ii statea super.


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by adeline »

in viziunea mea rochita ta se asociaza nu atat cu voal ci cu flori: hand made (ex.1) sau naturale (ex.2),
dar daca vrei anume voal cred ca ar merge ex.3 , prins sub coc cum iti doresti , insa nu stiu daca iti plac asa tipuri de voal
Image


Image
tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Voalul miresei

Post by tasa84 »

nadiko eu cred ca la rochita ta s-ar potrivi cel mai bine o voaleta sau un voal finut dar nu tare lung, dar cel mai bine imi pare ca s-ar privi voaleta


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Voalul miresei

Post by naty83 »

eu am avut voalul finut si lung lam cumparat Jumbo dintun butic unde se vind rochi de la Blue by Enzoani ma costat 500 lei cam asa arta


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Voalul miresei

Post by naty83 »

Image


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Voalul miresei

Post by naty83 »

EL ARATA PUTIN MAI SCURT CA EU AM VRUT STRIN DE LA JUMATE Image


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Voalul miresei

Post by nadiko »

Mersi fetelor! Eu din start ma gindeam sa nu am voal :). Chiar daca sint indrazneata, mii cam teama sa nu port voal. Si cind la salon am probat unul, mi-au dat lacrimile de emotii daca sincer. De asta mi-am schim,bat parerea :)
Chiar mi se pare potrivita o floare mare rosie in par, sau in "culoarea nuntii".
Vad ca temerile mele s-au adeverit... ramine sa ma mai gindesc :)
Fetelor, dar daca nu o sa am voal, ap n-are ce sa-mi scoata la despodobirea miresei. Cine din voi nu va avea voal?


Post Reply