Nunta "La Plopi"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by happyday0_ »

Pai sigur ca poti sa le iai in chirie, dar eu cred ca este mai ieftin sa le cumperi. Daca sunt niste vaze simple,mai ales.
In plus in pret nu pierzi, dar vazele iti raman tie.
de fapt trebuie de concretizat la sala, poate ei au cite ceva totusi?


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by bride2011 »

happyday0_ wrote:Pai sigur ca poti sa le iai in chirie, dar eu cred ca este mai ieftin sa le cumperi. Daca sunt niste vaze simple,mai ales.
In plus in pret nu pierzi, dar vazele iti raman tie.
de fapt trebuie de concretizat la sala, poate ei au cite ceva totusi?
O vaza sa iai in chirie o iai cu cel mult 50 lei bucata, pret la care sigur nu veti lua o vaza buna, la urma urmei ce sa faci apoi cu vreo 10 veze? plus la asa pret cu siguranta nu va fi ceva calitativ, nu pot sa imi inchipui de fapt


happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by happyday0_ »

Pina la urma sunt multi factori: dimensiunile, forma vazelor.
Trebuie de investigat mai mult domeniul:))


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

fetelor , dar voi ati ales cum vor fi aranjate mesele (in patrat sau de-a lungul)?

Image


Image
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

natallliap wrote:Pai inelele alea din spate despre care zici tu sunt in forma de inimi; la alea ma refer :)
:) natalia inele nu sunt in forma de inimi
Image
dar de ce vrei sa le acoperi? eu am vaxut pe site-ul lor intr-o poza acoperite si nu mi-a placut, poate daca era altfel facut
eu nu le voi acoperi, parca imi plac


Image
happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by happyday0_ »

Eu tot n-o sa le acopar.
Sunt finute si imi par ok.


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nunta "La Plopi"

Post by natallliap »

adeline wrote:
natallliap wrote:Pai inelele alea din spate despre care zici tu sunt in forma de inimi; la alea ma refer :)
:) natalia inele nu sunt in forma de inimi
Image
dar de ce vrei sa le acoperi? eu am vaxut pe site-ul lor intr-o poza acoperite si nu mi-a placut, poate daca era altfel facut
eu nu le voi acoperi, parca imi plac
M-am uitat pe site si am vazut ca sunt inele, inseamna ca ceva am incurcat. Dar eu cind am fost inca tin minte cum doamna zicea ca inimile au costat-o 5 mii de lei, de aia mi s-a memorat asa. In fine, nu mai inteleg :))


naddya_p
Posts: 64
Joined: 25 Mar 2011, 00:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by naddya_p »

buna fetelor !!!!!!!!! Noi tot nu vom exagera cu decorul ....ca mie sala si asa mi se pare ok.Flori vor fi numai la masa noastra ....eu vreau sa fie nuante de albastru cu coral si yvori.pe mese inca nu stim ....insa una stiu ca vazele trebuie sa fie fffff nalte ....ca daca vor fi mici ....pai atunci nici nu mai este nevoie de ele ....ca se vor pierde in asa o sala de inalta si mare.Vom face putin decor afara ....ca inainte de a veni oaspetii vom face inscrierea...


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nunta "La Plopi"

Post by natallliap »

Si noi vom face inscrierea acolo pe loc :D Dar nu stiu ce decor vom avea. Pina cind m-am gindit numai la scaunele alea din lemn (sa le leg cu ceva frumos). In rest ma mai gindesc :| :|


happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by happyday0_ »

DA, si eu sunt sigura ca este nevoie de niste vaze destul de inalte, dar inseamna ca trebuie sa fie si subtiri, pt k ar incurca invitatii.
Si cum credeti ca s-ar privi o masa dreptunghiulara cu o vaza cu flori in mijloc. Eu ma gandesc ca ar trebui cel putin doua vaze pe masa.
Fetelor, sincer nu shtiu ce sa fac. Poate sa apelez la agentie pt decor? desi cred k n-o sa fac amare lucru, dar bani o sa ia muuulti..
Voi cum faceti?


Post Reply