Nunta "La Plopi"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

eu voi apela doar pentru decorul mesei mirilor(luminite ), pentru masuta de la intampinarea oaspetilor, arca (de asa gen cum in foto, sper ca voi gasi) si pentru chestiile celea cu globuri de flori (caci imi plac mai mult ca pilonii cu flori)
Image
in privinta decorului floral sper sa ma descurc singura (macar voi incerca) planific doar sa inchiriez 10 vaze pentru flori (si din cauza aceasta ma gandesc poate sa pun mesele in patrat si vaza pe mijloc, caci daca le pun de-a lungul nu se va privi)
pentru masa mirilor vreau ceva de asa gen
Image
iar pe restul meselor cam asa ceva, dar nu stiu ce flori sa aleg ( ma gandesc poate gladiole , in august tocmai e sezonul lor, si ele sunt inalte, mai ales imi plac acelea de culoarea coral)
Image
ce parere aveti? ;)


Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nunta "La Plopi"

Post by natallliap »

Adeline, ai idei foarte interesante :D Eu tot nu stiu ce flori sa pun, nici macar cu buchetul nu m-am hotarit inca (ce-i drept mai am timp). Si cum am zis si mai sus, inca stau pe ginduri daca sa iau flori sau nu. Si intr-adevar pentru a pune doar o vaza pe masa, ar trebui ca masa sa fie patrata. Acum eu tot m-am gindit la mese patrate dar imi pun intrebarea daca nu o fi prea mari. Am fost la o nunta unde erau mese patrate (a cite 12) si abia ajungeau oamenii la toata mincare, dar aici sunt de cite 16. :?: Stau pe ginduri ...


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

mersi mult natalia :)

in privinta la mese sper sa nu fie o problema daca vor fi amplasate bine farfuriile, cred ca de aceasta se vor ocupa chelnerii, eu si asa am multe pe cap , nu vreau sa imi fac griji si pentru asta Image

in privinta buchetului eu deja mi-am schimbat preferintele de nenumarate ori, la inceput vroiam cale albe, apoi gherbere crem, apoi bujori (am refuzat de fiecare pentru ca de cale si bujori nu e sezonul, iar gherberele crem sunt greu de gasit la noi)
acum nu mai stiu ce sa aleg Image Image
sa nu raman la banalii trandafiri crem , cam asa:
Image
Last edited by adeline on 25 May 2011, 15:37, edited 1 time in total.


Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nunta "La Plopi"

Post by natallliap »

Image Image Mda, asta ar trebui s afie problema lor, intr-adevar, dar mai stii ... Image


happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by happyday0_ »

Eu am evitat mesele rotunde tocmai din considerentul ca e greu de ajuns la mancare.
Cred ca cel mai bine o sa stiu cum vreau mesele numai cind o sa ma duc pe loc, la sala . O sa vad cum se priveste in ambele moduri.
Dar in legatura cu decorul, adeline, te-ai interesat macar aprox cit o sa te coste?


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by nadiko »

adeline wrote:mersi mult natalia :)
sa nu raman la banalii trandafiri crem , cam asa:
Image
asha forma a buchetului ma incinta!
nu-mi plac "rotunde"


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

happyday0_ wrote:Eu am evitat mesele rotunde tocmai din considerentul ca e greu de ajuns la mancare.
Cred ca cel mai bine o sa stiu cum vreau mesele numai cind o sa ma duc pe loc, la sala . O sa vad cum se priveste in ambele moduri.
Dar in legatura cu decorul, adeline, te-ai interesat macar aprox cit o sa te coste?
de preturi inca nu m-am interesat precis
masuta rotunda o voi lua cred de la valeria(decoratoarea de care mi-a vorbit administratoarea ea a spus ca e undeva 250 lei), luminitele pentru prezidiu tot de la ea probabil (doar ca am uitat cat costa)
arca de care vreau eu nu stiu de unde sa gasesc , inca la nimeni nu am vazut

suporturi pentru globuri si vaze cred ca voi lua de la marina (florista) insa nici n-am idee cat costa

daca vrei sa vezi cum se privesc mesele intra pe site http://laplopi.md/
(acolo doar poti sa faci tur virtual si vezi totul ca in realitate)
insa cand te duci la ei pe loc mesele sunt puse de-a lungul si nu cred ca vor sta sa le mute de colo incoace pentru a arata cum stau




Image
bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta

Post by bride2011 »

La marina sa inchiriezi o vaza costa 50 lei, asta mi-a spus cind m-am intilnit cu ea pentru a decide decorul floristic


bride2011
Posts: 353
Joined: 05 Mar 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta

Post by bride2011 »

adeline wrote:eu voi apela doar pentru decorul mesei mirilor(luminite ), pentru masuta de la intampinarea oaspetilor, arca (de asa gen cum in foto, sper ca voi gasi) si pentru chestiile celea cu globuri de flori (caci imi plac mai mult ca pilonii cu flori)
Image
Asa stative cu globuri din trandafiri vom avea si noi la nunta, imi plac enorm de mult, desi sunt si costisitoare :D


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by adeline »

la ce pret sunt?
pretul include si globurile?
dar curat stativul la ce pret pot sa-mi spui?



Image
Post Reply