Nunta "La Plopi"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Nunta "La Plopi"

Post by happyday0_ »

Din cate am vazut in lista miresicilor sunt destul de multe fetele care au ales aceasta destinatie pentru serbarea nuntii.
In acest topic propun sa discutam anume despre acest local, toate detaliile care ne intereseaza: decor, meniu si alte chestii care pentru noi sunt foarte importante.
Astept cu nerabdare sa ne ajutam reciproc cu sfaturi!


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

decor

Post by adeline »

tasa84 15.07.11 La Plopi
adeline 20.08.11 La Plopi
naddya_p 09.09.11 La Plopi
happyday0 23.09.2011 La plopi
natallliap 26.05.2012 La Plopi


fetelor voi ati ales deja culoarea nuntii?
daca da , la alegere ati tinut cont de culorile restaurantului?

eu initial am vrut sa fie ciocolata/ivory/verde
insa acolo perdelele sunt bordo si cred ca verdele meu va fi in plus, deci am ramas la ciocolata/ivory
si acum ma gandesc de ce culoare sa fie aranjamentele florale de pe mese (as dori sa fie ceva mai viu, un accent)
ce puteti propune?
Last edited by adeline on 21 May 2011, 19:40, edited 1 time in total.


Image
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nunta "La Plopi"

Post by natallliap »

Bun topic, imi place :D Pai eu cind am vorbit cu Marina, ea mi-a zis ca bordo-ul ala nu este o problema. In general ar merge mov si piersic pal, rozul la fel. Ar fi dragut sa scrie pe aici o fosta mireasa de La Plopi si sa ne arate macar citeva poze de la nunta ei cu localul infrumusetat. Mi-ar placea sa vad mai multe combinatii :roll:


happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

decorul salii

Post by happyday0_ »

Eu cred ca acest topic le-ar ajuta mult pe viitoarele mirese sa-si amenajeze sala.
Eu, spre exemplu as vrea foarte mult sa iau legatura cu mireasa care are nunta in urmatoarea zi dupa a mea. cred ca am putea sa discutam despre careva elemente de decor car sa fie comune si astfel am economisi niste bani.
Eu tot inca nu am ales culoarea nuntii, dar cred ca un roz sau un piersic frumos se potrivesc de minune.
Si inca nu m-am hotarit cu florile de pe fiecare masa (cred ca o sa le aleg dupa culoare :)
Voua ce v-a spus d-na Maria despre decor? Mie de exemplu, mi-a spus ca posibil pina in septembrie o sa fie arca.
EU cred ca noi daca am insista mai multe mirese, ar putea face si ei ceva investitii. Ce ziceti?


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by tasa84 »

la noi o sa predomine piersicul :) eu nu vreau decor, p/u ca sala si asa este foarte frumoasa si ma tem ca dac o s-o decoram o sa-si piadra din farmec(dar asta este doar parerea noastra)...... si arca n-o sa avem dar o sa avem panou in spate cu poza noastra(mai mult o sa semene cu caricatura) si in rest n-o sa avem nimic, doiar la masa de prezidium si gata.......


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nunta "La Plopi"

Post by natallliap »

Nici eu nu vreau arca, pentru ca deja toti o au la nunta. Ceva mai original ca panoul este binevenit. Pentru decor tot nu optez. Vroiam doar veze cu flori pe fiecare masa, dar pina la urma nu stiu daca se merita sa cheltui atitea bani doar pe flori. Si mi-a venit o alta idee. Pe mijloc voi pune fructe (ca oricum vom cumpara). Mi-a placut asa cum e aici.

Image [/img]

Eu imi doresc foarte mult flori pe fiecare masa, dar imi imaginez ca o sa ma coste ceva. Vreau sa economisesc dar mama imi zice sa nu ma zgircesc la bani. Ma mai gindesc. In orice caz, alt decor in sala nu cred ca e necesar. Ma gindesc doar acolo la prezidiu, unde sunt inimioarele alea, sa le acopar cumva.


tasa84
Posts: 366
Joined: 27 Oct 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by tasa84 »

nu stiu eu despre ce fel de inimi vb voi, eu nu tin minte asa ceva Image stiu ca sunt in spate doar niste inele sin flori si atit, dar despre inimi nu tin minte si m-am uitat si la ei pe site si la fel n-am vazut Image


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Nunta "La Plopi"

Post by natallliap »

Pai inelele alea din spate despre care zici tu sunt in forma de inimi; la alea ma refer :)


happyday0_
Posts: 71
Joined: 15 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by happyday0_ »

Eu tot am exclus din start baloanele si alte chestii prea "incarcatoare" din peisaj.
Dar oricum o sa trebuiasca careva elemente colorate. ma gindeam si eu la flori, dar florile depind de culoarea nuntii. Shapoi inca vaze trebuiesc cumparate..
Voi unde faceti panoul pnetru intimpinat oaspetii, si cat va costa?


nadiko
Posts: 234
Joined: 02 May 2011, 23:00

Re: Nunta "La Plopi"

Post by nadiko »

happyday0_ wrote:Eu tot am exclus din start baloanele si alte chestii prea "incarcatoare" din peisaj.
Dar oricum o sa trebuiasca careva elemente colorate. ma gindeam si eu la flori, dar florile depind de culoarea nuntii. Shapoi inca vaze trebuiesc cumparate..
Voi unde faceti panoul pnetru intimpinat oaspetii, si cat va costa?
vaze iai in chirie, si te costa compozitia cu tot cu vaza de la 100 lei in sus pentru fiecare masa, in dependenta de ce flori si cite alegi.


Post Reply