Masa de fourchette

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Masa de fourchette

Post by Aleena »

Fetelor...uitati-va ce a facut Marcelushka si mama ei la rugamintea mea!

Adevarate minuni! Si pe cat de frumoase,pe atat de gustoase!

Recomand cu toata increderea.

Image


Alina Braileanu:

Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Masa de fourchette

Post by marcelushka »

Aleena wrote:Fetelor...uitati-va ce a facut Marcelushka si mama ei la rugamintea mea!

Adevarate minuni! Si pe cat de frumoase,pe atat de gustoase!

Recomand cu toata increderea.

Image

Multumesc scuplo pentru apreciere, foarte placut, de fiecare data o facem cu mare drag si punem mult suflet, ca sa iasa totul perfect.


Vio P
Posts: 49
Joined: 11 Sep 2014, 22:11

Re: Masa de fourchette

Post by Vio P »

Fetelor, ajutati-ne, iata ne-am trezit cu o saptamana pana la nunta, si inca nu stim ce sa facem cu masa de fourchette, de fapt la sala ne-o aranjeaza, dar ni s-au spus niste cantitati duble de dulciuri sa aducem, dupa parerea mea. Sa zicem ca avem 100 de persoane, cam cate kg de dulciuri, fructe, ar trebui sa ducem? ce s-a consumat la voi cel mai bine? multumim pentru raspuns


Rusu2015
Posts: 28
Joined: 11 Apr 2015, 18:15

Re: Masa de fourchette

Post by Rusu2015 »

Vio P wrote:Fetelor, ajutati-ne, iata ne-am trezit cu o saptamana pana la nunta, si inca nu stim ce sa facem cu masa de fourchette, de fapt la sala ne-o aranjeaza, dar ni s-au spus niste cantitati duble de dulciuri sa aducem, dupa parerea mea. Sa zicem ca avem 100 de persoane, cam cate kg de dulciuri, fructe, ar trebui sa ducem? ce s-a consumat la voi cel mai bine? multumim pentru raspuns
Vio, eu nu cred ca v-au spus prea mult, caci eu tot am ramas socata cind pentru 100 de persoane ne-au zi 9 kg bomboane,5 de biscuiti si 8 kg de fructe.Atat am dus, atat s-a mincat . de fapt nu stiu cit au pus ei pe masa .Ei socot ca daca sint si copii multi atunci trebuie multe dulciuri, cineva bea o cafea sau ceai si iarasi maninca o ciocolata . noi nu am luat macarons , sau alte dulciuri amu la moda, am luat biscuiti de la panilino- foarte gustosi-vreo 6 fe;luri , ciocolatele de la bucuria- cele punguta in asortiment-chipurile ele nu se topesc asa repede (nunta am avut in August) si 6 feluri de fructe. O nunta frumoasa , voua!


Ella.B
Posts: 3
Joined: 27 Apr 2015, 18:12

Re: Masa de fourchette

Post by Ella.B »

Vio P wrote:Fetelor, ajutati-ne, iata ne-am trezit cu o saptamana pana la nunta, si inca nu stim ce sa facem cu masa de fourchette, de fapt la sala ne-o aranjeaza, dar ni s-au spus niste cantitati duble de dulciuri sa aducem, dupa parerea mea. Sa zicem ca avem 100 de persoane, cam cate kg de dulciuri, fructe, ar trebui sa ducem? ce s-a consumat la voi cel mai bine? multumim pentru raspuns
deci noi am avut 160 pers si ni sa spus sa aducem 14 kg, s-au pus absolut toate din prima pe masa, pana dupa a 2 masa era practic neatins fourshetul, apoi cind au inceput sa plece acasa se luat ciocolatele in sacose, a ramas masa GOALA! au strans si vesela chelnerii ca sa nu mai stea urat :) la fructe nu mai tin minte cantitatile pt ca ni sa specificat la fiecare fel ce cantitate


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Masa de fourchette

Post by Irinela »

salut, noi avînd 140 de persoane de dulciuri nu mi s-a spus nimic caci am avut comandat candy bar, doar am procurat 3 kg de ciokolate si li+am pus in sala caci afara era foarte cald. de fructe mi s-a spus sa aducem cîte 5 kg de fiecare fel, am avut harbuz, zamos, piersici, poamă, ananaşi şi atît. cafea s-a consumat aproape 3 cutii de jacobs şi ceai o gramada a ramas (am luat grenfeeld asorti).


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Post Reply