Probleme legate de forum

Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by Alintush »

si la mine a disparut avatarul :(


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by Admin »

Unii utilizatori au vatarul si semnatura adaugate ca link-uri la alte servicii externe. De exemplu la Alintush avatarul este la adresa http://r24.imgfast.net/users/2411/22/96 ... 260-62.jpg, iar semnaturile la majoritatea sunt de la http://flines.ru.

Aceste servicii externe la randul lor pot fi inaccesibile uneori.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by RoDiNkA »

Recunosc, cu flines.ru eu am dat startul :oops: Insa avatarul l-am incarcat direct din calculator si atunci?..... de ce a disparut?


Image
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Probleme legate de forum

Post by Admin »

Platforma pe care era forumul vechi salva pozele folosind un serviciu extern despre care am scris mai sus. Acest serviciu nu mai permite sa afisam pozele aici. Dupa ce a fost anuntata pentru prima data problema ca au disparut avatarele, ele au reaparut in scurt timp. Daca avatarele o sa fie accesibile din nou, o sa incerc sa fac ceva automatizat pentru a migra pozele si sa nu mai depindem de acest serviciu extern. In caz contrar va trebui sa adaugati manual avatarele: panoul utilizatorului > profil > editare avatar.


buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Probleme legate de forum

Post by buterfly »

Pot cumva sami scimb numele de utilizator?


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Deschiderea unei noi teme

Post by Libelula »

Ma confesez aici ca ma bucur de compania voastra in fiecare zi la cafeaua mea matinala (si in alte pauze) la servici ; asta e modul cel mai placut de a-mi incepe ziua ;)
Da' iaca am ajuns intr-un moment in care am hotarat sa ma implic mai mult si sa deschid o noua tema; mai exact sa separ DJ-l de muzicantii live la nunta. E simplu sa deschizi un nou topic si sa plasezi textul de introducere, dar am vrut sa extrag si sa concetrez toate mesajele anterioare la acest subiect si sa le pun in ordine cronologica, dar asta n-am mai stiut s-o fac .... :(
Ma ajuta cineva ? :oops:


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Probleme legate de forum

Post by seyla »

Libelula, aceste modificari pot face doar moderatorii forumului! Dar e o idee foarte buna- in ajutor mireselor! ;)


Image
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: Probleme legate de forum

Post by Libelula »

Merci :)


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Probleme legate de forum

Post by Ninela »

Draga Admin! Luati va rog masuri cu pseudouserii care fac gunoi pe forum, e imposibil sa citesti si sa urmaresti un subiect/ tema. Multumesc! (cred ca trebuie de facut restrictii mai mari in timpul inregistrarii)


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Probleme legate de forum

Post by Dutsu »

Eu tot suntin rugamintea asta de a lua careva masuri cu persoanele care fac atita gunoi...


Post Reply